Trenčianske Stankovce, 3. kolo, Slovnaft Cup 2022/2023, streda 28.9. v 15:30

Zemanovič – Kleščík, Komorovský, Nosek, T. Svatík (90. Mach), Ďuráči, Čibík, Korol (46. Prokop), Repa (90. M. Svatík), Vaško (46. Tomík), Ďanovský

Vantruba – Koštrna, Kóša, Štetina (46. Procházka) – Daniel (46. Iván), Štefánik (46. Ali Baba), Savvidis (46. Oseni), Karhan, Azevedo – Boateng, Taiwo

Góly: 12.a 25. Štefánik, 17. 19. a 24. Taiwo, 67. Boateng (P)

ŽK: Ďanovský, Kleščík

Rozhodoval: Bálint Kiss

Diváci: 1200

Polčas: (0:5)

Spartakovci nenechali v Trenčianskych Stankovciach nič na náhodu a od úvodu sa snažili zápas rozhodnúť, čo sa im aj pomerne rýchlo podarilo.

Hostia svoje prvé šance nevyužili. V 7. min Nosek prihrával brankárovi príliš pomaly, Boateng loptu vystihol, ale Zemanovič chybu svojho spoluhráča napravil. O dve minúty neskôr vymyslel peknú akciu na ľavej strane Azevedo, v šestnástke uvoľnil Daniela, ale ten prestrelil, rovnako ako zakrátko z podobnej pozície Boateng. Až v 12. min sa to podarilo, keď po Azevedovej prihrávke Štefánik obišiel aj brankára a do prázdnej bránky z uhla otvoril skóre. Potom sa čistým hetrikom v rozpätí siedmich minút blysol Abdulrahman Taiwo, ktorý si najlepším spôsobom otvoril strelecký účet. Najskôr po individuálnej akcii vnútri šestnástky a potom dva razy volejom po centroch z pravej strany. V prvom prípade ho našiel Štefánik a potom Azevedo. Piaty gól pridal po strele z otočky Štefánik.

V prestávke tréner Spartaka stiahol štvoricu kľúčových hráčov, aby si pred ligou oddýchli. V druhej časti už sa Trnavčania toľko netlačili dopredu, skôr využívali nákopy za obranu a nábehy do voľnéhopriestoru. Ďalší gól padol až po spolupráci Ivána s Boatengom, ktorý si v šestnástke poradil s Kleščíkom a ten ho podrazil. Sám faulovaný si postavil loptu na biely bod a skóroval. Svoje veľké šance mali aj domáci, ale Vantruba, ktorý sa väčšinu zápasu nudil, v pravý čas vytiahol skvelé zákroky pri strele Repu, aj pri dorážke Čibíka. Po priamom kope potom v päťke vyskočil najvyššie Kleščík, ale hlavičkoval iba do brvna. Domáci veľmi túžili aspoň o skorigovanie výsledku a Vantruba s Kóšom zachránili pri tutovkách Ďuráčiho. Tí sa napokon čestného úspechu nedočkali a Spartak sa bez väčších problémov prebojoval do ďalšieho kola.

Michal Gašparík po zápase 3. kola Slovnaft Cup-u

OHLASY PO ZÁPASE

Michal Gašparík (Trnava): „Poučili sme sa a dnes sme nastúpili skoro s celou základnou zostavou, ktorá si so zápasom ľahko poradila. V polčase bolo 5:0 a naopak, keď sme v druhom polčase prestriedali, tak bolo vidno, že kvalita bola oveľa nižšia a nakoniec sme pridali iba jeden gól.“