10.03.2024 17:30 , Štadión Antona Malatinského

Domov / Správy / Strelecký koncert andelov a najvyššie víťazstvo pod Gašparíkom

Strelecký koncert andelov a najvyššie víťazstvo pod Gašparíkom

spartak |

11.03.2023 |

Zápas

Štadión Antona Malatinského, Fortuna liga, 1. kolo nadstavby o titul, 11. 3. 2023 o 15:00

FC SPARTAK TRNAVA
PODBREZOVÁ

6:1

FC Spartak Trnava:

Vantruba – Twardzik (75. Čurma), Štetina, Kóša, Mikovič – Savvidis – Ofori (80. Bukata), Procházka Štefánik (75. Paur), Daniel (69. Azevedo) – Taiwo (75. Ristovski)

Podbrezová:

Ludha – Bartoš, Oravec (78. Mielke), Bakala – Šikula (46. Kukoľ), Bariš, Ďatko, Blahút (46. Kabongo) – Sangare, Faško (46. Talakov), Pavúk (46. Kuzma)

Góly: 13. Taiwo, 19. Štefánik, 30. Procházka (Štefánik), 67. Taiwo (Daniel), 74. Procházka (Štefánik), 85. Paur   – 50. Kabongo (Kukoľ)

ŽK: Paur – Bakala, Ďatko, Kabomgo

Rozhodovali: Očenáš – Ferenc, Štofik

Diváci: 1637

Polčas: 3:0

Spartak nastúpil proti Podbrezovej s Vantrubom v bráne a s rozostavením 4-1-4-1. Dva rohové kopy a nebezpečná strela Oforiho v úvodných minútach predznamenali, kto bude diktovať tempo zápasu.

V trinástej minúte udržal Ofori loptu pred šestnástkou, po odraze sa dostala k Taiwovi, ktorý sám pred Ludhom nezaváhal a otvoril skóre – 1:0. Druhý presný zásah prišiel v 19. minúte, keď po strele Mikoviča do brankára skončila lopta u Štefánika a ten mieril presne do siete – 2:0. Autor prvého gólu mohol pridať aj druhý zárez, ale keď Procházka zobral loptu Pavúkovi, Taiwo zakončoval iba do hlavy brankára Podbrezovej.

Čo nevyšlo Taiwovi, vyšlo po polhodine hry Procházkovi. Štefánik získal loptu, umne hľadal spoluhráčov a pribiehajúci Procházka trafil ponúknutú možnosť z dvadsiatich metrov presne do šibenice – 3:0.

Ešte do konca polčasu mohol streliť ďalší gól Štefánik, ale opäť raz zasiahol Ludha a vyrazil pokus osamoteného záložníka Spartaka.

Do druhého polčasu striedali hostia až štyroch hráčov naraz a Kukoľ, jeden z novicov centroval v 50. minúte do šestnástky a ďalší striedajúci Kabongo znížil – 3:1. Gól hostí povzbudil a pred bránkou Vantrubu boli čoraz častejšie a viac nebezpeční.

Andelom však vyšla v 67. minúte kontra na ktorej začiatku vyhral Taiwo súboj na svojej polovici, Twardzik posunul na Daniela a ten našiel opäť Taiwa, ktorý uspel v súboji s brankárom a zvýšil – 4:1. Piaty gól domácich nenechal na seba dlho čakať, Štefánik prestrčil v 74. minúte do šestnástky na Procházku a ten rutinérsky pridal svoj druhý gól zápasu – 5:1.

Hostí dva góly v krátkom slede zrazili do kolien a zvyšok zápasu si Trnavčania užívali. Spartak napokon pridal aj šiesty gól, keď Ludha vyrazil loptu z priameho kopu Bukatu pred seba a Paur mu nedal šancu – 6:1. Trnavčania týmto výsledkom dosiahli najvyššiu súťažnú výhru pod vedením Michala Gašparíka.

Michal Gašparík (Spartak): „Mali sme perfektný prvý polčas, od prvej minúty sme boli dobre nastavení aj dobre nám fungovali pressingové situácie. Napokon sme dali aj pekné góly po pekných situáciách. Po polčase sa nám stalo opäť to, čo sa nám často stáva, dostali sme gól z pološance a nevieme udržať tú nulu. Celkový výsledok už mohol byť po polčase, päť – šesť situácii mohlo skončiť gólom. Po inkasovanom góle sme trochu znervózneli, ale počkali sme na brejkové situácie a tie sme využili. Štvrtý gól bol upokojujúci a bolo po zápase. Som rád, že to bolo naše najvyššie víťazstvo pod mojím vedením a po kvalitnom výkone.“

Roman Skuhravý (Podbrezová): „Ďakujem za vynikajúcu lekciu, hodnotenie musí byť jednoduché, nechcem sa púšťať do detailov. Prehrali sme úplne zaslúžene, súper nás strestal zo situácii, kde sme mali obstáť. A to nás ešte podržal brankár. Je to dozvuk po zápase so Žilinou, kde sme sa dostali do prvej šestky. Verím na futbalovú karmu, niekedy býva takáto prehra poučnejšia ako tesná prehra 2:1. Gratulujem domácim za zaslúžené víťazstvo a čas ukáže, čo to s nami urobí.“