18.05.2024 17:00 , Štadión Antona Malatinského

01.05.2024 15:00 , Košická Futbalová Aréna

1 : 0

2 : 0

21.04.2024 17:30 , Štadión Antona Malatinského

1 : 2

Domov / Správy / Súperom mládeže boli Zlaté Moravce, žiačky odohrali atraktívne zápasy v Prahe

Súperom mládeže boli Zlaté Moravce, žiačky odohrali atraktívne zápasy v Prahe

27.11.2023 |

Mládež

FC ViOn Zlaté Moravce U19 – FC Spartak Trnava U19 1:3 (1:0)

V predposlednom majstrovskom zápase tohto kalendárneho roka musela devätnástka otáčať nepriaznivý výsledok. Po polčase síce prehrávala najtesnejším rozdielom 0:1, ale po výmene strán otočila výsledok v rozpätí dvanástich minút. V záverečnej štvrťhodine ešte pridala gólovú poistku. Dorasty zápasmi so Zlatými Moravcami ukončili jesennú časť, ale ešte ich o týždeň čaká jarná predohrávka s Košicami.

FCST U19: Smieško – Krchnár, Fančovič, Uščenko, Danihel, Straka, Henyig, Justh (82. Trivunovič), Lipovský (90. Molnár), Bilčík (53. Masár), Vyskoč (46. Adamkovič)

Góly: 50. Bilčík, 57. Adamkovič, 76. Masár

ŽK: Straka, Justh, Bilčík, Uščenko

Peter Gaži: „Ak by som hodnotil zápas globálne, v obrannej fáze sme pracovali veľmi dobre. Súperovi sme dovolili uhrať len jednu strelu z väčšej vzdialenosti, z ktorej sme ale inkasovali. V ofenzíve sme sa dostávali do dobrých priestorov, z ktorých sa nám podarilo dať tri góly. Hodnotiac len prvý polčas, pri prekonávaní stredného bloku súpera sme nevolili správne riešenia. Po upravení určitých vecí sme v druhom polčase po hernej stránke vyzerali lepšie. Veľký vplyv na výsledok mali aj striedajúci hráči, z ktorých každý jeden naskočil veľmi dobre. Zároveň ma teší, že po prvýkrát v sezóne sa nám podarilo vyhrať zápas, v ktorom sme inkasovali ako prví, čo je znakom zlepšujúcej sa sily celého kolektívu.“

FC Spartak Trnava U17 – FC ViOn Zlaté Moravce U17 3:0 (1:0)

V poslednom kole jesennej časti zvíťazili spartakovci s poslednými Zlatými Moravcami rozdielom triedy 3:0. Po prvom dejstve, ktoré sme vyhrali najtesnejším rozdielom, prišli gólové poistky, keď sme v rozmedzí troch minút skórovali hneď dvakrát.

FCST U17: Halada – Velický, Daniel, Konopka, Pristach (46. Krajči), Farkaš (66. Kocian), Ptačín (59. Ležák), Kubovič (46. Bugár), Trello (59. Duchovič), Bukovský, Priecel

Góly: 16. Priecel, 59. Bugár, 62. Ležák

Patrik Malý: „Počas celého zápasu sme boli lepším mužstvom, vytvorili sme si niekoľko dobrých príležitostí, z ktorých sme tri využili. V prvom polčase nám chýbalo rýchlejšie rozhodovanie sa pri určitých situáciách, čím sme zbytočne spomaľovali našu hru. V druhom polčase sme sa v tejto oblasti zlepšili a celkovo, až na jednu príležitosť v závere, sme súpera do ničoho nepustili. Týmto zápasom sme ukončili jesennú časť, ktorú považujem za veľmi úspešnú.“

FC Spartak Trnava U16 – FC ViOn Zlaté Moravce U16 5:1 (5:0)

ViOn sme v dorasteneckom súboji zdolali aj do tretice. Najmladší tím položil kameň úspechu už v prvom dejstve, v ktorom sa postaral o všetkých päť gólov. Po výmene strán sme hru kontrolovali, ale nevyhli sme sa zbytočnému skorigovaniu.

FCST U16: Vačok – Repáň, Pittel, Noška, Flimmel (64. Sobota), Tejzr (C), Melia (41. Maťo), Terenkov (41. Čičmanec), Benkovský (41. Števík), Vlha, Polťák (41. Veteška)

Góly: 20. a 28. Vlha, 22. Polťák, 32. Flimmel, 40. Tejzr

ŽK: Repáň

Adam Chorváth: „Do zápasu sme vstúpili aktívne, no potom prišiel úsek, kedy nám robil súper aktívnym pressingom problémy a spravili sme niekoľko chýb v rozohrávke. Pomohol nám prvý gól, po ktorom sme sa upokojili a začali sme hru kontrolovať. Do polčasu sme pridali ešte ďalšie štyri a zápas sme prakticky rozhodli. Druhý polčas bol náš výkon hlboko podpriemerný, no na druhej strane nám dal veľa užitočných informácií o hráčoch.“

FC Spartak Trnava U15 – FC ViOn Zlaté Moravce U15 1:2 (1:0)

Najstarší žiaci sa nerozlúčili s jeseňou vôbec podľa predstáv. V zápase s tabuľkovým susedom všetko smerovalo k ich najtesnejšej výhre 1:0, no hostia v záverečných minútach dvomi gólmi skóre otočili. Pätnástka bude zimovať na štvrtom mieste s osembodovým mankom.

FCST U15: Slimák – Slovák (41. Mego), Zemko, Lenghardt (41. Bartovič), Studený (41. Fraňo), Kostoláni, Bohunický (C), Ušák (41. Magdolen) Švenda, Ševčík, Fojta

Góly: 32. Ševčík

ŽK: 43. Slimák, 60. Bohunický

Tomáš Kánik: „Tento zápas nám absolútne nevyšiel. Mali sme problém aj s jednoduchými kombináciami a išla z nás neistota. Napriek tomu sme mali niekoľko príležitostí odskočiť na dvojgólové vedenie a dostať sa v zápase do hernej pohody. To sa nám nepodarilo, za čo nás súper v závere zápasu potrestal dvomi gólmi.“

FC Spartak Trnava U14 – FC ViOn Zlaté Moravce U14 2:0 (2:0)

Štrnástka ukončila prvú polovicu sezónu bez prehry a je jesenným majstrom. V 13. kole zdolala v náročnom zápase Zlaté Moravce, ktoré prezimujú na treťom mieste. Žiaci do 14 rokov zvíťazili vo všetkých prípadoch okrem derby, v ktorom si body s o skóre horším Slovanom rozdelili za remízu 1:1.

FCST U14: Sartini – Bošanský (36. Pavlis), Drevenák (C), Kalamár (36. Martinkovič), Böhmer, Štipčák, Boška (68. Rakús), Holbík (48. Ďurian), Pokus (48. Koreň), Kasan (60. Troshupa), Kráľovič (60. Zajánoš)

Góly: 10. Pokus, 19. Boška

Oliver Burian: „Od začiatku zápasu sme boli dominantní vo všetkých aspektoch hry. Vyhrávali sme väčšinu osobných súbojov, držali loptu na svojich kopačkách a šance, ktoré sme si vytvorili, boli po tréningových situáciách. Som rád, že aj z hľadiska individualít sme predviedli výborné výkony a mali sme vysokú úspešnosť v situáciách 1 na 1. Jediné, čo nás môže mrzieť, je efektivita. Tá bola miestami až tragická a musíme na nej popracovať, pretože niektoré situácie sme nevyriešili nie kvôli kvalite, ale kvôli nastaveniu a koncentrácii.“

FC ViOn Zlaté Moravce U13 – FC Spartak Trnava U13 3:4 (0:3)

Výsledkovo vyrovnaný duel má za sebou aj trinástka. Spartakovci síce viedli po polčase rozdielom triedy, ale napokon si zisk troch bodov len tesne udržali, keď zvíťazili 4:3. Po víťazstve s tabuľkovým susedom budeme zimovať na druhom mieste so stratou jediného bodu.

FCST U13: Mesároš, Trebatický – Repáň, Marčiš (C), Kollár, Polaček, Šima, Kohutovič, Miklovič, Dvorský, Strojný, Fojta, Bumbera, Mikulec, Mego, Polťák, Junas, Piešťanský, Poliak, Kuss

Góly: Kohutovič, 2x Junas, Fojta

Filip Nádaský: „Zápas s tabuľkovým susedom sa vyvíjal podľa našich predstáv, keď sme otvorili skóre už v druhej minúte. V prvom polčase sme boli nebezpeční hlavne z krídelných priestorov, z ktorých sa nám podarilo vsietiť ďalšie dva góly. Prvý polčas sme zaslúžene vyhrali rozdielom triedy a súpera sme do ničoho nepustili. V druhom polčase dostali šancu všetci hráči z lavičky, avšak danej šance sa všetci nechytili tak, ako by som si predstavoval. Naším pričinením nás súper v druhom polčase herne prevyšoval. Svojimi individuálnymi chybami sme prispeli k tomu, aby sa súper vrátil do hry a vyrovnal. V druhom polčase absentovala kreativita pri riešení herných situácií, koncentrácia, ponuková činnosť a hlavne sme boli zbrklí na lopte a strácali sme nespočetne veľa lôpt. Aj napriek tomu však našu výhru zariadil pár minút pred koncom Fojta. Ak však chceme byť v budúcnosti úspešní, musíme sa vyvarovať chybám a popracovať na tom. Taktiež hráči, ktorí chcú zabojovať o miesto v základnej zostave, musia predviesť iné výkony ako tomu bolo v tomto prípade.“

FC ViOn Zlaté Moravce U12 – FC Spartak Trnava U12 0:25 (0:11)

Po troch pomerne vyrovnaných zápasoch mal ten štvrtý jednoznačný priebeh. Spartakovci zvíťazili vysoko 25:0, a to najmä vďaka sedemgólovému Červeňovi. Najmladší žiaci odštartujú jarnú časť na z o skóre horšieho tretieho miesta.

FCST U12: Kamenár, Martanovič, Prokop – Augustín, Bašty, Belička, Červeň, Dulík, Franta, Hutta, Jurík, Korytár, Kráľovič, Krištofík, Kuna, Llnaj, Macho, Mišo, Schriffel, Ščasný, Virág

Góly: 7x Červeň, 3x Belička, 3x Mišo, 2x Augustín, 2x Schriffel, Dulík, Franta, Hutta, Jurík, Kráľovič, Macho, Ščasný, Virág

Róbert Polakovič: „V rámci posledného ligového kola v tomto roku sme sa chceli pozitívne rozlúčiť a nadviazať na dobré výkony z posledných zápasov. Proti súperovi, ktorý toho moc dopredu neukázal, sme sa snažili presadiť do zatvorenej obrany. Ukázalo nám to nedostatky v kreatívnom rozhodovaní pri rozličných herných situáciách. Pozitívom je výkon v obrannej fáze hry a čisté konto. Za 3 mesiace chalani ukázali progres v hernom výkone, čo nás teší.“

Naše žiačky absolvovali cez víkend zaujímavé konfrontácie s pražskými súperkami. V piatok odcestovali do hlavného mesta Česka, kde postupne odohrali prípravné zápasy s Bohemians a Spartou Praha. V oboch prípadoch sa radovali z víťazstva.

Bohemians 1905 Praha WU15 – FC Spartak Trnava WU15 1:12 (0:9) – 3x Tanková, 3x Majanová, 2x Tančoková, 2x Hudecová, Amrichová, Hankociová

AC Sparta Praha WU15 – FC Spartak Trnava WU15 2:4 (0:3) – 3x Hudecová, Amrichová

FCST WU15: Prešinská, Vejčíková, Vlčková, Kopáčiková, Polačiková, Pavlíková, Huttová, Zacharová, Jankovičová, Hankociová, Tančoková, Amrichová, Konečná, Lenčešová, Králiková, Rampašeková, Tanková, Majanová, Mikulková, Hudecová

Róbert Halada: „V chladnom počasí a na zasneženom teréne predviedli dievčatá svoju kombinačnú hru s množstvom vypracovaných príležitostí. Skóre mohlo byť aj vyššie, ale napriek tomu bol výsledok v zápase s Bohemians jednoznačný v náš prospech. Proti Sparte sme odohrali duel vo vysokom tempe. S kvalitným súperom sa naše dievčatá dokázali presadiť a hlavne prvý polčas patril ich suverénnemu výkonu a útočnej hre. V druhom polčase sa hra vyrovnala a súperkám sa vďaka našim nepremeneným príležitostiam podarilo zdramatizovať zápas, no záver opäť patril našim dievčatám a súperkám sme odskočili na rozdiel dvoch gólov. Dievčatám za predvedené výkony v oboch zápasoch patrí obrovská vďaka. Pražský víkend zvládli na výbornú.“