Prípravný zápas

20.07.2024 16:00 , Štadión A. Malatinského

FC Spartak Trnava

16:00

Aston Villa

Prípravný zápas

13.07.2024 15:00 , Draßmarkt, Rakúsko

TSV Hartberg

1 : 1

FC Spartak Trnava

Prípravný zápas

05.07.2024 15:00 , Epet Arena, Praha

AC Sparta Praha

3 : 0

FC Spartak Trnava

Domov / Správy / Štefánik je po zranení pripravený

Štefánik je po zranení pripravený

spartak |

24.02.2023 |

Rozhovory

V sobotu od 15. hodiny budú mať proti Trenčínu spartakovci druhý pokus na výhru v domácich podmienkach. Proti Ružomberku vybehol na ihrisko v 65. minúte po dlhšom čase najproduktívnejší hráč tímu Samuel Štefánik (4+4). Naposledy hral ešte v októbri proti Žiline. Odvtedy trénoval pauzoval alebo trénoval individuálne.  

„Po komplikáciách z jesene som si privodil ďalšie zranenie v prestávke a chvalabohu už je všetko v poriadku. V poslednom zápase už som niečo odohral a som stopercentne fit,“ povedal Štefánik, ktorý sa vrátil do zápasového rytmu, hoci ani on nedokázal zmeniť vývoj zápasu. O to viac chce teraz spolu s celým tímom zabrať naplno.

„Cítil som sa fajn. V príprave som nabehal dosť, takže fyzicky som bol v pohode. Nebolo to dlho. Výsledkovo to bolo horšie, musíme to hodiť za hlavu. Aby sme sa z toho poučili, museli sme vyvodiť nejaké dôsledky. Neboli sme spokojní, že z vonku sme doniesli tri body a doma sme všetky stratili. To nás najviac mrzelo a v najbližšom zápase by sme to mali odčiniť troma bodmi.“

V Trenčíne hral Štefánik dve sezóny pred dvoma rokmi. V prvom vzájomnom zápase počas jesene zasiahol do zápasu až v samom závere na minútku. Cez zimnú prestávku sa obaja súperi streli dva razy, no v oboch prípadoch bez Štefánika. Najskôr vyhrali doma Trenčania 5:1 a potom na Malte bol úspešnejší Spartak v pomere 2:1.  

„Poznám to mužstvo, aj keď som proti nim dlhšie nehral. Hoci som nehral, tak na zápasoch som bol. Je to nebezpečné mužstvo, ale náš cieľ je vyhrať. Trenčín hrá otvorený futbal. Pri Ružomberku nám trocha robilo problém, keď boli zacúvaní vo vlastnej šestnástke,“ mieni štvorgólový Štefánik. Rovnaký nástrel majú na svojom konte Bukata, Daniel, Savvidis a Taiwo. Snáď už v najbližšom kole sa niekto dostane aspoň na päťgólovú métu.

Proti Ružomberku si trest za päť žltých kariet musel odstáť stopér Štetina, ktorý už bude k dispozícii. Naopak, piatu kartu videl v minulom zápase Kyriakos Savvidis a možno práve jeho miesto v strede zálohy zaujme od úvodu Samuel Štefánik. Hrozba stopky visí nad Jakubom Paurom.

Vstupenky na zápas sú už v predaji online v sieti maxiticket https://cityarena.maxiticket.sk/, prípadne v oficiálnom fanshope a v deň zápasu sa budú dať kúpiť v pokladni na Športovej ulici. Bližšie informácie o prázdninovej akcii pre deti na: https://fcspartaktrnava.com/5112-2/.

24.02.2023
24.02.2023