Niké liga

18.05.2024 17:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

5 : 0

FK Železiarne Podbrezová

Niké liga

12.05.2024 17:30 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

1 : 0

FC Spartak Trnava

Niké liga

04.05.2024 15:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 0

MFK Ružomberok

Domov / Správy / Taiwo so Štefánikom sa strelecky naladili už v pohári

Taiwo so Štefánikom sa strelecky naladili už v pohári

Ľuboš Sarnovský |

03.10.2022 |

Správy

Zlaté Moravce sú v posledných zápasoch pre Spartak príjemným súperom, čo sa potvrdilo aj včera. Naposledy s ním prehral pred tri a pol rokom a neinkasoval od úvodného kola jarnej časti v minulom roku. To bol zhodou okolností úplne prvý zápas Michala Gašparíka na trnavskej lavičke v pozícii hlavného trénera a kouč červeno-čiernych priznal, že si na tento okamih pred zápasom spomenul. „Bol som veľmi nervózny, keď som išiel tým tunelom prvýkrát. Vtedy sme tu vyhrali 4:2, teraz možno o niečo krajší výsledok. Spomenul som si na ten okamih.“

Aj včerajší zápas bol teda podobný ako tie predošlé. Spartak pod Gašparíkovým vedením s ViOnom neprehral v siedmom zápase a ostatných šesť zvládol bez inkasovaného gólu. „Zvolili sme rozostavenie 3 – 5 – 2, aby sme boli čo najsilnejší v ofenzíve. Na môj vkus sa nám tam trocha otvárali okná v defenzíve v prvom polčase, aj keď Zlaté Moravce ich nevyužili. V ofenzíve nám to fungovalo dobre. Zlaté Moravce majú obranu solídnu, nedostávajú veľa gólov v posledných zápasoch a chystali sme sa na to, ako ju prekonať a darilo sa nám to. V druhom polčase sme prešli na našu klasiku 4 – 3 – 3 a paradoxne, tam sme dali ďalšie dva góly relatívne skoro a ľahko.“

Skóre otvoril Kyriakos Savvidis, ktorý už teraz naplnil svoje štatistiky z minulých sezón – 3 góly a asistenciu. Jeho gól bol technicky brilantný a ukázal, že Grék nie je len výborným defenzívnym hráčom stredu poľa, ale aj výborným hráčom, ktorý naplno využíva pri zakončení svoju futbalovú inteligenciu.

V dobrom svetle sa ukazuje po svojom príchode nigérijský útočník Abdulrahman Taiwo. Premiéru si na pár minút odbil v Trenčíne, naskočil aj do derby a tentoraz už bol členom základnej zostavy. Už v pohárovom zápase v stredu v Trenčianskych Stankovciach hral od začiatku a zaznamenal čistý hetrik Svoj výkon v Zlatých Moravciach okorenil najskôr gólovou asistenciou a v druhom polčase aj sám napol sieť. „Som veľmi rád, že sa mi podarilo skórovať a mohol som prispieť svojím výkonom tímu k výhre. Je to výborný pocit a dúfam, že budeme vyhrávať aj naďalej. Dnes je dôležité, že sme získali tri body a takto chceme pokračovať, aby sme mohli naháňať Slovan. Toto je možno najlepší týždeň v mojej kariére. Myslím, že mi to pomôže získať väčšiu motiváciu do zápasov. Musím poďakovať všetkým spoluhráčom a trénerom, ktorí mi veľmi pomohli, aby som sa čo najrýchlejšie adaptoval do tímu,“ žiaril po zápase šťastím 24-ročný hráč.

Rovnakú bilanciu – teda gól a asistenciu si pripísal aj jeho spoluhráč Samuel Štefánik, pre ktorého to bol tretí gól. Proti ViOnu sa presadil aj v prvom vzájomnom zápase. „Zo začiatku priebeh nenasvedčoval, že to bude také jednoznačné víťazstvo. Prvých dvadsať minúť sme sa oťukávali a nebola žiadna veľká šanca, ale potom sme si zápas naklonili na svoju stranu. Mohlo sa to skončiť aj vyšším rozdielom, ale 3:0 nás teší a aj nula vzadu je pre nás dobrá,“ povedal momentálne najproduktívnejší hráč Spartaka s tromi gólmi a štyrmi prihrávkami.

Celý rozhovor si môžete si môžete pozrieť na klubovom youtube kanáli:

Ohlasy po zápase – Samuel Štefánik

03.10.2022
03.10.2022