Niké liga

18.05.2024 17:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

5 : 0

FK Železiarne Podbrezová

Niké liga

12.05.2024 17:30 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

1 : 0

FC Spartak Trnava

Niké liga

04.05.2024 15:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 0

MFK Ružomberok

Domov / Správy / Vantruba sa v druhom polčase aj zapotil

Vantruba sa v druhom polčase aj zapotil

Ľuboš Sarnovský |

29.09.2022 |

Správy

Fanúšikovia boli zvedaví ako zvládne Spartak ďalší pohárový zápas, v ktorom mu žreb opäť nadelil súpera z nižších futbalových poschodí. S Bolerázom v predchádzajúcom kole postúpil až po penaltách, čo nahnevalo trénera Michala Gašparíka a sľúbil, že sa už sa to opakovať nebude. Trenčianske Stankovce napokon nekládli odpor a už po dvadsiatich minútach bolo rozhodnuté.

„Takto si to ako tréner predstavujem a je to fajn, keď takto vyhrávate. Prišlo 1200 ľudí, užili si to a takto by to malo vyzerať. Ligista by si v takýchto zápasoch mal hladko poradiť a vtedy budú všetci spokojní,“ žiaril spokojnosťou aj Gašparík. Ten tentoraz, na rozdiel od Boleráza, to silnejšie postavil hneď na začiatok. Hoci niektorí hráči nemohli hrať, základná zostava zápas pomerne rýchlo rozhodla, keď sa o päť gólov postarali Taiwo so Štefánikom.

Martin Vantruba po zápase 3. kola Slovnaft Cup-u

„Prvé inštrukcie od trénera boli, aby sme nezopakovali výkon s Bolerázom. To sa nám podarilo a prakticky v prvom polčase bolo rozhodnuté. Chalani to zobrali veľmi seriózne, podali dobrý výkon a výsledok je zaslúžený,“ hovorí brankár Martin Vantruba, ktorý odchytal aj druhý pohárový duel. V tom predošlom musel čeliť rozstrelu, no včera bol v prvom polčase bez práce. V tom druhom už mali šance a niektoré aj vyložené aj domáci futbalisti, no Vantruba si uhájil čisté konto. Ukázalo sa však, že po prestriedaní išiel výkon Spartaka nadol. „Cez polčas mi tréner Kamesch hovoril, že nejaký zákrok príde a mám naňho čakať. Postupne sa to stupňovalo. Najskôr tam bol len nejaký center, potom nejaká situácia a nakoniec sa dostali aj do gólových šancí. Som rád, že sme udržali nulu s chalanmi a tešíme sa na ďalšie kolo.“

Počas najbližšieho víkendu sa opäť rozbehne aj ligová súťaž a Spartak čaká prvý zo série zápasov vonku. V nedeľu sa od 18. h predstaví v Zlatých Moravciach.

29.09.2022
29.09.2022