Niké liga

18.05.2024 17:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

5 : 0

FK Železiarne Podbrezová

Niké liga

12.05.2024 17:30 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

1 : 0

FC Spartak Trnava

Niké liga

04.05.2024 15:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 0

MFK Ružomberok

Domov / Správy / V nadstavbe inkasovať menej

V nadstavbe inkasovať menej

spartak |

10.03.2023 |

Správy

Vstup do nadstavbovej časti o titul obstará pre spartakovcov ako súper mužstvo z Podbrezovej.  Ambiciózny nováčik nielenže sa prebojoval po návrate medzi elitu do hornej šestky, ale zo štvrtého miesta môže poškuľovať aj po pohárovej miestenke.

Trnavčania neukončili základnú časť práve ideálne a na zdrvujúcu prehru so Slovanom chcú zabudnúť najlepším spôsobom priamo na ihrisku.

„Chceme čo najskôr zabudnúť na Slovan a vymazať to najbližším zápasom. Nečaká nás nič ľahké, ale sme pripravení a treba to pretaviť to zápasu. Hoci tam už niektorých hráčov nemajú, prezentovali sa zaujímavým futbalom a hráči mali slušnú kvalitu. Nechceme nič podceniť, ale máme im čo vracať a chceme bodovať naplno,“ hovorí stopér Lukáš Štetina, na ktorého nadviazal asistent trénera Marián Hodulík.

„Ten zápas nám ukázal, kde je sila a kvalita Slovana. Určite sme sa z toho poučili a chalanov sme pripravili na to, aby boli nastavení do najbližšieho zápasu. Chceme doma jednoznačne tri body a splniť náš cieľ, ktorým je skončiť do tretieho miesta.“

V zápase so Slovanom spartakovci stratili vylúčeného Kristiána Koštrnu, ktorý chvalabohu dostal iba jednozápasový dištanc. Popri zranenom Bolajim a Mikovičovi, ktorý nedohral derby tak trénerom vypadli oba kraje obrany. Práve defenzíva sa v novom roku javí ako problém, na ktorý sa chcú s celým realizačným tímom zamerať a znížiť počet inkasovaných gólov na minimum.

„Musíme sa hlavne zlepšiť v defenzíve, lebo dostávame veľa gólov. Na to sme sa tento týždeň zamerali. Základnú časť nechávame za sebou a v nadstavbe chceme inkasovať najmenej gólov. V predchádzajúcich sezónach sme mali silnú defenzívu a k tomu sa chceme vrátiť.“

Podbrezová prišla cez zimu o viaceré opory. Chýbať jej bude najlepší strelec Cobnan, ktorý len Spartaku na jeseň strelil tri góly. Odišli aj skúsení exspartakovci Godál s Grendelom ako aj Breznaník. Stretnutie sa zajtra začína od 15. hodiny a vstupenky sú k dispozícii vo fanshope, online alebo pred zápasom priamo v pokladni. Viac info na: https://fcspartaktrnava.com/deti-aj-na-podbrezovu-zadarmo/.

Prečítajte si zápasový bulletin.

V semifinále pohára proti Trenčínu

Tento týždeň padla aj definitíva v otázke súpera Trnavy v semifinále Slovnaft cupu. Trenčín vyradil Prešov po výhre 1:0. Prvý zápas semifinále je na programe už na budúcu stredu od 18. hodiny v Trenčíne. Odveta bude 5. apríla v Trnave.

„Ešte pred žrebom som si prial Prešov, lebo som veril, že na dva zápasy by sme to dokázali zvládnuť, aj keby to nebolo jednoduché. Trenčín je zaujímavý súper, proti ktorému sa nám celkom darí. Máme možno trocha výhodu, že hráme prvý zápas vonku na ich umelke. Máme postupové ambície a chceli by sme už v prvom zápase spraviť dobrý výsledok, aby sme boli pripravení na domácu odvetu,“ povedal Marián Hodulík.

10.03.2023
10.03.2023