21.04.2024 17:30 , Štadión Antona Malatinského

Domov / Správy / Taiwo hetrikom zostrelil Žilinu

Taiwo hetrikom zostrelil Žilinu

20.05.2023 |

Zápas

Štadión Antona Malatinského, Fortuna liga, 10. kolo nadstavby o titul, 20. 5. 2023 o 18:00

MŠK ŽILINA

4:2

FC Spartak Trnava:

Rusov – Koštrna, Štetina (76. Vaško), Twardzik – Daniel, Štefánik, Bukata, Azevedo (60. Iván) – Ofori (60. Karhan), Paur – Taiwo

Žilina:

Belko – Nemčík (65. Gidi), Kopas, Ndjeungoue – Rusnák (46. Javorček), Minárik, Mveng, Owusu – Essomba (46. Addo), Ďuriš (46. Kaprálik), Galčík

Góly: 24. Twardzik (Ofori), 32. Taiwo (Štefánik), 56. Taiwo, 85. Taiwo (Bukata) – 12. Ďuriš, 78. Addo

ŽK: Daniel, Štetina – Nemčík, Gidi

Rozhodovali: Kiss – Kmec, Pacák

Diváci: 3448

Polčas: (2:1)

Pred záverečným ligovým kolom dostali spartakovci bronzové medaily za tretie miesto v končiacom ročníku Fortuna ligy. Cenné kovy im odovzdali Dušan Keketi, Alojz Fandel a Michal Gašparík starší. Samotný zápas odštartoval s navrátilcom Rusovom v bránke, trnavský brankár bol pre tento duel zároveň kapitán tímu.

Rusov mal prácu už v desiatej minúte, keď výborne vyrazil strelu k tyči z kopačky Essombu. O dve minúty neskôr sa už Žilina tešila, keď Ďuriš využil spätnú prihrávku od Essombu a tvrdou strelou skóroval – 0:1.

Spartak potreboval iba dvanásť minút a po tlaku pred bránkou Žiliny trafil Taiwo do tyče a následne presne mieril Twardzik. Krížnou strelou po zemi nedal šancu Belkovi a vyrovnal – 1:1. Ihneď po rozohrávke sa Spartak opäť dostal na dostrel bránky hostí, ale Ofori z dobrej pozície mieril mimo.

Krátko po polhodine hry si na center Štefánika najlepšie vyskočil dôrazný Taiwo a Belko jeho pokus síce chytil, ale zrejme až za bránkovou čiarou a rozhodca Kiss ukázal do stredového kruhu. Spartak skóre razom otočil – 2:1.

V polčasovej prestávke odovzdal zástupca klubu Pavol Bielik symbolický šek na vyše tritisíc eur pre starostku Bieleho Kostola Ivetu Paulovú. Sú to prostriedky, ktoré venuje klub na odstránenie následkov tragédie, ktorá sa v obci udiala minulý týždeň.

Trnavčania po obrate úplne zatlačili súpera a na žilinskú bránku sa valil jeden útok za druhým, skóre sa však do polčasovej prestávky nemenilo.

Po polčase vybehlo na trávnik nové žilinské trio, tréner hostí stiahol z hry aj strelca úvodného gólu Ďuriša.

Prišla 56. minúta stretnutia a veľkú chybu žilinskej obrany využil Taiwo a kľučkou si vychutnal brankára Belka a s noblesou pridal svoj druhý a celkovo tretí gól andelov – 3:1. Uplynula hodina hry a tréner Gašparík poslal do zápasu aj Karhana s Ivánom. Práve prvý menovaný si vyslúžil po svojom príchode veľký potlesk, keď skvelým sklzom zabránil Javorčekovi v šestnástke ohroziť Rusova.

V 76. minúte absolvoval svoju ligovú premiéru dorastenec Vaško, mladý stopér nahradil Štetinu. O dve minúty neskôr sa cez stred našej obrany prehnal Addo, a hoci bránený, povedľa Rusova znížil na rozdiel jediného gólu – 3:2. Gól vlial hosťom chuť ešte čosi so zápasom urobiť a Galčík následne prudkou strelou tesne minul bránku Rusova.

Gólovú poistku mal na pravej nohe Taiwo, po centri Daniela z pravej strany mieril z tesnej blízkosti do gólmana Belka. Neuspel ani Bukata, ktorý si nabehol na center Ivána z ľavej strany, ale jeho pokus Belko parádne vyrazil.

Hetrik napokon Taiwo skompletizoval. V 85. minúte Koštrna poslal center na Bukatu, ten napálil do Belka a odrazenú loptu už nemal trnavský kanonier problém doraziť do siete- 4:2.

POVEDALI PO ZÁPASE:

Michal Gašparík (Spartak): „V tomto zápase už o nič prakticky nešlo, vyskúšali sme si iné rozostavenie, chvíľu sme sa v ňom hľadali, napokon sme sa do toho dostali a prišli góly. Teší ma, že tento posledný sezónny zápas neskončil nejakou taktickou bitkou, ale diváci videli góly a dobrý zápas. Som rád, že Taiwo dal konečne hetrik, myslím, že by ho dal aj skôr, ale ako tréner som ho vždy po dvoch góloch dal dole. Dúfam, že budú pribúdať v ďalšej sezóne, ak tu zostane, ja som mu tie hetriky prial vždy. Dúfam, že tento hetrik nebude mať dopad na to, či tu Taiwo ostane, chceme ho získať. Čaká nás najťažšie obdobie, chceme káder omladiť a posilniť, skvalitniť. Chceme dosť hráčov vymeniť, ciele sme splnili, tretie miesto aj čerešnička na torte v podobe pohár.“

Jaroslav Hynek (Žilina): „Chcem pogratulovať Trnave k tretiemu miestu a výhre pohára. Po prvý gól bol náš výkon, ako sme si predstavovali, neskôr si niektorí hráči začali hrať svoju hru a súpera sme pustili do vyrovnania. Gól na 2:1 ani neviem ako okomentovať, či bol, alebo nebol to je zložité. Tretí gól sme súperovi namazali vlastnou chybou. Výkonnosť sa striedala počas celého zápasu, mohli sme viac inkasovať, ale miestami sme sa mohli dostať na 3:3 a následne si to Trnava postrážila a rozhodla. Videl som hráčov budúcnosti, kvalitné výkony aj určité pasáže, ktoré neboli dobré.“