01.05.2024 15:00 , Košická Futbalová Aréna

21.04.2024 17:30 , Štadión Antona Malatinského

1 : 2

17.04.2024 18:00 , Zelpo Arena

0 : 0

Domov / Správy / Súperom mládežníkov boli popredné maďarské tímy, ktoré ťahali za kratší koniec

Súperom mládežníkov boli popredné maďarské tímy, ktoré ťahali za kratší koniec

29.01.2024 |

Mládež

TK Ferencváros Budapešť U19 – FC Spartak Trnava U19 5:2 (2:1)

Aj tento víkend si naše tímy zmerali sily prevažne s maďarskými celkami. Štyri najstaršie chlapčenské kategórie vyzval budapeštiansky Ferencváros. V zápase najstarších mládežníckych kategórií zvíťazil náš súper rozdielom triedy, hoci väčšina zápasu bola vyrovnaná.

Góly: Bilčík, Trivunovič

Peter Gaži: „Proti druhému tímu maďarskej dorasteneckej ligy sme odohrali po hernej stránke vyrovnaný zápas, aj keď z pohľadu výsledku a gólov bol súper kvalitnejší. Do zápasu sme vstúpili výborne gólom Bilčíka. Za prvý polčas sme si vyprodukovali viacero veľkých gólových príležitostí, v ktorých sme ale neboli úspešní. Väčšina polčasu sa odohrávala na polovičke súpera. Napriek tomu sme ho po góle z pokutového kopu a strely z väčšej vzdialenosti prehrali 1:2. V druhom polčase svojím štvrtým gólom v príprave vyrovnal Trivunovič. Do konca zápasu sa nám nepodarilo využiť ďalšie šance, naopak súper skóroval až trikrát. V stretnutí bolo veľa dobrých prvkov, na ktorých sa dá stavať. Zároveň potrebujeme nájsť riešenie ako zabrániť inkasovaným gólom, nakoľko viacero z nich je veľmi totožných.“

TK Ferencváros Budapešť U17 – FC Spartak Trnava U17 0:4 (0:1)

Spolu s devätnástkou vycestovala do Maďarska aj prostredná dorastenecká kategória. Naša sedemnástka podala s húževnatým súperom skvelý výkon a zaslúžene zvíťazila vysoko 4:0.

Góly: 2x Bukovský, Böhmer, Pristach

Patrik Malý: „S veľmi kvalitným súperom sme mohli vidieť dobrý, nervózny a agresívny štýl futbalu. Pozitívom je, že sme sa nezľakli a zároveň sme vložili do zápasu veľmi dobré veci, ktoré nakoniec rozhodli v náš prospech. O týždeň nás čaká vedúci tím maďarskej ligy – Honvéd, čo bude veľmi dobrá konfrontácia.“

FC Spartak Trnava U16 – TK Ferencváros Budapešť U16 5:1 (3:0)

Presvedčivý výkon podali aj najmladší dorastenci, ktorí, pre zmenu na domácom ihrisku, zdolali Ferencváros taktiež o štyri góly – 5:1. Pohodlný náskok rozdielom triedy si vypracovali už v prvom dejstve.

Góly: Flimmel, Benkovský, Polťák, Terenkov, Vlha

Adam Chorvath: „Stretli sa dva tímy, ktoré sa chceli prezentovať podobnou kombinačnou hrou. Úvod bol z našej strany trochu rozpačitý, no pomohli nám dva rýchle góly, po ktorých sme sa dostali do pohody a zápas kontrolovali. V útočnej zóne chalani ukázali vysokú individuálnu kvalitu pri riešení situácií a strelili pekné góly. V obrannej fáze bolo vidieť výrazné zlepšenie v prvkoch, na ktoré sme sa posledné týždne zamerali. Kondične sme takisto vyzerali veľmi dobre a zaslúžene vyhrali.”

FC Spartak Trnava U15 – TK Ferencváros Budapešť U15 1:0 (0:0)

Ferencváros sme zdolali aj do tretice. Po bezgólovom prvom polčase rozhodol zápas najstaršej žiackej kategórie Kostoláni.

Góly: Kostoláni

Tomáš Kánik: „V prvom polčase sme čelili množstvu štandardných situácií súpera, väčšinu z nich sme dobre ubránili a pri jednej nás podržal brankár. Pri prechode strednou zónou nám chýbali lepšie riešenia, preto sme sa príliš nedostávali do gólových príležitostí. Po prestávke sme prebrali úplnú kontrolu nad zápasom. Boli sme lepší vo všetkých činnostiach, čo sa nám podarilo pretaviť v jediný gól zápasu po peknej centrovanej prihrávke na zadnú tyč a hlavičkovom zakončení.“

FC Spartak Trnava U14 – Illés Academy Szombathely U14 5:0 (1:0)

Tímy do 13 a 14 rokov privítali na domácom trávniku družstvá Illés Academy Szombathely. Kategória U14 predviedla po výmene strán dominantný výkon a štyrmi gólmi zariadila víťazstvo 5:0.

Góly: 2x Štipčák, Kalamár, Fenič, Troshupa

Oliver Burian: „V tomto zápase sa stretli dve kvalitné mužstvá, ktoré chceli hrať maximálne vysoký pressing, a tak dochádzalo k veľmi veľa súbojom 1 na 1 už hlboko pri zakladaní útoku. V prvom polčase sme sa uchyľovali k množstvu zbytočných a zbrklých strát lopty a súpera sme tak dostávali do hry. Aj napriek tomu sme boli dominantným mužstvom, vypracovali sme si veľa šancí, no nie všetky sme dokázali využiť. V druhom polčase sme zlepšili pohyb v strede ihriska a začali viac využívať kolmé prihrávky ob-líniu súpera, z ktorých nám pramenili ďalšie prečíslenia a šance. S celkovým výkonom som spokojný, no zápas nám ukázal aj veci, ktoré musíme v tréningovom procese zlepšiť, aby sme sa znovu po tímovej, ale aj individuálne stránke posunuli vpred.“

FC Spartak Trnava U13 – Illés Academy Szombathely U13 4:2 (1:2)

Rovnako si s maďarským súperom poradila aj trinástka, ktorá musela otáčať po výmene strán nepriaznivý stav. Vďaka trom gólom v druhom polčase vyhrala 4:2.

Góly: Gajdoš, Kollár, Dvorský, Junas

Filip Nádaský: „Prvý polčas bol z našej strany nervózny. Medzihra nám nefungovala tak, ako by som si predstavoval a mali sme problém v držaní lopty, keďže sme veľa situácií riešili zbrklo a tým pádom sme strácali nespočetne veľa lôpt. Za stavu 1:1 sme vyrobili zbytočnú penaltu a do polčasu išiel súper do vedenia. Som však rád, že chalani nezvesili hlavu a v druhom polčase sa nám výsledok podarilo zvrátiť v náš prospech. V druhom dejstve sa obraz našej hry zmenil k lepšiemu, herne sme boli lepším mužstvom a v druhom polčase sme súpera do žiadnej šance nevpustili. Prípravné zápasy so zahraničnými mužstvami majú svoje opodstatnenie a verím, že každým zápasom bude naša hra kvalitnejšia.“

Najmladší žiaci absolvovali cez víkend dva malé turnaje v Českej republike. V sobotu nespoznali premožiteľa v meste Příbram a o deň neskôr v hlavnom meste – v Prahe.

Sobota

FCST – 1. FK Příbram 5:1 (2x Bašty, 2x Virág, Bulík)

FCST – LASK Linz 2:0 (Virág, Bašty)

FCST – Bohemians 1905 Praha 7:2 (3x Augustín, 2x Virág, Bulík, Schriffel)

Nedeľa

FCST – SK Uničov 5:1 (Schriffel, Augustín, Dulík, Virág, Böhman)

FCST – Bohemians 1905 Praha 11:0 (3x Augustín, 3x Virág, 2x Schriffel, Belička, Hutta, Krištofík)

FCST – RMSK Cidlina 4:0 (Hutta, Belička, Virág, Dulík)

Róbert Polakovič: „V sobotu sme odohrali dva zápasy, v ktorých sme boli absolútne dominantní a súper mal problém vychádzať z nášho pressingu. Zápas proti Linzu bol vyrovnanejší. Tam sme sa v prvom polčase prezentovali výborným výkonom. Začiatok druhého polčasu naopak patril súperovi, ale jeho tlak sme dokázali ustáť a dali sme na 2:0 a zvyšok zápasu bol vyrovnaný. Vo všetkých troch zápasoch sme mohli vidieť veľa pekných individuálnych akcií, ale aj kombinácií našich hráčov. V nedeľu sme na menšom ihrisku boli dominantní vo všetkých troch zápasoch. Chalanov treba pochváliť, že aj v menšom počte dokázali udržať vysoké tempo a predčili všetkých súperov.“

FC Spartak Trnava WA – FC Honvéd Budapešť WA 3:1 (1:0)

Ženy nastúpili cez víkend na prvý prípravný zápas. Nad húževnatým Honvédom Budapešť dokázali zvíťaziť bez problémov 3:1, keď inkasovali až v samom závere.

Góly: Martišková, Konečná, Žigová

Matej Chocina: „Prvý prípravný zápas mal dva rozdielne polčasy. Prvý sme hrali proti vetru, ktorý veľmi ovplyvňoval dianie na ihrisku. Podarilo sa nám hneď z prvej akcie otvoriť skóre stretnutia po dobrej akcii Servátkovej a zakončení Martiškovej. Potom však súper prevzal taktovku a väčšinu polčasu mal loptu v držaní. Nám sa však v defenzíve podarilo udržať čisté konto. Druhý polčas sa obraz hry trochu zmenil. Dianie na ihrisku sa vyrovnalo, začali sme lepšie kombinovať, vytvorili sme si ďalšie gólové šance a dve z nich sme premenili. Súper už len kozmeticky upravil skóre po priamom kope v poslednej minúte zápasu. Zápas mal z našej strany veľa chýb, na ktorých odstránení musíme pracovať, avšak mal aj pozitíva, ktoré nás určite poženú vpred.“

Illés Academy Szombathely WU19 – FC Spartak Trnava WU19 2:1 (1:1)

Podobne ako najstarší dorastenci, za kratší koniec ťahali aj naše dorastenky, ktoré prehrali v Szombathely najtesnejším rozdielom 1:2. Trénerka Viktória Čeriová hrala zápas za ženy proti Honvédu, a preto stretnutie zhodnotil Matúš Pavlovčík.

Góly: Pekárová

Matúš Pavlovčík: „V tomto zápase sa stretli dva celky, ktoré sa prezentovali podobným štýlom hry. Počas zápasu sme na oboch stranách mohli vidieť snahu o postupný útok od obrany a taktiež veľmi vysoký pressing. Kvalita bola určite na strane súpera, avšak naše hráčky podali bojovný a kolektívny výkon a vďaka tomu sa dokázali rovnať maďarskému lídrovi dorasteneckej ligy.“

Illés Academy Szombathely WU15 – FC Spartak Trnava WU15 1:3 (1:2)

V zápase žiačok proti sebe nastúpili dvaja jesenní majstri. Vo výbornom a vyrovnanom zápase boli napokon úspešnejšie naše hráčky, ktoré zvíťazili na pôde súpera 3:1.

FCST WU15: Prešinská, Polačiková, Vejčíková, Huttová, Tančoková, Amrichová, Tanková, Hudecová, Oroszi, Majanová, Vlková, Jankovičová, Pavlíková, Kopáčiková, Rampašeková

Góly: Hudecová, Oroszi, Zacharová

Róbert Halada: „Celý zápas sa odohral vo vysokom tempe na oboch stranách a na rýchlom povrchu. Dievčatá vstúpili do zápasu veľmi aktívne, čo bolo hlavným motívom a výsledkom bolo dvojgólové vedenie. Súper odpovedal gólom z priameho kopu. Do druhého polčasu dievčatá vstúpili rovnako aktívne, dvakrát trafili konštrukciu brány a viacerým výborným akciám stredom ihriska chýbal iba gól. Zápas svojou úrovňou a kvalitou súpera splnil všetky kritériá a očakávania. Dievčatá v ňom nechali veľa síl a za výborný výkon im ďakujeme.“

Ešte pred víkendovým prípravným zápasom absolvovali naše žiačky “neoficiálne“ halové majstrovstvá Slovenska v Krupine, kde si počínali mimoriadne suverénne. Spartak sa po dominantných výkonoch zaslúžene tešil zo zisku trofeje. S výnimkou remízy v skupine s Prešovom, nezaváhali naše žiačky ani raz, pričom inkasovali iba dvakrát. Najužitočnejšou hráčkou bola Michaela Hudecová.

Skupina:

FCST – AS Trenčín 5:1 (2x Zacharová, Majanová, Hudecová, Hankóciová)

FCST – KFC Komárno 5:0 (2x Zacharová, Majanová, Hankociová, Tanková)

FCST – 1. FC Tatran Prešov 1:1 ( Hudecová)

Semifinále:

FCST – Spartak Myjava 7:0 (2x Tanková, 2x Amrichová, Majanová, Zacharová, vlastný)

Finále:

FCST – 1. FC Tatran Prešov 2:0 (Majanová, Amrichová)

Róbert Halada: „Dievčatá sa prezentovali rýchlou a kombinačnou hrou i napriek tomu, že sme sa na halu špeciálne nepripravovali. Turnajom prešli bez prehry a zaslúžene získali zlaté medaily.“

Z našich najmenších bolo v akcii hneď niekoľko tímov. Družstvá prípraviek do 10 a 11 rokov si vysoko poradili so Seneckou futbalovou akadémiou (SFA). Rovnako tak hráči z kategórie U8 so Slovanom Bratislava. Najmenšie dievčatá hrali prípravný zápas s chlapcami z Križovian nad Dudváhom a Trnavčanky do 11 rokov skončili tretie na chlapčenskom turnaji v Galante.