UEFA Konferenčná liga

31.07.2024 20:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

20:30

FK Sarajevo

Niké liga

28.07.2024 18:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

18:00

AS Trenčín

UEFA Konferenčná liga

25.07.2024 21:00 , Stadion Asim Ferhatović Hase

FK Sarajevo

21:00

FC Spartak Trnava

Prípravný zápas

20.07.2024 16:00 , Štadión A. Malatinského

FC Spartak Trnava

0 : 3

Aston Villa

Prípravný zápas

13.07.2024 15:00 , Draßmarkt, Rakúsko

TSV Hartberg

1 : 1

FC Spartak Trnava

Prípravný zápas

05.07.2024 15:00 , Epet Arena, Praha

AC Sparta Praha

3 : 0

FC Spartak Trnava

Domov / Správy / Šulek s dodatočným trestom na tri týždne

Šulek s dodatočným trestom na tri týždne

spartak |

23.02.2024 |

Správy

Už v sobotu bude Spartak hrať opäť doma. Od 15. hodiny privítajú spartakovci na svojom ihrisku Banskú Bystricu. Boj o postup do hornej šestky vrcholí a ostávajú odohrať posledné dve kolá základnej časti.

Oboch súperov delia v tabuľke tri body, čo znamená, že v prípade úspešného výsledku si Spartak definitívne zabezpečí účasť v boji o medaily.

V prvom tohtosezónnom vzájomnom súboji na Štiavničkách vyhral Spartak 2:1 po góloch Oforiho a Ristovskeho. Od opätovného návratu Banskej Bystrice do ligy však Trnavčania doma tohto súpera nezdolali – v minulej sezóne dva razy prehrali. V základnej časti 1:2 a v nadstavbe 0:1.

„Niekedy to môže byť zhoda okolností. Napríklad tá penalta v zápase, ktorý vyhrali 2:1, nemala byť. Je to aj ich spôsob hry, budeme znova útočiť, budeme tam s veľa hráčmi a musíme si dávať pozor vzadu, lebo majú kľúčového hráča Polievku, ktorý potrebuje na gól jednu šancu. Strašne veľa im spraví v tých prechodových fázach, nebráni, odpočíva. V tomto sú silní, ale chystali sme sa na všetko. Vychádzal som aj z týchto zápasov, ktoré sme odohrali doma aj z tých vonku, ktoré boli víťazné. Verím, že zoberá hráči zodpovednosť na seba, lebo oni sú na ihrisku, musia zvýšiť kvalitu, nestačia nám priemerné výkony. Ak máme v mužstve štyri – päť priemerných výkonov, tak to nám nestačí proti lepším mužstvám na nikoho,“ hovorí tréner Michal Gašparík o tom, že je najvyšší čas túto bilanciu zmeniť a uhájiť domácu pôdu.

Špecifický zápas to môže byť pre navrátilca do trnavského dresu Michala Ďuriša. Odchovanec Dukly bude tentoraz bojovať na strane Spartaka. V prvom zápase po návrate strelil gól do siete Dunajskej Stredy, ktorý napokon pre centimetrový ofsajd neplatil. Teraz sa bude chcieť do listiny strelcov zapísať regulárnym gólom.

Kvôli dodatočnému trestu zo zápasu s Dunajskou Stredou však bude nútene tri týždne pauzovať Martin Šulek. Disciplinárka ho potrestala za faul na Trusu, hoci na zápase bol aj videorozhodca, ktorý mohol na pochybenie upozorniť okamžite.

„Je to také zaujímavé, že dodatočná červená, pritom ofsajd sa nerieši, o tom nepočujete, ale to je už minulosť. Verím, že to dobre vyskladáme, do obrannej formácie pôjde najskúsenejšia štvorka, ktorá hrávala najčastejšie spolu. Možno nebudeme mať toľko variantov do striedania. Najťažšie je zložiť ten stred, lebo nikto si nedrží výkonnosť na vyššom leveli a to nás brzdí. Vráti sa Zeljkovič, čo kvalita a kľúčový hráč a k nemu sa potrebujeme trafiť do dvoch hráčov, aby podali dobré výkony, mieni Gašparík.“

Spartak môže na tretí pokus definitívne spečatiť postup do hornej šestky. Stačí mu neprehrať s Banskou Bystricou, prípadne mu môžu pomôcť aj iné výsledky. Na to sa však spartakovci nemienia spoliehať a v zápase pôjdu za víťazstvom. „Nechceme čakať do posledného kola. Viem, že nám stačí aj remíza, ale nikdy nehráme na remízu. Máme ich minimum, vždy sa snažíme zápas vyhrať, hoci často ho v takýchto situáciách prehráme. Musíme byť v zápase rozumní, ale určite chceme hrať na víťazstvo. Pozícia v tabuľke nás dostala pod tlak, ale chceme sa pozerať znovu nad seba, že máme šancu dobiehať Žilinu, či odskočiť mužstvám, ktoré zaváhajú.“

Celý predzápasový rozhovor s trénerom Gašparíkom si môžete pozrieť tu:

Vstupenky v predaji

Na zápasy sa predávali vstupenky za zvýhodnenú cenu v balíku so zápasom proti DAC. Samostatné lístky sú v predaji online, vo fanshope počas otváracích hodín alebo dve hodiny pred začiatkom zápasu v pokladniach na Športovej ulici. Zápas s Banskou Bystricou je zaradený do 2. kategórie vstupného s cenami od 10 €.

Deti v skupinách či s mamičkami zdarma

Na zápase bude otvorený aj detský sektor. Aj tentoraz bude situovaný v sektoroch 7 a 8, s detským bufetom, v ktorom sa bude dať platiť cashless, aj hotovosťou. Voľný vstup na zápas platí pre skupiny detí do 15 rokov zo športových klubov, táborov alebo škôl s dospelým dozorom. Zadarmo môžu prísť aj deti s mamičkou, či iným ženským sprievodom. Pre voľný vstup je potrebné prihlásiť sa mailom do piatka pred zápasom do 12. hodiny na adrese office@fcspartaktrnava.com alebo vyplniť prihlasovací formulár na stránke https://fcspartaktrnava.com/deti-zadarmo-1/.

23.02.2024
23.02.2024