20.07.2024 16:00 , Štadión A. Malatinského

Domov / Správy / Suverénny postup do ďalšieho kola

Suverénny postup do ďalšieho kola

03.08.2023 |

Správy

Štadión Antona Malatinského, Európska konferenčná liga, 2. predkolo, 3. 8. 2023 o 17:30

FK AUDA

4:1

FC Spartak Trnava:

Takáč –  Koštrna (65. Oseni), Štetina (76. Peňa), Kóša (46. Ujlaky), Mikovič (76. Kompan Breznik) – Procházka, Zeljkovič, Bainovič – Daniel (65. Azango), Djuričin, Ofori

FK Auda:

Ozols – Korotkovs, Mikulič (73. Diawara) , Minkevičs, Attuqauaye (73. Piteo), Bretschneider (81. Resende)  – Achol, Clemente (60. Saveljevs), Ogunnyiyi – Mane (46. Rubenis), Ramires

Góly: 36. Daniel (Mikovič), 38. Djuričin (Mikovič), 45.+ Štetina, 75. Procházka – 88. Achol

ŽK: Mikovič, Koštrna – Achol

Rozhodovali: Cibelli – Sbrissa, Lengacher (všetci Švajčiarsko)

Diváci: 7394

Polčas: 3:0

Prvý zápas 1:1, (postúpil Spartak)

Na odvetné stretnutie Európskej konferenčnej ligy proti FK Auda nastúpili Trnavčania pred viac ako siedmimi tisíckami divákov s Takáčom v bráne, stred poľa mali na starosti Procházka, Zeljkovič a Bainovič. Od prvých minút domáci tím určoval hru, hostia sa iba bránili, ojedinelú a slabú strelu poslal na domáceho brankára v deviatej minúte Mane.

Prvý gól Spartaka mal v jedenástej minúte na kopačke Daniel, krídelník však napálil prudkú loptu iba do brankára Ozolsa. Ten istý hráč mieril prudko po zemi aj v osemnástej minúte, ale skóre nezmenil.

Prišla však 36. minúta, Mikovič vyhral dôležitý hlavičkový súboj, vysunul na ľavej strane práve Daniela a jeho technický pokus zapadol presne na svoje miesto, teda za chrbát brankára hostí – 1:0.

O tri minúty sa štadión otriasol opäť v základoch, keď svoju druhú gólovú prihrávku adresoval Mikovič Djuričinovi a skúsený strelec nezaváhal – 2:0.

Rozbehnutí andeli mali ešte strelecký apetít a ďalší gól prišiel v úplnom závere polčasu, keď po rohovom kope padla lopta medzi klbko hráčov a Štetina poľahky poslal loptu do siete – 3:0.

Tlak celého prvého polčasu vyústil do troch gólov v rozmedzí desiatich minút a Spartak už do prestávky získal náskok a potrebný pokoj na kopačky.

Do druhého polčasu nahradil Ujlaky Kóšu a tlak Spartaka pokračoval ďalej. Gól na kopačke mal opäť Djuričin, obrana Lotyšov si však v tomto prípade dala pozor a neinkasovala. Po jednoznačnom výsledku z prvého polčasu tempo hry v druhej časti opadlo, hráči Audy sa akoby zmierili s postupujúcim do ďalšej fáze súťaže a domáci tím si zápas užíval. Tréner Gašparík poslal do hry aj Oseniho s Azangom, obraz hry sa stále nemenil a pribudol aj štvrtý gól v sieti hostí.

Po akcii cez stred ihriska sa v 75. minúte predral Procházka do zakončenia a jeho strelecký pokus skončil aj s prispením hosťujúceho obrancu za chrbátom Ozolsa – 4:0. V 88. minúte sa dočkal aj lotyšský tím a po individuálnej akcii sa presadil Achol a znížil – 4:1.

Po presvedčivom výkone v odvete sa Spartak po výhre rozdielom triedy prebojoval do tretieho predkola Európskej konferenčnej ligy a o týždeň vyzve poľský Lech Poznaň.

POVEDAL PO ZÁPASE:

Michal Gašparík (Spartak): „To, čo sme avizovali pred zápasom, že chceme mať dobrý prvý polčas, tak všetko sa nám do bodky splnilo. Chalani dobre kombinovali, cieľom bolo zobrať im vysoké držanie lopty, ktorým sa prezentujú, a to sa nám v prvom polčase darilo. Potrebovali sme, aby lopta rýchlo cirkulovala, aby sme mali zmeny ťažiska hry. Po tých situáciách sme dali prvé dva góly. Hrali sme vysoko, snažili sme sa súpera napádať, kaziť ich rozohrávku, čo sa nám darilo. Prvý polčas rozhodol o postupe, druhý polčas sa iba dohrával, mali sme veľa striedaní a na ihrisku bol trochu bordel. Chceli sme vidieť mladých nových chalanov, aby dostali príležitosť, aby sa oťukali. Druhý zápas ukázal náš zaslúžený postup.“