Európska konferenčná liga

05.10.2023 21:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

21:00

Fenerbahce SK

Niké liga

01.10.2023 18:00 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

18:00

FC Spartak Trnava

Niké liga

27.09.2023 20:30 , Štadión Antona Maltinského

FC Spartak Trnava

20:30

FC Košice

Niké liga

24.09.2023 18:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

2 : 2

MFK Ružomberok

Európska konferenčná liga

21.09.2023 18:45 , Huvepharma Arena

PFK Ludogorec Razgrad

4 : 0

FC Spartak Trnava

Niké liga

16.09.2023 18:00

MFK Zemplín Michalovce

3 : 4

FC Spartak Trnava

Domov / Správy / Trnava viac chcela a vyhrala

Trnava viac chcela a vyhrala

spartak |

16.03.2023 |

Rozhovory

Spartak zvládol úvodný zápas semifinále Slovnaft Cupu v Trenčíne a do odvety si vezie jednogólovú výhru. Nerodila sa však vôbec ľahko. Až do úvodného gólu to bol typický úvodný zápas, v ktorom nikto nechcel urobiť chybu ako prvý. Prvý polčas bol sterilný, no v tom druhom sa domácim podarilo po Soaresovej krídelnej akcii skórovať vďaka Hollému. To však zapôsobilo ako pichnutie do osieho hniezda a Spartak preradil na vyšší rýchlostný stupeň. Okamžite po svojom príchode rozhýbal ofenzívu Martin Bukata a po dvoch rohových kopoch prišiel obrat. O vyrovnanie sa postaral mladý stopér Sebastián Kóša a z poslednej akcie zápasu rozhodol o víťazstve Spartaka Kelvin Ofori.  

„Vedeli sme, že to nebude ľahké, čo sa aj potvrdilo. Paradoxne nás nakopol inkasovaný gól, čo ukázalo kvalitu tímu. Zomkli sme sa a zápas sme otočili,“ priznal po zápase strelec prvého gólu. Proti Slovanu skóroval aj v lige, tentoraz bol na správnom mieste aj v dôležitom pohárovom zápase.

„Góly vždy potešia, keď môžem pomôcť mužstvu, ako napríklad dnes, keď sme sa trápili. Tá štandardka nás nakopla ešte viac za výsledkom. Či som to bol ja alebo hocikto iný z tímu, nie je podstatné. Dôležité je, že sme dnes ten zápas zvládli.“

Sebastián Kóša má iba 19 rokov, no za Spartak už stihol odohrať viac ako 60 zápasov. Je stabilným členom mládežníckych reprezentácií a zameral ho už aj tréner slovenského áčka Calzona. V najnovšej nominácii figuruje medzi náhradníkmi.

„Je to mladý chalan a má svoju kvalitu, nielen v dnešnom zápase, ale celkovo. Keď ho porovnám s niektorými ostatnými v jeho veku, tak je určite popredu. Čo sa týka výkonnosti, ale aj mentálneho nastavenia. Chvalabohu, že mu to tam padá. Padá nám to celkovo po tých štandardkách v tomto ročníku. V tomto sme tento rok najlepší aj v lige. Treba si nimi niekedy pomôcť a dnes nám to veľmi pomohlo a o kúsok nás to priblížili k tomu finále,“ povedal po stretnutí v Trenčíne Michal Gašparík, ktorý sa teší, že jeho tím si dokáže pomáhať štandardnými situáciami. Dobre ich zahrávajú Štefánik či Twardzik a presný center znamená vždy nebezpečenstvo pred bránkou súpera.

„Veľakrát trénujeme signály a často nechávam aj voľnosť hráčom. Pokiaľ im nechám voľnosť, tak si to vedia zorganizovať. Vymenia si pozície, povedia si kto kde pôjde a potom sú menej čitateľní. Osvedčilo sa mi, že niekedy, keď to tam len kopneme, tak dáme z toho gól. Keď sa na to chystáme, skúšame signály, zahráme nakrátko, tak to často nemá žiadny efekt. Využívame oba spôsoby. Vo futbale to tak chodí, že sú rôzne obdobia a my máme momentálne také, že nám to tam po tých štandardkách padá.“

Spartak Trnava odohrá zvyšok tohtoročnej edície na svojom štadióne. Otázkou už je len to, či to bude jeden alebo dva zápasy. Ten prvý, ktorým je odveta semifinále proti Trenčínu je na programe 5. apríla od 17. hodiny. Finále, ktorá sa tiež bude hrať na Štadióne Antona Malatinského je naplánované na prvý májový deň.

16.03.2023
16.03.2023