UEFA Konferenčná liga

31.07.2024 20:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

20:30

FK Sarajevo

Niké liga

28.07.2024 18:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

18:00

AS Trenčín

UEFA Konferenčná liga

25.07.2024 21:00 , Stadion Asim Ferhatović Hase

FK Sarajevo

21:00

FC Spartak Trnava

Prípravný zápas

20.07.2024 16:00 , Štadión A. Malatinského

FC Spartak Trnava

0 : 3

Aston Villa

Prípravný zápas

13.07.2024 15:00 , Draßmarkt, Rakúsko

TSV Hartberg

1 : 1

FC Spartak Trnava

Prípravný zápas

05.07.2024 15:00 , Epet Arena, Praha

AC Sparta Praha

3 : 0

FC Spartak Trnava

Domov / Správy / V pohári konečne aj doma, ešte predtým príde Dunajská Streda

V pohári konečne aj doma, ešte predtým príde Dunajská Streda

spartak |

07.03.2024 |

Správy

Spartak nemá v lige práve oslnivú formu, no v domácom pohári je už tretiu sezónu nezdolaný. Nepodarilo sa to včera ani Michalovciam na domácej pôde v štvrťfinále Slovnaft cup, kde Trnavčania vyhrali 2:0.

Hostia cestovali po druhýkrát v tomto roku v pohári na východ a po Košiciach vybojovali postup aj na Zemplíne. Tentoraz podali vyslovene taktický výkon, ktorý viedol k pragmatickému postupu. Trnavčania trpezlivo vyčkávali, čo síce futbalu príliš nesvedčalo, ale v hralo sa na jeden zápas a otvoriť to nechcel ani jeden súper. Šachovú partiu o prvý gól vyhral napokon Spartak, keď sa prejavila vyššia individuálna kvalita, na ktorú nestačila bojovnosť domácich. Erik Daniel oklamal svojím pohybom Magdu, pridal zrýchlenie a posadil center na hlavu Azanga, ktorý otvoril zápas. Ten mimochodom skóroval hlavou v Michalovciach aj v predchádzajúcom vzájomnom zápase v lige.

„Bolo to o prvom góle, lebo po ňom sa nám hralo ľahšie. Bol to ďalší krok k tomu finále, do ktorého sa chceme dostať. Je pred nami semifinále, to sa hrá na dva zápasy, čo je spravodlivé, tak si súpera nebudeme vyberať,“ povedal po zápase úspešný asistent Erik Daniel.

Spartakovci sa po góle upokojili, a hoci domáci chceli po príchode zo šatní okamžitým náporom vyrovnať, k vyloženej príležitosti sa nedostali. Naopak, prišla poistka v podobe druhého gólu, keď Szaráz toľko skúšal brnkať na nervy svojou rozohrávkou so stopérmi, až v 71. min dostal ťažkou loptou pod tlak Veremejeva, ktorému ju zobral Ofori a Ďuriš už vedel čo s ňou.    

„Už v prvom polčase boli náznaky, že lopta skákala, raz tam bol faul, inokedy chýbalo trocha šťastia, aby sme tú loptu mali. Michalovce chceli hrať futbal, my sme išli do pressingu a tú chybu sme potrestali,“ povedal úspešný strelec druhého gólu, ktorý priznal, že nič iné ako postup si nepripúšťali.

„Prišli sme si po víťazstvo, odchádzame s ním a je to super. Vedeli sme, že keď dáme prvý gól, budeme mať zápas vo vlastných rukách. Kontrolovali sme hru po celý zápas, Michalovce sme do väčšej šance nepustili,“ hovorí Michal Ďuriš, ktorý by sa chcel pridať k viacerým svojim spoluhráčom, ktorí už vedia z predchádzajúcich dvoch sezón ako chutí celkové prvenstvo. Spartak totiž stále živí nádej na dvojitú obhajobu a v ceste do finále mu stojí ešte jeden súper. Môže to byť Ružomberok, Lipany alebo víťaz zápasu Slovan – Podbrezová.   

„Bolo by fajn, keby sme dostali Lipany, ale nezáleží to na mne. Uvidíme ako dopadne žreb, ale keď to chceme vyhrať, musíme zvládnuť každého súpera, ktorého nám dajú.“

Isté je teda, že si Spartak aj v tejto sezóne zahrá po prvýkrát aj na domácej pôde, keďže semifinále sa hrá na odvety.

Ešte predtým však na svojom ihrisku Spartak privíta v úvodnom zápase nadstavby o titul Dunajskú Stredu. Zápas je na programe už túto nedeľu od 17:30.

07.03.2024
07.03.2024