Niké liga

18.05.2024 17:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

5 : 0

FK Železiarne Podbrezová

Niké liga

12.05.2024 17:30 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

1 : 0

FC Spartak Trnava

Niké liga

04.05.2024 15:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 0

MFK Ružomberok

Domov / Správy / „Verím, že tu budeme mať domáce prostredie“

„Verím, že tu budeme mať domáce prostredie“

spartak |

30.04.2024 |

preview

Výprava Spartaka dorazila do metropoly východu, kde mali dnes naplánované povinnosti v Košickej futbalovej aréne. Keďže tréning absolvovali už v Trnave, hráči sa len prešli po trávniku a tréner Michal Gašparík s kapitánom Martinom Mikovičom absolvovali tlačovú konferenciu.

„Ja sa nikdy neteším, skôr som plný očakávania. Verím, že bude plný štadión, dobrá atmosféra, hráme na peknom štadióne. Mám nejaké myšlienky v hlave, ale nerád prezrádzam. Verím, že do pre nás dobre dopadne a budeme všetci spokojní,“ povedal na úvod Martin Mikovič, ktorý má z predchádzajúcich dvoch ročníkov dve prvenstvá.

„Je cítiť, že sa na to všetci tešíme a sme odhodlaní. Čaká nás veľmi ťažký súper a nie je náhoda, kde je Ružomberok v tabuľke a vo finále pohára. Sú výborní, nepríjemní a majú silné veci, ale zajtra narazia tvrdý Spartak. Myslím,  že sa tu budeme cítiť ako doma. Vieme aj o tej nelichotivej sérii, ale to je v lige a toto je pohár, úplne iná súťaž,“ poznamenal tréner Michal Gašparík, ktorého cieľom je zastaviť deväťzápasovú šnúru bez víťazstva nad Ružomberkom.

V čerstvo dostavanej Košickej futbalovej aréne bude zajtra miesto pre 11 900 divákov, dnes večer bolo predaných necelých 8 tisíc vstupeniek. Takmer tri tisícky budú v sektore trnavský fanúšikov a spartakovci očakávajú domáce prostredie na štadióne, kde sa im zatiaľ darí.

„Keď sme sa dozvedeli miesto finálového dejiska, tak sme mali túžbu sa sem znova vrátiť. Štyrikrát sa nám tu doteraz podarilo zvíťaziť alebo postúpiť do skupinovej fázy. Aj teraz nás čaká vypätý zápas – kto vyhrá, má trofej, ten druhý nič. Cítime sa tu dobre a viem, že tu budeme mať domáce prostredie. Bude tu veľa Trnavčanov vo svojich sektoroch a aj inde. Cítim to však tak, že nám budú priať aj Košičania, tak ako to bolo s Dniprom. Zrejme sme tu zanechali takú stopu, že sme im sympatickí a ak by si mali vybrať, hádam si vyberú nás a budú nám fandiť. Tí hráči to budú cítiť a môže to byť jednej z faktorov, ktorý môže preklopiť zápas na našu stranu.“

Celú tlačovú konferenciu si môžete pozrieť na klubovom youtube kanáli:

30.04.2024
30.04.2024