01.05.2024 15:00 , Košická Futbalová Aréna

21.04.2024 17:30 , Štadión Antona Malatinského

17.04.2024 18:00 , Zelpo Arena

0 : 0

14.04.2024 17:30 , Zelpo Arena

0 : 2

Domov / Správy / Tohtosezónne ligové zápolenie majú za sebou po dorastoch aj ďalšie kategórie

Tohtosezónne ligové zápolenie majú za sebou po dorastoch aj ďalšie kategórie

04.06.2023 |

Mládež

AS Trenčín U19 – FC Spartak Trnava U19 0:3 (0:2)

Týždeň po skončení ligy odohrali najstarší dorastenci prípravný zápas s Trenčínom. V tíme už figurovali noví hráči z kategórie U17, ktorí sa pripojili k devätnástke. Hráči končiaceho ročníka 2004 majú voľno, respektíve boli hrať za Malženice.

FCST U19: Smieško – Rýzek, Turoň, Ushchenko, Krchnár, Stano, Justh, Henyig, Masár, Horník, Adamkovič (Pristach, Bohmer, Paulen, Karhan, Hesko, Šebek, Író)

Góly: Henyig, Justh, Hesko

Peter Gaži: „Hneď po poslednom majstrovskom zápase sa k ročníku 2005 pridali hráči ročníka 2006 a spoločne sme začali prvú fázu prípravy. Vyvrcholením prvého mikrocyklu bol priateľský zápas proti Trenčínu. Ten sa odohral vo vysokom tempe, k čomu prispeli oba tímy. Po dobrom pressingu otvoril skóre zápasu Henyig. Po repressingovej situácii pridal druhý gól Justh. V druhom polčase bol na konci dobre zahraného rýchleho útoku Hesko.“

FC Petržalka U15 – FC Spartak Trnava U15 2:1 (0:0)

Anglický týždeň nezačala pätnástka ideálne, keď v Petržalke nestačila na svojho súpera a prehrala najtesnejším rozdielom 1:2. Pár minút pred koncom zdramatizoval zápas gólom Pittel, ale na body to nestačilo.

FCST U15: Vačok – Repáň, Daniel, Pittel, Noška, Zemko (63. Slezák), Tejzr, Maťo (70. Veteška), Terenkov, Polťák, Benkovský (C)

Góly: 74. Pittel

ŽK: Maťo, Pittel

Tomáš Kánik: „V priebehu celého zápasu sme boli viac na lopte a aj sme si vytvárali viac šancí ako súper. Zároveň nám ale chýbala lepšia nápaditosť a dotiahnutie našich útočných akcií. Hráči sa snažili využívať nacvičené automatizmy vo vedení útoku, v zakončení nám ale vždy chýbalo efektívnejšie riešenie. Súper v druhom polčase premenil svoje dve príležitosti, my sme korigovali po peknej hlavičke Pittela zo štandardnej situácie a v závere sme ešte spálili veľkú šancu. Hráči chceli zápas veľmi vyhrať a nemožno im uprieť snahu, ale musíme rešpektovať to, že súper dal o jeden gól viac a prijať prehru.“

FC Spartak Trnava U15 – ŠK Slovan Bratislava U15 2:1 (1:0)

V derby zápase tabuľkových susedov bol úspešnejší Spartak, ktorému patrí druhé miesto so zápasom k dobru. Slovan dokázal krátko po výmene strán vyrovnať, ale vedenie prinavrátil na trnavskú stranu úspešnou exekúciou pokutového kopu Polťák.

FCST U15: Lukošík – Repáň, Kunda, Daniel (C), Pittel, Noška, Terenkov, Maťo, Tejzr, Benkovský (76. Chnapko), Polťák (80. Veteška)

Góly: 14. Benkovský, 59. Polťák (z 11m)

Tomáš Kánik: „Proti najkvalitnejšiemu súperovi v celej súťaži sme prispôsobili náš taktický zámer, iniciatívu sme prenechali súperovi a snažili sme sa byť nebezpeční z rýchlych protiútokov. V prvom polčase sa po jednom z nich po súperovej štandardnej situácii presadil Benkovský. Súper nás na začiatku druhého polčasu zatlačil, čo vyústilo do vyrovnávajúceho gólu. V celom zápase sme čelili veľkému počtu štandardných situácií a centrovaných prihrávok z krajných vertikál. Naša obrana spolu s brankárom Lukošíkom ale predviedla dobrý výkon a veľa ťažkých situácií sme ustáli. Naša šanca prišla z pokutového kopu, ktorý sme premenili a následne sme ešte ďalšie dve veľmi sľubné príležitosti zahodili. S ohľadom na kvalitu súpera a priebeh zápasu musíme byť s víťazstvom o jeden gól spokojní.“

FC Petržalka U14 – FC Spartak Trnava U14 0:6 (0:1)

Naopak, štrnástka v Petržalke zvíťazila a to vo veľkom štýle. V prvom polčase skórovali spartakovci len raz, ale po výmene strán sa strelecky presadili až päťkrát.

FCST U14: Pavelka (55. Bolješik) – Furek, Bohunický (55. Bartovič), Kostoláni (55. Augustín), Ševčík (55. Studený), Hečko (51. Mišo), Fojta, Bartaloš, Magdolen (45. Fraňo), Fehér, Ušák (36. Marčiš)

Góly: 35. Ušák, 47. Ševčík, 52. a 59. Fojta, 58. Bartovič, 69. Marčiš

Dávid Miškovič: „V dohrávke v Petržalke sme celý zápas dominovali a snažili sa rozbiť hlboký blok súpera. Hráči ukázali kombinačnú kvalitu, súpera k ničomu nepustili a mali vysoké držanie lopty. Góly postupne pribudli a s výkonom sme boli veľmi spokojní.“

FC Spartak Trnava U14 – ŠK Slovan Bratislava U14 1:0 (0:0)

Tréner Dávid Miškovič má za sebou skvelý víkend. Najprv sa v sobotu oženil a následne v nedeľu vyhral derby. Štrnástka tak tento týždeň zdolala oboch svojich bratislavských súperov.

FCST U14: Slimák – Zemko, Studený (36. Fraňo), Bartovič, Slovák (36. Marčiš), Furek (42. Bodiš), Bohunický (C), Kostoláni (36. Bartaloš), Ševčík, Hečko (65. Ušák), Fojta (70. Mišo)

Góly: 51. Marčiš

Dávid Miškovič: „V derby zápase sme videli rozdielne polčasy. V prvom bolo lepšie hosťujúce mužstvo a náš výkon nebol oslňujúci. Do druhého polčasu nastúpil iný tím, striedania oživili priebeh hry a už bolo len otázkou času, kedy strelíme gól. Nakoniec bol jeho autorom Tibor Marčiš.

FK Inter Bratislava U13 – FC Spartak Trnava U13 0:5 (0:2)

Posledný ligový zápas zvládli bez akýchkoľvek problémov aj žiaci do 13 rokov, ktorí nasúkali bratislavskému Interu päť gólov.

FCST U13: Vlkovič – Bošanský, Lenghardt (C), Drevenák, Kalamár, Böhmer, Martinkovič, Koreň, Fenič, Zajánoš, Kriška, Kasan, Kráľovič, Rakús, Ďuriš, Holbík

Góly: 2x Kasan, Böhmer, Drevenák, Holbík

Oliver Burian: „Posledný ligový zápas sme chceli nadviazať na kvalitný herný prejav z minulých zápasov, no hlavne znovu preniesť v čo najväčšom možnom počte veci z tréningového procesu a v nastavených herných princípoch pokračovať. Prvý polčas nebol ideálny, veľmi dlho nám trvalo otváranie hry a súper tak na nás vedel reagovať presúvaním sa v bloku. Druhý polčas sme zvýšili tempo, dokázali sme si vypracovať väčší počet gólových šancí a mrzieť nás môže len efektivita. V celkovom ponímaní hodnotím zápas pozitívne. Chalanom ďakujem za sezónu, ktorá bola viac-menej úspešná z hľadiska budovania mužstva, herného prejavu a individuálneho progresu a verím, že takúto chuť, nastavenie a motiváciu si prenesú hráči aj do novej sezóny.“

FK Inter Bratislava U12 – FC Spartak Trnava U12 5:8 (4:3)

Víťaznú bodku za sezónou dali aj najmladší žiaci. Tí síce po prvom polčase prehrávali, ale po výmene strán prepli na vyššie obrátky a s prehľadom zvíťazili rozdielom triedy.

FCST U12: Hambálek, Trebatický, Krchnák – Podolinčiak, Ličák, Mikulec, Repáň, Polaček, Šmatlánek, Kohutovič, Miklovič, Piešťanský, Poliak, Gál, Junas, Dvorský, Marčiš, Fojta

Góly: 10. Marčiš, 25. Gál, 30., 34., 45. a 55. Junas, 35. a 50. Piešťanský

Filip Nádaský: „Čakal nás posledný zápas tejto sezóny. V prvom polčase sme pôsobili bojazlivo, robil nám problém súperov pressing. Aj preto sme polčas prehrali 3:4. Napriek oklieštenej zostave a faktu, že niektorí chlapci nastúpili aj so zraneniami, sme podali druhý polčas bojovný kolektívny výkon a vďaka tomu sme zápas otočili v náš prospech. Chlapcom ďakujem za celú sezónu.“

FC Spartak Trnava WA – MFK Ružomberok WA 2:4 (0:2)

Trnavské ženy nenašli recept na Ružomberok ani na domácej pôde. Góly začali strieľať až v posledných minútach, čo bolo neskoro. Navyše v 90. minúte nepremenili pokutový kop.

FCST WA: Nemochovská – Čeriová (C), Belicová (75. Konečná), Mudráková, Bederková (46. Randová), Trajlínková (63. Hanková), Servátková, Tyčiaková, Žigová, Martišková, Pivarčiová (46. Sluková)

Góly: 78. a 89. Martišková

Peter Koreň: „V poslednom domácom zápase sezóny sme chceli bodovať naplno a tým dokázať, že patríme do prvej trojky. Po smolnom prvom góle z úvodu zápasu sme rýchlo zdvihli hlavy a produkovali sme našu kombinačnú hru. Paradoxne sme inkasovali opäť my a do šatní sa išlo za pre nás krutého stavu 0:2. Do druhého dejstva sme nastúpili s odhodlaním otočiť výsledok. Súper však pokračoval vo vysokej efektivite a z pokutového kopu, ktorý nasledoval po ojedinelom brejku, skóroval na 3:0. Dievčatá to opäť raz nevzdali a strelili sme vytúžený gól, ktorý nás mal nakopnúť. No efektivitu mala Ruža výbornú a po krídelnej akcii udrela na 1:4. Podarilo sa nám ešte raz vrátiť sa do hry a krásnou kombinačnou hrou sme znížili na 2:4. To, že toto nebol náš zápas, sme potvrdili nepremenenou penaltou, po ktorej nasledoval už len záverečný hvizd rozhodcu.“

© Ľubomír Horňák

FC Spartak Trnava WU19 – MŠK Žilina WU19 3:3 (1:2)

Zápas medzi našimi dorastenkami a Žilinčankami víťaza nespoznal. Napriek tomu, že hostky viedli 2:0 aj 3:2, sme vždy dokázali gólovo kontrovať, a preto sa zrodila zaslúžená remíza.

FCST WU19: Nemochovská (52. Bukrotinová) – Barutová (60. E. Bačiková), Čeriová, Belicová (C), Voščinárová (41. H. Bačiková), Polačková, Trajlínková, Gregušová (52. Krupová), Gáliková, Eckerová, Servátková

Góly: 40. Servátková, 46. Belicová, 62. Eckerová

Matej Chocina: „Do zápasu sme chceli vstúpiť so zámerom čo najrýchlejšie dať gól a diktovať tempo zápasu. To sa nám však nepodarilo, prvú šancu sme nepremenili a súperovi sa po našich chybách podarilo dvakrát skórovať. Pred koncom prvého polčasu sme znížili na 1:2, čo bolo veľmi dôležité do ďalšieho vývoja. Zámerom druhého polčasu bolo zlomiť zápas v náš prospech. Hneď na začiatku sa nám podarilo vyrovnať, avšak opäť sme po našom rohovom kope a zlom riešení tejto štandardnej situácie inkasovali. To nás však nezlomilo, podarilo sa nám vyrovnať a v závere sme mohli dokonať obrat, no z nášho obrovského tlaku sme gól streliť nedokázali.“

FC Spartak Trnava WU15 – MŠK Žilina WU15 17:1 (6:1)

Zápas medzi žiačkami bol podstatne jednoznačnejší. Aj napriek tomu, že polčas bol „len“ 6:1, Trnavčanky zvíťazili vysoko 17:1. Hneď tri hráčky nasúkali po štyri góly, menovite sú to Amrichová, Tanková a Halásová.

FCST WU15: Prešinská, Reháková, Stanková (C), Vejčíková, Geschwandtnerová, Tančoková, Krištofiaková, Amrichová, Halásová, Tanková, Suchoňová, Hečková, Voleková, Hudecová, Vlčková, Petranská

Góly: 3., 53., 61. a 70. Amrichová, 5., 16., 35. a 48. Tanková (posledný z 11m), 22., 40., 44. a 50. Halásová, 24. Tančoková (z 11m), 36. a 69. Hudecová, 56. a 67. Suchoňová

Róbert Halada: „V poslednom domácom zápase nadstavby sa dievčatá chceli prezentovať dobrým výkonom a potešiť svojich najbližších. Odvetu proti Žiline sme začali vo vysokom tempe, rýchlo sme pracovali s loptou a tiež sme sa ju snažili rýchlo posúvať a byť v neustálom pohybe. Naším cieľom bolo preniesť útočné kombinácie z tréningu do zápasu, čo sa dievčatám darilo a súpera dostávali pod neustály tlak a postupne skóre narastalo v náš prospech. K minulotýždňovému mottu sme pridali dôveru v tím a svoje schopnosti. Dievčatám ďakujeme za kolektívny výkon.“