20.07.2024 16:00 , Štadión A. Malatinského

Domov / Správy / Takmer desaťtisíc divákov gól v derby nevidelo

Takmer desaťtisíc divákov gól v derby nevidelo

02.04.2023 |

Zápas

Štadión Antona Malatinského, Fortuna liga, 3. kolo nadstavby, 2. 4. 2023 o 17:30

SLOVAN BRATISLAVA

0:0

FC Spartak Trnava:

Vantruba – Koštrna, Štetina, Kóša, Čurma – Savvidis – Daniel, Procházka (89. Paur), Štefánik (74. Bukata), Azevedo (82. Ristovski) – Taiwo.

Slovan:

Trnovský – Medvedev, Kašia, De Marco, Lovat – Kankava, Kucka – Weiss (81. Barsegyjan), Čavrič, Abubakari (61. Green), Čakvetadze (90+. Zmrhal)

ŽK: Procházka, Taiwo – Weiss

Rozhodovali: Glova – Poláček, Bednár

Diváci: 9677

Na derby proti odvekému rivalovi z Bratislavy poslal tréner Gašparík na ľavú stranu obrany Čurmu, v zálohe hrali bok po boku Procházka a Štefánik, Taiwa dopĺňali na krídlach Azevedo s Danielom. Nechýbali fanúšikovia hostí, oba tábory dodali duelu tú správnu šťavu.

Úvodná desaťminútovka bola z oboch strán opatrná, v strede ihriska sa o loptu viac bojovalo ako kombinovalo. Strela Savvidisa z sedemnástej minúty mala potenciál, ale Grék ju netrafil ideálne a skončila mimo brány. Čurma sa po priamom kope dostal do zakončenia, ale v dvadsiatej minúte zasahoval brankár Trnovský. Po góle volala tečovaná strela Azeveda, jeho pokus z hranice šestnástky napokon skončil tesne mimo bránky Slovana.

Emócie na ploche vyvrcholili v závere polčasu, za faul na Koštrnu videl žltú kartu Weiss, na druhej strane kartový trest dostal kapitán Procházka za protesty pri odpískanom faule v prospech Slovana. Prvé dejstvo dôležitého zápasu sa však skončilo bez gólov. Obe mužstvá pokračovali po zmene strán bez striedania a bojovalo sa o každý meter ihriska. V 66. minúte mal na kopačke gól Taiwo, ale po otočke okolo obrancu mieril mimo bránky Slovana. Prvé trnavské striedanie prišlo v 74. minúte, keď Bukata nahradil Štefánika. Na plochu sa dostal aj Ristovski, vymenil výborne hrajúceho Azeveda. Do šance sa v 85. minúte dostával Taiwo, ale záver akcie nevymyslel ideálne a napokon namiesto zakončenia musel ešte faulovať za žltú kartu.

Takmer desaťtisíc fanúšikov napokon v derby gól nevidelo, rivali si body spravodlivo delili.

POVEDALI PO ZÁPASE:

Michal Gašparík (Trnava): „Zaslúžená remíza, ani jedno mužstvo nemalo nikoho, kto by sa presadil, rozhodla defenzíva a dobrá organizácia. Snažili sme sa, aby nás Slovan nepotrestal z kontier, čo sa nám aj podarilo. Síce tam nejaké boli, ale nie do otvorenej obrany. Myslel som, že sa duel v závere otvorí, nestalo sa, a preto sa zápas skončil bez gólov.“

Vladimír Weiss st. (Slovan): „Vedeli sme, že je to derby, domáci vychádzajú z dobrej defenzívy. Nemali sme individuality, vpredu sme sa nepresadili. Nie vždy, keď musíte a chcete, tak to aj ide. Ja som s bodom z Trnavy spokojný, máme to vo svojich rukách. Keď vyhráme všetky zápasy, sme majstri, keď nie, bude majster niekto iný. Máme teraz Dunajskú Stredu, musíme sa na duel pripraviť.“