Niké liga

04.05.2024 15:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

15:30

MFK Ružomberok

Slovnaft cup

01.05.2024 15:00 , Košická Futbalová Aréna

MFK Ružomberok

15:00

FC Spartak Trnava

Niké liga

27.04.2024 15:30 , Štadión pod Dubňom

MŠK Žilina

15:30

FC Spartak Trnava

Niké liga

21.04.2024 17:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 2

ŠK Slovan Bratislava

Slovnaft cup

17.04.2024 18:00 , Zelpo Arena

FK Železiarne Podbrezová

0 : 0

FC Spartak Trnava

Niké liga

14.04.2024 17:30 , Zelpo Arena

FK Železiarne Podbrezová

0 : 2

FC Spartak Trnava

Domov / Správy / Valencia, Auda, Trenčín…

Valencia, Auda, Trenčín…

spartak |

21.07.2023 |

Správy

Futbalisti Spartaka ukončili letnú prípravu, a hoci zajtra v zápase s Valenciou ešte nepôjde o body, už sa naplno sústreďujú na týždeň, v ktorom sa oficiálne začne nová sezóna. Z tohto dôvodu dnes predstúpili pred novinársku obec zástupcovia klubu.

V prípravných zápasoch počas sústredenia v Slovinsku a po návrate sa jeho zverenci stretli výhradne so zahraničnými celkami, pričom zdolať sa im podarilo iba poľskú Wislu Plock. „Ďakujeme vedeniu, ktoré nám umožnilo kvalitnú prípravu. Modelovali sme ju tak, aby sme mali silných súperov, čo nie je príjemné, ak nevyhrávame, ale videli sme, aká kvalita nás čaká. Kde sa nachádzame a kam sa môžeme posunúť,“ vysvetlil hlavný tréner, prečo zvolil takú náročnú prípravu. Gašparík avizoval omladenie kádra a postupnú prestavbu, takže zmien v kádri bolo pomerne veľa oboma smermi. „Príchodov a odchodov bolo dosť. Na konci sezóny som varoval, že môžu odísť kľúčoví hráči. Prišli sme o najlepšieho strelca Taiwa, odišiel Savvidis, ktorý bol dôležitým hráčom stredu poľa, aj ľavonohý stopér Twardzik, ktorého tak ľahko nenahradíme. Dlhodobejšie zranený je Štetina, čo je tiež zásadný výpadok. Verím, že sa s tým vysporiadame, nebude to ľahké, že sa s tým vysporiadame v Európe aj v lige.“

Savvidisa by mal nahradiť 20-ročný Slovinec Adrian Zeljkovič, od ktorého si Gašparík veľa sľubuje. „Adriana sme videli vo veľa zápasoch a vybrali sme ho aj na základe dátovej analýzy. Mal veľa podobných čísel a rôznych metrikách má lepšie čísla ak Savi. Uvidíme, ako sa to prejaví v tej slovenskej lige. Myslím, že by mal byť adekvátnou náhradou. Má výborné čítanie hry a postava ho predurčuje k tomu, že môže vyhrávať súboje, má dlhé nohy a vie zachrániť situáciu aj nejakou šmýkačkou. Je kvalitný a konštruktívny dopredu a veľa si od neho sľubujeme. Na túto pozíciu sme brali aj Bainoviča, ktorý je kvalitnejší v ofenzíve a je tu aj skúsený Procházka.“

Spartak sa po sezóne usiloval získať na prestup najlepšieho strelca Taiwa, čo sa napokon nepodarilo. Novým hrotovým útočníkom sa stal Rakúšan Marco Djuričin, ktorého úlohou bude strieľať góly. „To je výborný futbalista, na ktorého je radosť pozerať sa v tréningovom procese. Problém je len v tom, že mal dlhodobejší výpadok v hre. Ani teraz neabsolvoval s nami celú prípravu a verím, že manko dobehneme. Dokázal, že je dobrý futbalista, góly dával v oveľa ťažších ligách, ako je tá slovenská a keď sa do toho fyzicky dostane a zžije sa s mužstvom, určite sa presadí aj v našej lige. Z pohľadu príchodov som určite spokojný, vedenie nám vyhovelo vo všetkom, čo sme chceli, priniesli sme hráčov, ktorých sme chceli. Mali sme ich dlhodobejšie vyskautovaných, dokonca neboli všetci zadarmo, takže majitelia investovali do mladých chalanov. Verím, že sa nám to vráti na ihrisku a časom možno aj do klubovej kasy. Pre mňa ako trénera je dôležité, že sme všetci ťahali za jeden koniec povrazu.“

Ostatným prírastkom do kádra je kostarický reprezentant Ricardo Peňa. Ten prichádza na ročné hosťovanie, no klub si môže v prípade spokojnosti na hráča uplatniť opciu. „Ricardo Peňa prichádza na hosťovanie a v prípade, že ho budeme chcieť na prestup, tak máme naňho opciu, kde sú dohodnuté podmienky a cena. Môžem vás ubezpečiť, že pokiaľ Peňu budeme chcieť, tak ho budeme mať. Prípad Cabral sa určite opakovať nebude,“ ubezpečil prezident klubu Peter Macho fanúšikov, ktorí sa obávajú, že by mladý futbalista mohol ľahko odísť.

Oslavy storočnice s Valenciou

Zajtra na Štadióne Antona Malatinského vyvrcholia oslavy stého výročia klubu. Klub si pri tejto príležitosti pozval na priateľský zápas španielskeho ligistu z Valencie. Nebude to iba o zápase, ale program bude bohatý pre každého člena rodiny.

Program:

12:00 Otvorenie fanzóny

14:00 Otvorenie brán štadióna

15:00 Koncert skupiny Hudba z Marsu

16:00 Koncert skupiny Bystrík Banda

18:00 Zápas FC Spartak Trnava – Valencia CF

Bližšie informácie na: https://fcspartaktrnava.com/program-oslav-storocnice/

„Je to generálka, lebo je to posledný zápas, ale šancu dostanú všetci chalani. Potrebujeme pošetriť sily na štvrtkový zápas. Verím, že to bude dobrý zápas, že ľudia naplnia štadión a budeme raz na túto storočnicu spomínať,“ hovorí Michal Gašparík. Na zápas sa tešia nielen hráči, ale aj diváci a už teraz je jasné, že padne päťciferná návšteva.

Valencia priletí dnes večer na bratislavské letisko, zajtra absolvujú zverenci Rubena Baraju dopoludňajší tréning na Štadióne Antona Malatinského. „Valencia sme nepríde s mužstvom druhej kategórie. Príde v najsilnejšom momentálnom zložení, v akom by chceli začať španielsku ligu,“ hovorí Peter Macho.

V utorok EKL v Rige

Po Valencii už musia spartakovci myslieť na vstup do pohárovej Európy. V 2. predkole Európskej konferenčnej ligy im žreb prisúdil víťaza lotyšského pohára FC Auda. Hrať sa bude na štadióne Skonta Riga 27. 7. „Verím, že o nich viem všetko. Je to najlepšie mužstvo, ktoré má najvyššie držanie lopty. V tomto sú lepší ako tímy pred nimi. Majú 500-600 prihrávok a majú 5 hráčov, ktorí sú v top desiatke v úspešnosti prihrávok. Majú to na tom založené a prirovnal by som ich k Podbrezovej alebo Žiline. Dlho sme neanalyzovali takéto variabilné mužstvo v ofenzíve. Majú aj otvorené okienka vzadu a verím, že nám ich štýl môže sedieť. Verím, že môžeme byť úspešní a postúpiť. Nebude to o jednom zápase, bude to vyrovnané, ale cieľ je postúpiť,“ neskrýva odhodlanie Michal Gašparík, hoci varuje pred prílišným optimizmom.

Európska konferenčná liga, 2. predkolo

Odlet: 25. 7. o 19:20 (letisko Viedeň)

27. 7. o 19. h FC Auda – FC Spartak Trnava (štadión Riga)

Prílet: 28. 7. o 18:40 (letisko Viedeň)

V nedeľu začne liga

Prvým ligovým zápasom v novej sezóne Niké ligy bude duel proti Trenčínu, v nedeľu 30. júla od 18. hodiny.

Novinkou v tejto sezóne je, že vstupné na zápasy sa bude líšiť podľa atraktivity súpera, ktorí sú rozdelení do troch kategórií. Už na úvodný zápas bude teda vstupné nižšie.

Cenník vstupeniek na zápasy – sezóna 2023/24:

 Sektory
1-6, 29-34, 15-17, 46-48
Sektory  7-8, 18-23, 25-28, 35-40, 9-14, 41-45Sektory 21-23, 25 (kožené sedadlá)Sektory B2, B5, B7 (bez cateringu)Sektory B3, B6 (bez cateringu)
1. kategória1214182430
2. kategória1012152025
3. kategória810121620

1. kategória – Slovan, Dunajská Streda, Košice

2. kategória – Podbrezová, Banská Bystrica, Žilina, Ružomberok, 

3. kategória – ViOn, Michalovce, Trenčín, Skalica

Na Štadióne Antona Malatinského cashless

Od novej sezóny sa v bufetoch na Štadióne Antona Malatinského bude dať počas zápasov Spartaka Trnava platiť iba bezhotovostne. Vzhľadom na to, že chceme vyjsť v ústrety všetkým skupinám fanúšikov, bude v prechodnom období dočasne možné platiť aj hotovosťou.

Všetky bufety už od najbližšieho zápasu s Valenciou (22. 7.) prijímajú platby kartou, v nasledovných bude možné platiť aj v hotovosti:

  • západná tribúna, sektor 27,
  • severná tribúna, sektor 2 a 34,
  • východná tribúna 8

Ciele nezmenené

V minulej sezóne obsadil Spartak tretie miesto v lige, vyhral Slovenský pohár a v Konferenčnej lige sa dostal do 3. predkola. Tieto méty by radi v klube obhájili, prípadne prekonali.  „V lige to musí to byť umiestnenie, ktoré nám zabezpečí, aby sme pohárovú Európu hrali v nasledujúcej sezóne. Neviem, či sa dá dať za cieľ vyhrať tretíkrát za sebou pohár, ale budeme sa tam chcieť dostať čo najďalej. V lige chceme čo najviac hrýzť naše dva najbohatšie tímy a uvidíme ako sa nám to bude dariť,“ zhrnul ciele Michal Gašparík.

Prípravné zápasy:

HNK Rijeka – Spartak Trnava 3:1 (gól Spartaka: Ikugar)

Spartak Trnava – Hajduk Split 1:1 (gól Spartaka: Paur)

Spartak Trnava – Wisla Plock 2:1 (góly Trnavy: Ofori, Ikugar)

Sturm Graz – Spartak Trnava 4:0

Ipswich Town – Spartak Trnava 2:1 (gól Trnavy: Djuričin)

Káder pred sezónou

Brankári: Vantruba, Takáč, Rusov, Kamenár

Hráči v poli: Gorosito, Šulek, Kompan Breznik, Mikovič, Ujlaky, Štetina, Koštrna, Kóša, Zeljkovič, Azango, Bainovič, Ofori, Oseni, Štefánik, Bolaji, Procházka, Paur, Karhan, Daniel, Bukata, Djuriči, Ristovski.

Hlavný tréner: Michal Gašparík

Asistenti: Marián Hodulík, Tomáš Prisztács, Pavel Kamesch (tréner brankárov), Michal Kukučka (kondičný tréner)

Prišli: F. Bainovič, P. Azango (obaja AS Trenčín), M. K. Breznik (NŠ Mura), M. Šulek (Wisla Plock), M. Djuričin (HNK Rijeka – hosť.), Adrian Zeljkovič (Tabor Sežana), Ricardo Allen Peňa Guttierez (Fútbol Consultants Desamparados)

Odišli: Savvidis, Čurma, Olejník, Azevedo (ukončenie zmluvy), Taiwo, Twardzik (obaja ukončenie hosťovania), Tumma (Z. Moravce), Boateng (First Viedeň)

21.07.2023
21.07.2023