10.03.2024 17:30 , Štadión Antona Malatinského

Domov / Správy / Trojitý triumf dorastov s Popradom, ženy spomínali na I. Švajdu, žiačky naberali skúsenosti v Prahe

28.11.2022 |

Mládež

FK Poprad U19 – FC Spartak Trnava U19 0:3 (0:2)

Starší dorastenci odcestovali do Popradu klasicky o deň skôr. V poslednom ligovom zápase jesennej časti si počínali pod Tatrami na výbornú, keď zvíťazili rozdielom triedy. Na Nagyho gól nadviazal tesne pred polčasovým hvizdom Justh, ktorý strelil v zápase ešte jeden gól. Vďaka víkendovému triumfu bude devätnástka zimovať na piatej priečke. Od pondelka sa k “A“ tímu pripojí až 6 hráčov, menovite sú to Ferenčík, Rusnák, Vaško, Šarmír, Nagy a Repa, ktorí zasiahnu okrem tréningov aj do zápasov zimnej Tipsport ligy.

FCST U19: Vasiľ – Rusnák, Ferenčík (C), Vaško (70. Rýzek), Kucharík, Šarmír (85. Horník), Justh (85. Kumpan), Nagy (76. Kurej), Masár, Repa (85. Bilčík), Slebodník

Góly: 23. Nagy, 45. a 82. Justh

ŽK: Masár

Peter Gaži: „Som rád, že aj druhý zápas po sebe sme predviedli dobrý výkon. Prvý polčas nám výborne vychádzali princípy v útočnej fáze hry a zaslúžene sme strelili dva pekné góly. Druhý polčas sme tak isto hru kontrolovali a pridali tretí gól. Počas celej jesennej časti urobili družstvo a jednotlivci veľký progres.“

FC Spartak Trnava U17 – FK Poprad U17 3:0 (2:0)

Sedemnástka odohrala výsledkovo identický zápas ako jej starší spoluhráči z devätnástky. V kategórii prostredných dorastencov si posledný Poprad odviezol domov prehru 3:0, do polčasu 2:0. Spartakovci strávia zimu na ôsmom mieste.

FCST U17: Smieško – Turanský (60. Čavojský), Turoň, Pristach, Karhan, Farkaš (C), Molnár (71. Paulen), Henyig, Ostrovský (46. Beňo), Bukovský (77. Hesko), Adamkovič (60. Špačinský)

Góly: 22. Bukovský, 30. Pristach (z 11m), 74. Farkaš

Patrik Malý: „V predohrávke prvého jarného kola sme chceli odčiniť minulotýždňový výkon z domáceho prostredia. V prvom polčase sme sa dostali do vedenia 2:0, boli sme aktívni na lopte i bez nej. Súper hrozil z rýchlych protiútokov. V druhom polčase sme sa predbiehali v zahadzovaní príležitostí. S víťazstvom v zápase sme spokojní.“

FC Spartak Trnava U16 – FK Poprad U16 6:0 (2:0)

Aj do tretice bol v dorasteneckom zápase polčasový výsledok 2:0 pre Spartak. Šestnástka však po výmene strán ešte pridala a ďalšími štyrmi gólmi sa rozlúčili s jeseňou vo veľkom štýle. Dva góly strelil Juraj Duchovič, ktorý je momentálne najlepším strelcom ligy. Aj vďaka jeho jedenástim gólom budú spartakovci štartovať jar z druhej pozície.

FCST U16: Halada – Kováč, Daniel, Konopka, Bohmer, Ptačín (53. Kozachok), Ležák, Kubovič (53. Suchoň), Trello (53. Kocian), Duchovič (C), Priecel (18. Beňo)

Góly: 3. a 40. Duchovič, 43. a 52. Kubovič (2. z 11m), 60. Ležák, 78. Bohmer

ŽK: Trello

Adam Chorvath: „Posledný zápas jesennej časti sme výsledkovo zvládli veľmi dobre. Už v prvom polčase sme mohli vyhrávať výraznejším rozdielom, mali sme veľa pekných akcií, ale aj príliš veľa nepresností. V druhom polčase sme sa zlepšili a pridali ďalšie pekné góly. Celkovo však úroveň zápasu nebola na vysokej úrovni.“

Po roku čakal na dorastenky spomienkový zápas. V nedeľu totižto odohrali priateľské stretnutie so zmiešaným tímom dorastencov a mužov Slávie Trnava na pamiatku zosnulého trénera Igora Švajdu, ktorého trénerský život bol spätý práve so Spartakom a Sláviou. Jednalo sa o druhý ročník spomienkovej udalosti, pred ktorou si dcéra Igora Švajdu prebrala kyticu.

Žiačky mali počas posledného novembrového víkendu možnosť odohrať medzinárodný triangel v susednej Českej republike, konkrétne v Prahe. Na dievčatá čakalo meranie síl s domácou Slaviou Praha a o nič slabším Slováckom.

SK Slavia Praha WU15 – FC Spartak Trnava WU15 7:4 (6:1) – 4x Pekárová

1. FC Slovácko WU15 – FC Spartak Trnava WU15 4:2 (3:0) – Halásová, Amrichová

FCST WU15: Prešinská, Petranská – Hečková, Stanková, Geschwandtnerová, Voleková, Z. Horváthová, Tančoková, Hudecová, Amrichová, Krištofiaková, Kujovská, Reháková, Pekárová, Halásová, Dobrovodská

Róbert Halada: „Dievčatá čakala športová konfrontácia s dvomi poprednými ligovými tímami a nás trénerov výmena poznatkov a skúseností ohľadom tréningového procesu na najvyššej úrovni pre danú kategóriu. V prvom zápase naše dievčatá nezachytili začiatok a nasadené tempo a veľmi rýchlo sme prehrávali rozdielom viacerých gólov. Do druhého polčasu však hráčky nastúpili ako vymenené a podarilo sa im skorigovať hrozivý výsledok a druhý polčas vyhrať. V druhom zápase so Slováckom bol priebeh takmer identický. Aj keď sme mali viacero gólových príležitostí, polčasový výsledok bol jednoznačne v prospech súpera. V druhom polčase dievčatá pridali, vyhrali ho a zlepšili sa aj herne.

Oba české tímy hrali veľmi organizovane, systémovo, hráčky boli silovo, rýchlostne a fyzicky výborne pripravené. U oboch dominoval kolektívny výkon s rýchlym posúvaním lopty na minimum dotykov a s rýchlym dostupovaním v súbojoch. Po vzájomnej trénerskej konzultácii chceme niektoré prvky a poznatky implementovať do nášho tréningového procesu. Bola to pre nás všetkých obohacujúca skúsenosť. Dievčatám ďakujeme za výkon!“