Niké liga

18.05.2024 17:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

5 : 0

FK Železiarne Podbrezová

Niké liga

12.05.2024 17:30 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

1 : 0

FC Spartak Trnava

Niké liga

04.05.2024 15:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 0

MFK Ružomberok

Domov / Správy / Spartakovská U16 na turnaji aj proti Benfice Lisabon

Spartakovská U16 na turnaji aj proti Benfice Lisabon

spartak |

25.05.2024 |

Mládež

Naše mládežnícke mužstvo z kategórie U16 už najbližší štvrtok (30.05.) vycestuje na medzinárodný turnaj do holandského Nijmegenu. V kvalitne obsadenom turnaji s názvom NOVIO TALENT CUP U16 sa predstavia v spoločnosti tímov ako napríklad Bayer 04 Leverkusen, Benfica Lisabon, Feyenoord Rotterdam, či anglický Fulham FC.

TRI ZÁPASY V JEDEN DEŇ

V skupine si sily zmerajú so zmieňovanou Benficou, ďalej s belgickými Antwerp FC a tiež s SD Cambuur. Prvý zápas odohrajú práve s holandským Cambuurom v piatok od 10:15. Hneď o 11:00 ich čaká ďalší duel proti Antwerp FC a skupinovú fázu zakončia večerným zápasom s Benficou Lisabon, ktorý sa odohrá o 17:45.

Všetky zápasy budete môcť sledovať online .

„Myslím si, že v najbližších rokoch bude FC Spartak dominovať mládežníckemu futbalu na Slovensku“

Tréner FC Spartak U16 Adam Chorvath

Na turnaj sa teší aj tréner tímu Adam Chorvath: „Určite to bude veľká motivácia a po veľmi úspešnej jarnej časti verím, že máme sebavedomie a víťaznú mentalitu na to, aby sme to zvládli. Chceme sa prezentovať našim ofenzívnym štýlom hry a súčasne dosiahnuť aj pozitívne výsledky.”

Najzaujímavejším súperom Benfica?

Najzaujímavejší bude pre neho rozhodne duel s Benficou Lisabon: „Je to pre nás príležitosť porovnať sa s jednou z najlepších akadémii na svete. Dlhé roky sme sa na úrovni dorastu nekonfrontovali s európskou špičkou. Zároveň si myslím, že sme už dosiahli level, kedy sme pripravení na takto kvalitné medzinárodné zápasy.”

ÚSPECH PRÍDE, BUDEME DOMINOVAŤ

Samotná U16 sa nachádza na druhom mieste v lige, iba 2 body za lídrom z DAC. Kategória U17 už dokonca majstrovský titul získala, na popredných priečkach sa držia aj najstarší chalani z U19. „Vedeli sme, že tento úspech príde. Naša mládež ide rovnakým smerom už dlhšiu dobu. Toto je výsledok našej spoločnej niekoľkoročnej práce naprieč kategóriami. Myslím si, že v najbližších rokoch bude po športovej stránke FC Spartak dominovať mládežníckemu futbalu na Slovensku. O tom nikto z nás nepochybuje. Výzvou pre nás musí byť ukázať to aj v medzinárodnom meradle,” vyjadril sa tréner na margo napredovania mládežníckych kategórií.

Ukazujú sa zaujímaví hráči pre Áčko

Na záver ešte dodal, že v tíme má podľa neho už teraz viacero hráčov, u ktorých si vie predstaviť, že by raz obliekli dres spartakovského Áčka: „Viacerí chalani už mali možnosť s A-tímom trénovať, vidíme kde je ich aktuálna úroveň, niektorí k tomu majú bližšie, niektorí ešte potrebujú čas, no rozhodne už máme individuality , ktoré skôr či neskôr budú pre áčko zaujímavé.”

Tagy:
U16
25.05.2024
25.05.2024