Niké liga

04.05.2024 15:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

15:30

MFK Ružomberok

Slovnaft cup

01.05.2024 15:00 , Košická Futbalová Aréna

MFK Ružomberok

15:00

FC Spartak Trnava

Niké liga

27.04.2024 15:30 , Štadión pod Dubňom

MŠK Žilina

15:30

FC Spartak Trnava

Niké liga

21.04.2024 17:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 2

ŠK Slovan Bratislava

Slovnaft cup

17.04.2024 18:00 , Zelpo Arena

FK Železiarne Podbrezová

0 : 0

FC Spartak Trnava

Niké liga

14.04.2024 17:30 , Zelpo Arena

FK Železiarne Podbrezová

0 : 2

FC Spartak Trnava

Domov / Správy / „Verím, že s pomocou divákov ten zápas zlomíme“

„Verím, že s pomocou divákov ten zápas zlomíme“

admin |

14.09.2022 |

Správy

Spartak sa počas celého týždňa svedomito pripravuje na vrchol, ktorý príde v nedeľu. V derby privítajú spartakovci od 17:30 Slovan. Pred zápasom sme do našej relácie „V Sieni slávy“ pozvali trénera Michala Gašparíka a hráčsku kabínu reprezentoval Kristián Koštrna. Zhodnotili spoločne letné prestupové obdobie, príchody nových hráčov, obzreli sa za účinkovaním mužstva v Európskej konferenčnej lige, aj v úvode Fortuna ligy. Debata sa, samozrejme, nevyhla ani nadchádzajúcemu zápasu so Slovanom, ktorý bude na dlhú chvíľu posledným na domácom štadióne. Po reprezentačnej pauze sa bude vymieňať trávnik a Spartak bude hrať najmä na ihriskách súperov.

„V dlhodobej súťaži je to ťažšie, kde my strácame body, oni ich získavajú, hoci nie po ideálnych výkonoch. Vo vzájomných zápasoch, odkedy som v Trnave je tá štatistika vyrovnaná. Dva zápasy sme vyhrali, dva sme prehrali, jedna remíza bola, jedna kontumácia v prospech Slovana. My sme zasa vyhrali finále pohára na ich pôde, takže je to vyrovnané, a taký bude aj tento zápas. Určite sa budeme snažiť hrať na víťazstvo, chceme predviesť dobrý ofenzívny futbal v domácom prostredí. Uvidíme, kto bude v danom momente tým lepším mužstvom, ale verím, že to budeme my. Máme na to,“ povedal tréner Michal Gašparík, ktorý to na Slovan vie, hoci dlhodobo je na tom jeho súper lepšie. Derby nemá favorita ani keby hral prvý s posledným, nieto prvé dve mužstvá tabuľky.

Slovan so Spartakom sú zároveň aj dve najofenzívnejšie mužstvá, ktoré strelili najviac gólov. Pritom Spartak dominuje v štatistike striel na bránku, čo znamená, že má stále rezervy v premieňaní svojich príležitostí. „V zápasoch so Slovanom nebýva šancí veľa. Slovan rotuje so zostavou, ale keď hrá s Trnavou, tak na derby dávajú tú najsilnejšiu zostavu, lebo chcú uspieť. Iné mužstvá to majú možno o niečo ľahšie ako my. Verím, že keď prídu tie šance, tak ich využijeme, budeme efektívni a s pomocou divákov ten zápas zlomíme. Za kabínu môžem sľúbiť, že v tom zápase necháme všetko. Budeme sa snažiť, aby sme boli úspešní a tri body ostali doma,“ povedal v relácii Kristián Koštrna.

Celú diskusiu si môžete pozrieť na klubovom youtube kanáli.

#8 | V SIENI SLÁVY | – Michal Gašparík a Kristián Koštrna

Lístky na derby sú už v predaji, bližšie podrobnosti o predaji nájdete na: https://fcspartaktrnava.com/clanek.asp?id=9176

14.09.2022
14.09.2022