Niké liga

18.05.2024 17:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

5 : 0

FK Železiarne Podbrezová

Niké liga

12.05.2024 17:30 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

1 : 0

FC Spartak Trnava

Niké liga

04.05.2024 15:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 0

MFK Ružomberok

Domov / Správy / SPOKOJNOSŤ SO SEZÓNOU A VEĽKÝ KROK NIELEN PRE SPARTAK, ALE PRE CELÝ ŽENSKÝ FUTBAL

SPOKOJNOSŤ SO SEZÓNOU A VEĽKÝ KROK NIELEN PRE SPARTAK, ALE PRE CELÝ ŽENSKÝ FUTBAL

Samuel Ďurinský |

09.06.2024 |

Správy

Zápas nám nevyšiel podľa predstáv, chceli sme do zápasu vstúpiť aktívne a diktovať tempo hry, žiaľ nepodarilo sa nám to. Zlomila nás smolná penalta nariadená proti nám a tiež druhý gól po individuálnych chybách. Chceli sme so zápasom ešte niečo urobiť, ale v závere nám už chýbali sily. Súper tak zaslúžene vyhral,” zhodnotil zápas tréner Matej Chocina.

Kapitánku tímu (aj keď v poslednom zápase prenechala pásku Janke Červíkovej) mrzia nepremenené šance, ktoré ešte mohli zápas zdramatizovať: Zápas bol veľmi náročný, bohužiaľ nám to nevyšlo tak ako sme chceli. Počasie tiež zahralo veľkú rolu, keďže od rána svietilo slnko. Nastrelili sme aj tyčky, nejaký ten gól sme si ešte zaslúžili dať.

So sezónou však v kabíne panuje spokojnosť: So sezónou sme spokojné, obhájili sme štvrté miesto, samozrejme že by sme chceli ísť v tabuľke vyššie ale cieľ sme splnili“, pokračovala Čeriová.

Trénera Mateja Chocinu mrzí najmä vypadnutie v slovenskom pohári s ŠK 2011: Udržali sme si náš štandard a oproti minulým sezónam sme sa nepohoršili v postavení v tabuľke. Mrzí nás najmä skoré vypadnutie v slovenskom pohári. Sezóna mala svetlejšie aj horšie momenty.“

A na ktorý moment v sezóne tréner spomína v najlepšom? „Najpamätnejší zápas sezóny bolo jednoznačne prvé domáce derby proti Slovanu, v ktorom sme zvíťazili 4:0. V zápase sme dominovali, premenili šance a zaslúžene sme vyhrali.”

Čeriová mala po zápase ale predsa len aspoň malý dôvod na radosť. Už druhýkrát v rade sa dostala do najlepšej zostavy sezóny v Demišport Lige: „Je to veľká motivácia posúvať sa vpred. Vďaka patrí mojim spoluhráčkam, lebo futbal sa hrá v 11 tich až 18 tich, ďalej trénerom, realizačnému tímu, ale hlavne mojej rodine, lebo bez nich by som tu dnes nestála.“

Iba pred pár dňami sme avizovali zisk nového sponzora pre naše ženské družstvo. Je ním firma Autocomodex, ktorá bude spartakovské ženy sponzorovať minimálne najbližšie 2 roky. Je to obrovský krok. Som z toho dojatá. Je to nielen veľký krok pre Spartak, ale aj celkovo pre ženský futbal. Je to jedna veľká radosť, neskutočne sa teším na novú sezónu a ešte raz ďakujem,” vyjadrila sa na margo novej spolupráce Čeriová.

Tagy:
09.06.2024
09.06.2024