01.09.2024 18:00 , Štadión A. Malatinského

Stopercentní mládežníci nenašli v lige premožiteľa

25.08.2024 |

Mládež

RSC Hamšík Academy Banská Bystrica U19 – FC Spartak Trnava U19 0:2 (0:0)

Cez víkend hral ligový zápas z dorastov iba ten najstarší. Devätnástka zvíťazila v Banskej Bystrici s Hamšíkovou Akadémiou 2:0, keď sa o oba presné zásahy postarali žolíci z lavičky. K zisku troch bodov nám pomohli aj domáci, ktorí nám darovali penaltu a navyše dohrávali v početnej nevýhode.

FCST U19: Húska – Konopka, Pristach, Uščenko, Farkaš, Ležák, Henyig (C), Trello (68. Hesko), Priecel (90. Kocian), Bukovský (72. Bugár), Kubovič (46. Vyskoč)

Góly: 51. Vyskoč (z 11m), 89. Bugár

ŽK: Bukovský, Henyig, Ležák, Konopka

Peter Gaži: „Do zápasu sme išli s cieľom zvíťaziť nad súperom, ktorý prvé kolo potrápil Slovan. My sme prvý polčas našu najväčšiu šancu nevyužili, keď Bukovský nastrelil konštrukciu brány. Rovnako ani súper vo svojej šanci, keď sa nám nepodarilo pokryť dôležitý priestor ihriska, nebol úspešný. Do druhého polčasu sme vstúpili lepšie, po Farkašovej výbornej práci v oboch fázach hry vybojoval pokutový kop Priecel. Následne by som očakával lepšiu kontrolu hry s loptou, ale aj bez nej. Vytvárali sme zbytočne veľa faulov v okolí nášho pokutového územia. Zápas uzavrel až Bugár dobre umiestnenou strelou v závere.“

Tímy mladších dorastov cez víkend s Banskou Bystricou nehrali, pretože sedemnástka nás reprezentovala na výborne obsadenom medzinárodnom turnaji v Taliansku.

skupina:

FCST U17 – Inter Miláno 2:4

FCST U17 – NK Bravo 2:0

FCST U17 – Udinese Calcio 1:4

štvrťfinále:

FCST U17 – Inter Miáno 2:2 (3:5 pk)

Viac podrobností o pôsobení našich talentovaných mládežníkov vám prinesieme v článku špeciálne venovanému turnaju v Taliansku.

FC Spartak Trnava U15 – FK Rača U15 5:1 (1:0)

Na tímy starších žiakov čakali cez týždeň dohrávky prvého kola proti Rači. Po prvom polčase viedli naši hráči len najtesnejším rozdielom, ale po výmene strán zabrali na plné obrátky a štyrmi gólmi si zabezpečili pohodlné víťazstvo 5:1.

FCST U15: Vlkovič – Ďuriš, Gábor, Kalamár, Böhmer, Doležaj, Matušík (41. Drevenák), Fenič (C), Oros (63. Zajánoš), Lukačka (41. Holbík), Pokus

Góly: 11. Pokus, 45. a 63. Drevenák, 68. a 77. Fenič

Oliver Burian: „Prvý ligový zápas, ktorý sme odohrali zhruba 20 hodín po prílete z turnaja a piatich dňoch bez tréningu, dopadol podľa očakávania. Kvalitou sme súpera jednoznačne prevyšovali, no chýbalo väčšie tempo, chuť a v neposlednom rade individuálna kvalita od viacerých našich hráčov. Aj keď sme si gólových šancí vypracovali pomerne dosť, potrebujeme vo finálnej fáze pracovať oveľa rýchlejšie a hlavne priamočiarejšie, keď sme veľmi veľakrát volili pomalé a alibistické riešenia. Teší ma početnosť systémových vecí prenesených z tréningu a takisto musím vyzdvihnúť individuálny výkon Ďuriša, pretože tak si predstavujem prístup našich hráčov ku každému jednému zápasu.“

FC Spartak Trnava U14 – FK Rača U14 8:0 (4:0)

Rovnako úspešní boli v dohrávke aj žiaci z kategórie U14. Rači nastrieľali v oboch polčasoch zhodne po štyri góly.

FCST U14: Mesároš – Polaček, Marčiš (C), Polťák, Mego, Kohutovič, Poliak, Kňažek, Gajdoš, Fojta, Junas, Mikulec, Kollár, Repáň, Miklovič, Piešťanský, Dvorský, Horváth, Kuss

Góly: 8. a 18. Gajdoš, 31. Junas (z 11m), 35. Kňažek, 55. a 68. Kuss, 60. Dvorský, 72. Piešťanský

Tomáš Kánik: „Hlavný cieľ do zápasu bol, aby sme boli variabilní v našich útokoch. Teda, aby hráči vedeli využívať krídelné priestory, ale aj presadiť sa prehusteným priestorom stredom ihriska, či vedieť využiť nábehy za obranu súpera dlhou prihrávkou. V tomto zápase sme mali dostatok situácií, kedy sme mohli práve na tomto pracovať. V prvom polčase sme neboli úplne presvedčiví v našej kombinačnej hre, napriek tomu sme si vypracovali výrazný náskok. V druhom polčase sa zápas odohrával už iba na súperovej polovici.“

FC Spartak Trnava U13 – FK Slovan Levice U13 14:1 (6:0)

Cez víkend si s Levicami zmerali sily iba tímy mladších žiakov. Stretnutia tých starších sa odložili na 4. septembra. Trinástka počas celého zápasu jasne dominovala, výsledkom čoho bolo pohodlné víťazstvo 14:1. Do streleckej listiny sa zapísalo až osem hráčov.

FCST U13: Prokop, Kamenár – Böhman, Krištofík, Franta, Červeň, Schriffel, Bašty (C), Hambálek, Poláčik, Llanaj, Belička, Hutta, Augustín, Korytár, Bulík, Dulík

Góly: 4., 5. a 19. Belička, 15. a 54. Bašty, 16., 30. a 42. Llanaj, 38. a 43. Hutta, 41. Hambálek, 53. Bulík, 60. Dulík, 69. Červeň

Róbert Polakovič: „Druhý ligový zápas sa nápadne podobal na ten prvý. Bolo len na nás ako bude vyzerať a aké bude celkové skóre. Mrzí nás, že sme sa v určitých úsekoch prispôsobovali tempu hry súpera a vtedy sme na ihrisku nepôsobili dobre. Celkový výsledok mohol byť ešte vyšší, keby sme efektívnejší.“

FC Spartak Trnava U12 – FK Slovan Levice U12 52:0 (30:0)

Zápas najmladších žiakov predstavoval hru mačky s myšou. Spartakovci zužitkovali prakticky všetko, na čo siahli, vďaka čomu zvíťazili vysoko 52:0. Hneď o 10 gólov sa postaral kapitán Kajma, ktorému sekundovali osemgólový Lukačka so šesťgólovým Brezinom.

FCST U12: Lietavec – Strečanský, Žec, Varga, Zeman, Brezina, Karkus, Marcinkovič, Kobza, Ryban, Kalivoda, Lasac, Lukačka, Kybych, Kodydek, Paulovič, Tibenský, Kmetty, Mančák, Kajma (C), Urban

Góly: 10x Kajma, 8x Lukačka, 6x Brezina, 5x Ryban, 4x Urban, 4x Tibenský, 3x Strečanský, 3x Zeman, 3x Kodydek, 2x Kmetty, 2x Karkus, Žec, Kobza

Filip Tomovič: „Jednoznačný a dominantný výkon. Chlapci si schuti zastrieľali. Celý zápas sme išli na sto percent, čo sa ukázalo na vysokom výsledku.“

MFK Dukla Banská Bystrica WA – FC Spartak Trnava WA 3:0 (2:0)

Naše ženy sa v treťom kole predstavili na pôde banskobystrickej Dukly. Bohužiaľ, Trnavčanky ťahali za kratší koniec a po prehre 0:3 odišli zo stredu Slovenska bez bodového zisku. Zápas hodnotil Róbert Gonos, asistent trénerky Viktórie Čeriovej, ktorá sa pre zdravotné problémy nemohla zápasu zúčastniť.

FCST WA: Nemochovská – M. Čeriová, Vajdová, Belicová, Eckerová, Polačková, Žigová (C), Gašparíková, Vargová (70. Zsido), Bederková, Krištofiaková

ŽK: M. Čeriová

Róbert Gonos: „Naše dievčatá odohrali na pôde v Banskej Bystrici veľmi nešťastný zápas, kde domáce vyťažili z minima maximum. Úvod zápasu sa niesol v duchu nepresností z oboch strán a po hlavičke domácej sa ujali súperky vedenia. Po tomto momente sme prevzali iniciatívu a celý zápas sme mali prevahu. Vypracované príležitosti však neskončili gólom. Súper zvýšil vedenie z protiútoku, kedy bol druhýkrát pri našej bráne. Do druhého polčasu sme nastúpili s ešte väčšou aktivitou, výsledkom čoho bolo viacero sľubných príležitostí, no nepodarilo sa nám skórovať. Banská Bystrica v závere strelila po rohovom kope tretí gól. Dievčatám patrí aj napriek neúspešnému výsledku pochvala za nasadenie a bojovnosť v zápase.“

FC Spartak Trnava WU19 – Spartak Myjava WU19 2:1 (0:1)

Naše mládežníčky vstúpili do nového ligového ročníka v stredu vsunutým tretím kolom proti Myjave. V súboji dvoch Spartakov sa našim dorastenkám podarilo využiť početnú nevýhodu súperiek a po výmene strán otočili skóre, keď zvíťazili 2:1.

FCST WU19: Petranská – Zacharová, Stanková, Navojska (C), Reháková, Amrichová, Lehocká (62. Voleková), Majanová (75. Rybárová), Hečková, Hudecová, Hankociová

Góly: 58. Majanová, 66. Zacharová

ŽK: Rybárová

Ivan Papazov: „ V prvom zápase v novom súťažnom ročníku sme si zmerali sily s kvalitným súperom. Dievčatá sa trápili a veľmi tužili zvíťaziť a potešiť svojich fanúšikov. V prvom polčase Myjava využila našu taktickú chybu v obrane, ale aktivita našich útočníčok viedla k červenej karte súpera v 39. minúte. Dievčatám sa následne v druhom polčase podarilo využiť početnú výhodu.“

FC Spartak Trnava WU15 – Spartak Myjava WU15 16:2 (8:0)

Predohrávka žiačok rozhodne nebola tak dramatická. Trnavčanky zvíťazili vysoko 16:2, pod čo sa najväčším pričinením podpísala osemgólová Pamela Tanková.

FCST WU15: Prešinská – Vlčková, Polačiková, Kopáčiková, Tanková, Štefanková, Rampašeková, Konopková, Miková, Pavlíková, Lackovičová, Kollárová, Danielová, Škultétyová, Mikulková, Fančovičová, Puváková, Košíková, Sorádová, Vejčíková

Góly: 2., 18., 22., 38., 66., 68., 71. a 75. Tanková, 11., 22., 58. a 69. Konopková, 24., 28. a 74. Škultétyová, 44. Miková

Natália Kissová: „Do zápasu sme nastúpili s novou taktikou, ktorá zabrala a podarilo sa nám ovládnuť hru, čo sa ukázalo aj na výsledku. Sme stále len na začiatku cesty, čiže máme na čom pracovať. Dievčatá však za ich výkon musím pochváliť, podarilo sa im splniť všetky veci, ktoré sme si pred zápasom povedali.  “

FC Spartak Trnava WU19 – FK Senica WU19 24:0 (14:0)

Nedeľa patrila v poobedňajších hodinách na trnavskej Slávii našim mládežníčkam. Dorastenky nešetrili rovesníčky zo Senice, ktoré zdolali jasne 24:0.

FCST WU19: Petranská – Zacharová, Stanková, Navojska (C), Voleková, Amrichová, Reháková, Majanová, Hečková, Hudecová, Hankociová

Góly: 5x Majanová, 4x Hudecová, 3x Navojska, 3x Halásová, 2x Krupová, 2x Amrichová, Zacharová, Stanková, Reháková, Hečková, Hankociová

Ivan Papazov: „Proti Senici sme sa príliš nenatrápili. Bol to viac-menej tréning. Senica mala k dispozícii iba 11 hráčok, ktoré sa navyše nevenujú futbalu na takej úrovni. Cieľom preto bolo zakončenie útokov a aby dostali priestor všetky dievčatá.“

FC Spartak Trnava WU15 – FK Senica WU15 28:0 (13:0)

Ešte o štyri góly viac nastrieľali Seničankám naše žiačky, ktoré sú vo svojej kategórii dlhodobo najlepšie na Slovensku. Strelecky explodovala Pamela Tanková, ktorá nasúkala až polovicu gólov, teda 14.

FCST WU15: Prešinská – Vlčková, Kopáčiková, Tanková, Štefanková, Rampašeková, Konopková, Miková, Pavlíková, Lackovičová, Kollárová, Škultétyová, Mikulková, Fančovičová, Puváková, Košíková, Vejčíková (C)

Góly: 14x Tanková, 3x Vejčíková, 3x Miková, 2x Konopková, 2x Kopáčiková, Vlčková, Lackovičová, Škultétyová, Mikulková

Natália Kissová: „Dievčatá si hru od začiatku užívali a mali priestor na to, aby sa na ihrisku vybláznili. Zápas bol jednoznačne v našich rukách. S úspešne ukončeným týždňom sa tešíme na ten ďalší.“