20.07.2024 16:00 , Štadión A. Malatinského

Domov / Správy / Víkend v znamení ženského či žiackych derby, dorastenci dvakrát zdolali Michalovce

28.08.2023 |

Mládež

FC Spartak Trnava U19 – MFK Zemplín Michalovce U19 1:3 (0:1)

Bohužiaľ, devätnástka nestačila na Michalovce, ktorým podľahla 1:3. Po rýchlom góle v 7. minúte bolo všetko otvorené až do záverečnej dvadsaťminútovky. V nej sme však v krátkom časovom slede inkasovali dvakrát a Bilčíkov gól bol už len kozmetickou úpravou.

FCST U19: Fuka – Krchnár (80. Šebek), Stano, Fančovič, Horník, Straka (80. Paulen), Justh, Henyig, Mihál (46. Vyskoč), Bilčík (C), Lipovský

Góly: 82. Bilčík

ŽK: Krchnár, Horník, Lipovský

Peter Gaži: „Pre zranenie a posunutie hráčov do druhej mužskej ligy sme museli nastúpiť v odlišnej zostave ako v úspešnom zápase v Dunajskej Strede. Prvý polčas nebol z našej strany koncentrovaný, z čoho pramenil zbytočný roh a následne inkasovaný gól. Intenzita hry takisto nebola taká, ako by sme chceli. Napriek tomu mal Bilčík po dobrom centri vyrovnať. Druhý polčas vyzeral po vystriedaní a zmenení určitých systémových vecí výrazne lepšie. Vypracovali sme si viacero gólových príležitostí, ktoré sme ale nepremenili. V čase nášho najväčšieho tlaku sme pre mňa nepochopiteľne darovali súperovi druhý gól, ktorý bol rozhodujúcim momentom zápasu. Po ďalšom nedorozumení pri obrannom súboji pridal súper tretí gól. V závere Bilčík využil dobrú finálnu prihrávku od Henyiga a znížil na konečných 1:3. Na dobré veci v druhom polčase potrebujeme nadviazať smerom do budúcna. Naopak, od hráčov, ktorí dostanú šancu v základnej zostave, očakávam výrazne viac.“

MFK Zemplín Michalovce U17 – FC Spartak Trnava U17 0:2 (0:0)

Po minulotýždňovom výjazde do Košíc čakal na tímy mladších dorastencov ďalší zápas na východe krajiny. Po rannom tréningu a obede vyrazili spartakovci do Michaloviec, kde si v sobotu poradili s domácim Zemplínom 2:0.

FCST U17: Halada – Turanský, Konopka, Daniel, Bohmer (66. Velický), Farkaš (C) (81. Krajči), Ležák (66. Ptačín), Kubovič (55. Priecel), Duchovič (55. Kocian), Trello, Bukovský

Góly: 69. Daniel, 90. Priecel

ŽK: Farkaš, Bohmer

Patrik Malý: „Sme radi, že sme vyhrali a získali 3 body. Zápas nebol vôbec jednoduchý a ani nemal až takú požadovanú kvalitu a tempo. Zápas sa veľmi kúskoval, bolo veľa faulov a viac sa nehralo ako hralo. V prvom polčase sme mali príležitosti, no zbytočne sme pri nich špekulovali a nevyužili ich a preto sa išlo do kabín za bezgólového stavu. V druhom polčase sa znovu bojovalo viac ako hralo, no našťastie sme využili rohový kop a v závere sme zvýšili na konečných 2:0.“

MFK Zemplín Michalovce U16 – FC Spartak Trnava U16 1:2 (1:0)

Na východe krajiny zvíťazili aj najmladší dorastenci. Tí museli v druhom polčase doháňať jednogólové manko, keď inkasovali v 11. minúte z pokutového kopu. Vôbec to nebolo jednoduché, pretože brankár Vačok videl červenú kartu už v 3. minúte.

FCST U16: Vačok – Redenkovič, Pittel, Noška (26. Petrovič), Repáň, Benkovský (C), Vlha (54. Čičmanec), Melia (54. Tejzr), Terenkov (11. Lukošík), Flimmel (54. Maťo), Polťák

Góly: 48. Benkovský, 73. Polťák

ŽK: Lukošík, Petrovič, Polťák, Noška

ČK: Vačok

Adam Chorváth: „Hrať v Michalovciach je vždy veľká výzva, pretože tam musíme bojovať nielen s hráčmi súpera. My sme navyše, po zaslúženej červenej karte, hrali od 3. minúty o jedného menej. Napriek tomu sme boli celý zápas kvalitnejším a nebezpečnejším tímom. Vo veľkej horúčave si chalani siahli na dno síl a ukázali aký sú tím, čoho odmenou nám bolo v druhom polčase otočenie zápasu. V dlhom nadstavenom čase sme ešte ustáli niekoľko štandardných situácií a zaslúžene sme zvíťazili.“

ŠK Slovan Bratislava U15 – FC Spartak Trnava U15 3:1 (2:0)

Na žiacke tímy čakali hneď v rámci druhého kola nového súťažného ročníka derby zápasy. Starší žiaci hrali vo štvrtok a pätnástka prehrala na pôde Slovana 1:3, keď v záverečných minútach len korigoval kapitán Zemko.

FCST U15: Slimák – Magdolen (41. Slovák), Fehér (41. Bohunický), Bartovič, Fraňo (41. Studený), Mego, Zemko (C), Ušák (41. Marčiš), Bodiš (34. Švenda), Ševčík, Fojta

Góly: 77. Zemko

Tomáš Kánik: „Súper mal v priebehu zápasu viac nebezpečných situácií, často sme mu nechávali príliš veľa priestoru v našej obrannej zóne. Takisto sme čelili veľkému počtu štandardných situácií. Prvý gól sme inkasovali paradoxne počas nášho najlepšieho úseku v zápase. Následne sme do polčasu nezvládli ubrániť ešte jednu situáciu v našom pokutovom území, kde sme boli opakovane neskoro v súboji. Do druhého polčasu sme nastúpili s odhodlaním zvrátiť priebeh zápasu, zbytočná penalta v úvode však definitívne rozhodla. V závere sme už iba skorigovali výsledok po štandardnej situácii.“

ŠK Slovan Bratislava U14 – FC Spartak Trnava U14 1:1 (1:1)

Štrnástka vstúpila do derby mimoriadne aktívne a už v 5. minúte viedla zásluhou Drevenáka. Domáci však stihli pomerne skoro zareagovať a hneď v 10. minúte vyrovnali na konečných 1:1.

FCST U14: Vlkovič – Bošanský, Lenghardt (C), Kalamár, Martinkovič (45. Troshupa), Drevenák, Štipčák, Fenič, Pokus (49. Holbík), Kráľovič, Ďurian (45. Zajánoš)

Góly: 5. Drevenák

Oliver Burian: „V druhom kole nás čakalo derby, ktoré má samo o sebe pre chalanov vždy špeciálnu atmosféru. Odohral sa vynikajúci mládežnícky zápas, ktorý technickou úrovňou, nasadením a tempom prekonal možno aj svoju vekovú kategóriu. Snažili sme sa byť v zápase dominantní na lopte, čo sa nám aj darilo, no chýba nám väčší pokoj v predfinálnej fáze a častejší moment prekvapenia finálnou prihrávkou do nebezpečných priestorov. Samozrejme tomu prispel takisto výborne hrajúci súper, no v tomto smere musíme popracovať, aby sme v kritických situáciách pod tlakom dokázali veci riešiť s chladnou hlavou, pretože len tak môžeme byť ako tím, ale hlavne hráči ako individuality do budúcna úspešní. Napriek tomu sme si vypracovali viacero zakončení a 3-4 stopercentné šance, z ktorých sme bohužiaľ využili len jednu. Z hľadiska obrannej fázy sme odohrali dobrý zápas, no potrebujeme udržať potrebnú koncentráciu počas celého zápasu, pretože v naše hre nastávajú momenty, kedy ako keby zabúdame na postavenie a takto kvalitný súper to dokáže využiť. Celkovo som so zápasom spokojný, škoda viacerých absencií na našej strane, no tí čo nastúpili, ma potešili a ukázali potrebný potenciál pre ďalšiu prácu v tréningovom procese.“

FC Spartak Trnava U13 – ŠK Slovan Bratislava U13 3:0 (0:0)

Mladšie tímy hrali pre zmenu už v stredu. Trinástka dokázala po bezgólovom prvom polčase streliť tri góly a zaslúžene zvíťazila rozdielom triedy.

FCST U13: Mesároš, Trebatický – Repáň, Ličák, Mego, Marčiš (C), Kollár, Polaček, Bumbera, Poliak, Šima, Kohutovič, Miklovič, Polťák, Piešťanský, Dvorský, Junas, Strojný, Fojta, Tančoková

Góly: 36. Piešťanský, 45. Polaček, 65. Polťák

Filip Nádaský: „Mali sme možnosť vidieť zápas dvoch rozdielnych polčasov. V tréningovom procese sme sa zameriavali na rýchly protiútok, ktorý sme chceli využiť aj v zápase. V prvom polčase sme sa do daných rýchlych protiútokov dostávali často vďaka rýchlym nábehom krídelných hráčov, avšak nevedeli sme ich efektívne dotiahnuť do úspešného konca. Prvý polčas bol z našej strany strnutý, chlapci mali ako keby zviazané nohy, boli sme nervózni a bojazliví. Vyloženú šancu sme si nevypracovali ani my, ani súper. Aj preto skončil polčas spravodlivou remízou. Cez polčasovú prestávku sme sa snažili chlapcov namotivovať k tomu, aby boli dôrazní pri osobných súbojoch, aby sme súpera pressovali a vytvárali na neho tlak a taktiež sme mužstvo nabádali k častejšiemu zakončeniu. Som veľmi rád, že k daným pokynom mužstvo pristúpilo zodpovedne. Druhý polčas bol z našej strany výborný, až na dve naše individuálne chyby sme súpera v druhom polčase nepustili na našu polovicu a tromi gólmi sme rozhodli o zaslúženom víťazstve. Taktiež ma potešila defenzíva a fakt, že sme neinkasovali gól, za čo patrí zásluha celému mužstvu. Chcem poďakovať chlapcom a slečne za víťazstvo.“

FC Spartak Trnava U12 – ŠK Slovan Bratislava U12 4:18 (2:8)

Zápas žiakov do 12 rokov nemal pre nás až taký šťastný koniec. Spartak v ňom prehral vysoko 4:18, keď sme so súperom dokázali držať krok iba do stavu 2:3.

FCST U12: Martanovič, Prokop, Kamenár – Schriffel, Franta, Belička, Červeň, Bulík, Virág, Böhman, Urdzik (C), Dulík, Macho, Korytár, Hutta, Llanaj, Bašty, Ščasný, Augustín, Královič, Windisch, Kuna

Góly: 10. a 19. Virág, 41. Hutta, 47. Urdzik

Róbert Polakovič: „Zápas, ktorý nám ukázal, kde máme rezervy a prečo nás čaká ešte veľa roboty. V prvom polčase sme dokázali ešte so súperom hrať vyrovnane aj keď nepriaznivo. V druhom polčase bol súper už výrazne lepší. Najviac mrzí absencia bojovnosti u niektorých hráčov a odovzdanosť, keď sa nedarí.“

FC Spartak Trnava WA – ŠK Slovan Bratislava WA 4:0 (1:0)

Derby odohral aj náš ženský tím a tešil sa z pohodlného víťazstva 4:0. Do polčasu sa presadila iba Bederková, no po výmene strán na ňu nadviazali Martišková, Tyčiaková a striedajúca Trajlínková.

FCST WA: Králiková – Servátková (69. Čeriová), Pivarčiová, Randová, Belicová, V. Čeriová (C), Horváthová (26. Trajlínková), Tyčiaková, Martišková, Tonkovičová (85. Drahošová), Bederková (69. Cedulová)

Góly: 30. Bederková, 48. Martišková, 60. Tyčiaková, 82. Trajlínková

Matej Chocina: „Do derby sme vstúpili namotivovane a s odhodlaním zvíťaziť. Už od začiatku zápasu sme diktovali tempo hry a bolo len otázkou času, kedy otvoríme skóre stretnutia. Po výborných kolmých akciách mali dve obrovské šance na skórovanie Servátková a následne Tyčiaková, avšak chýbal im povestný kúsok šťastia. Do polčasu sa nám podarilo po individuálnej akcii presadiť vďaka Bederkovej a do kabín sme tak išli v miernej výhode. Do druhého polčasu sme vstúpili ešte odhodlanejšie a hneď v úvodných minútach sa po rohovom kope presadila Martišková. Dievčatá naďalej kontrolovali priebeh zápasu a po ďalšej peknej akcii zvýšila na 3:0 Tyčiaková. Posledný gól bol čerešničkou na torte a Trajlínková vymietla spoza šestnástky všetky pavučiny v bráne súpera. Dievčatá si za svoj súdržný a kolektívny výkon toto víťazstvo zaslúžili. O to viac teší, že sme ani v treťom zápase neinkasovali.“

© Ľubomír Horňák

FC Spartak Trnava WU19 – FK Senica WU19 17:0 (5:0)

Dorastenky vstúpili do nového ligového ročníka vo veľkom štýle. Družstvo Senice rozstrieľali vysoko 17:0, keď sa až šesťkrát presadila Michaela Pekárová.

FCST WU19: Nemochovská – Voščinárová (C), Stanková (46. Geschwandtnerová), Barutová (56. Hečková), Reháková, Polačková, Pekárová, Krupová (56. Gregušová), Gáliková, Eckerová (56. Z. Horváthová), Halásová (46. Lehocká)

Góly: 2. a 9. Eckerová, 25. Halásová, 34., 43., 51., 55., 73. a 83. Pekárová, 46. Polačková, 62. a 84. Gáliková, 63., 67. a 77. Hečková, 79. Gregušová, 81. Lehocká

Viktória Čeriová: „Odohrali sme prvý majstrovský zápas na domácej pôde proti Senici. Dievčatá vstúpili do úvodu zápasu veľmi dobre a celý zápas mali hru pod kontrolou. Svoje súperky nepúšťali do žiadnych šancí a práve naopak, my sme si neustále vytvárali šance, ktoré sa nám podarilo 17-krát premeniť. Dievčatá chválime za ich výkon a nasadenie. Neprispôsobili sa hre súpera a neustále uplatňovali prvky, ktoré nacvičujeme v tréningovom procese a plnili naše pokyny.“

FC Spartak Trnava WU15 – FK Senica WU15 32:0 (19:0)

Žiačky rozdrvili svoje súperky ešte väčším rozdielom ako dorastenky. Gólovo sa presadilo len sedem dievčat. Najčastejšie, až deväť, sa zapísala do listiny strelcov Pamela Tanková, o gól menej dala Simona Amrichová

FCST WU15: Prešinská – Zacharová, Vejčíková, Vlčková, Polačiková, Tančoková, Hankociová (C), Amrichová, Oroszi, Hudecová, Tanková, Mikulková, Pavlíková, Kollárová, Škultétyová, Petranská

Góly: 1., 14., 24., 26., 29., 34., 59., 64. a 68. Tanková, 3., 10., 33., 45. a 60. Tančoková, 7., 12., 15., 35., 37., 66., 67. a 76. Amrichová, 15., 27., 65. a 69. Oroszi, 17. a 79. Hudecová, 18., 70. a 74. Hankociová, 40. Škultétyová

Róbert Halada: „Dievčatá sa na svoju domácu premiéru v novej sezóne so súperom zo Senice veľmi tešili. Výborná práca na tréningoch sa prejavila od prvej minúty a dievčatá si išli za svojím cieľom – hrať útočný futbal a získavať lopty po napádaní súpera čo najvyššie. S loptou pracovali rýchlo, otáčali hru a urýchľovali ju narážačkami. Góly postupne pribúdali v súperovej sieti a po zranení brankárky hostí, želáme skoré uzdravenie, sa skóre neustále zvyšovalo. Dievčatám ďakujeme za výborný vstup do sezóny.“