Slovnaft cup

11.10.2023 15:00 , Lehota pod Vtáčnikom

OFK Baník Lehota pod Vtáčnikom

15:00

FC Spartak Trnava

Niké liga

08.10.2023 18:00 , Atletický štadión SNP DUKLA

MFK Dukla Banská Bystrica

18:00

FC Spartak Trnava

Európska konferenčná liga

05.10.2023 21:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

21:00

Fenerbahce SK

Niké liga

01.10.2023 18:00 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

0 : 1

FC Spartak Trnava

Niké liga

27.09.2023 20:30 , Štadión Antona Maltinského

FC Spartak Trnava

3 : 0

FC Košice

Niké liga

24.09.2023 18:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

2 : 2

MFK Ružomberok

Domov / Správy / Trnavčania už sú v Poznani, večer sa zoznámia so štadiónom

Trnavčania už sú v Poznani, večer sa zoznámia so štadiónom

spartak |

09.08.2023 |

Rozhovory

Výprava futbalistov Spartaka je už v poľskej Poznani, kde sa zajtra stretne v súboji proti miestnemu Lechu v úvodnom zápase 3. predkola Európskej konferenčnej ligy.

Spartakovci cestovali charterom z Bratislavy priamo do viac ako polmiliónovej Poznane. Päťdesiatminútový let prebehol hladko a futbalistov vítalo upršané mesto, ktoré sa postupne rozjasnievalo.

Do Poľska odletel takmer kompletný káder, s výnimkou štvrtého brankára Kamenára a zraneného Bolajiho. Včerajší tréning absolvoval už aj Martin Šulek, ktorý pauzoval od sústredenia kvôli zranenej achilovke.

„Ideme tam v dobrej nálade. Sústredili sme sa na tento dvojzápas. Odložili sme nasledujúce ligové kolo s Košicami, trošku sme rotovali zostavou so Zlatými Moravcami, aby sme boli čo najlepšie pripravení na tento zápas. Potrebujeme uhrať nejaký výsledok, aby to bolo otvorené do domáceho zápasu a tomu sme podriadili všetko,“ hovoril pred odletom Michal Gašparík.

Tretiu sezónu po sebe sa prebojoval so svojím tímom do 3. predkola, no v predchádzajúcich ročníkoch to bola konečná. „Sme tretíkrát v treťom predkole. Na slovenské pomery to možno nie je také zlé, lebo mužstvá vypadávajú aj skôr, aj teraz už vypadli, ale vždy je to o kvalite súpera. Chceme prekvapiť, hoci viem, že je to ťažký súper, ktorého v minulej sezóne zastavil až finalista Fiorentina. Dáme do toho všetko, na začiatku je to stále päťdesiat na päťdesiat a uvidíme ako sa nám podarí prvý zápas, lebo to bude kľúčové.“

Sám Gašparík pôsobil svojho času v poľskej lige a v tíme má až deväť hráčov, ktorí majú skúsenosti z pôsobenia v niektorom tíme Ekstraklasy. Poznatky však čerpal odinakiaľ. „Analýzu máme skôr z tých posledných zápasov a komunikoval som aj s Paľom Staňom, ktorý v Poľsku trénoval. Pre našich hráčov, ktorí tam hrali to môže byť plus, lebo budú mať skúsenosti s publikom, so štadiónom, na ktorom môže byť 30-40 tisíc ľudí.“

Jedným z tých, ktorí sa proti Poznani predstavili bol Martin Mikovič. Počas svojho pôsobenia v Termalice Nieciecza hral proti Lechu trikrát. „Odkedy som tam ja hrával, tak sa celé mužstvo zmenilo, poznám možno jedného alebo dvoch hráčov. Štýl však hrajú stále ten istý.“

Spartaku nevyšiel vstup do ligy, keď v záveroch zápasoch prišli najskôr o remízu s Trenčínom a potom o víťazstvo nad Zlatými Moravcami. „Toto je iná súťaž a teraz sa koncentrujeme na pohár. V lige sa to ešte dá dobehnúť, ale tu už na reparát nebudeme mať čas. Bolo by pekné, keby sme postúpili do play off. Ja som ho hral raz s Zürichom, väčšinou vypadneme v tom treťom predkole. Najvyšší čas prehupnúť sa ďalej.“  

Večer od 18. hodiny je naplánovaný tréning v dejisku zajtrajšieho zápasu na majestátnom štadióne INEA s viac ako 43-tisícovou kapacitou.

V Poznani je pripravený tento káder

Brankári: Takáč, Vantruba, Rusov

Hráči v poli: Mikovič, Štefánik, Procházka, Bukata, Peňa, Kompan-Breznik, Oseni, Zeljkovič, Gorosito, Kóša, Štefina, Ofori, Ujlaky, Koštrna, Karhan, Šulek, Ristovski, Azango, Djuričin, Daniel, Bainovič.     

09.08.2023
09.08.2023