10.03.2024 17:30 , Štadión Antona Malatinského

Domov / Správy / Spartakovská mládež si pripísala stopercentný vstup do jari, ženy také úspešné neboli

26.02.2023 |

Mládež

FC Spartak Trnava U19 – FC ViOn Zlaté Moravce U19 2:0 (2:0)

Mimoriadne úspešný vstup mládeže do jarnej časti odštartovala v sobotu najstaršia kategória. Devätnástka dokázala poraziť rovesníkov zo Zlatých Moraviec vďaka dvom rýchlym gólom do 12. minúty. Svoju formu zo zimnej prípravy dokázal pretaviť do prvého jarného kola aj jej najlepší strelec Kurej.

FCST U19: Vasiľ – Rýzek, Ferenčík, Vaško, Rusnák, Šarmír (C), Kumpan, Kucharík (78. Justh), Kurej (88. Repa), Masár, Nagy (46. Bilčík)

Góly: 4. Masár, 12. Kurej

ŽK: Ferenčík, Vaško

Peter Gaži: „Možno v najdôležitejšom zápase jarnej časti sa nám podarilo získať potrebné tri body. Odohrali sme výborný prvý polčas, v ktorom sme strelili dva góly a ďalšie dva sme mali pridať. V druhom polčase sme sa snažili o kontrolu zápasu. Napriek neinkasovanému gólu očakávam ešte väčšiu dominanciu v obrannej fáze hry.“

FC ViOn Zlaté Moravce U17 – FC Spartak Trnava U17 1:3 (1:2)

Do rýchleho vedenia išla aj sedemnástka. Na ich gól z 10. minúty dokázali domáci jedinou strelou na bránu v zápase odpovedať. Remízový stav dlho netrval, pretože už o štvrťhodinu viedli opäť červeno-čierni, ktorí si svoje vedenie bez problémov udržali a ešte ho jedným gólom poistili.

FCST U17: Smieško – Čavojský, Turanský (57. Karhan), Turoň, Pristach, Farkaš (72. Molnár), Vyskoč (C), Henyig (85. Hesko), Beňo (72. Ostrovský), Bukovský, Adamkovič (85. Petráš)

Góly: 10. Beňo, 32. Bukovský, 75. Vyskoč

ŽK: Henyig, Kollár, Turoň

Patrik Malý: „Počas celého zápasu sme podali dobrý výkon, pričom sme boli aktívni na lopte i bez nej. Súpera sme pustili k zakončeniu len pri inkasovanom góle, kde sme boli nekoncentrovaní. Inak sme si vytvorili veľké množstvo gólových príležitostí, z ktorých sme využili tri, čo považujem za nízku efektivitu vzhľadom na priebeh zápasu. Celkovo však môžeme byť s tromi bodmi spokojní a môžeme sa sústrediť na ďalší zápas.“

FC ViOn Zlaté Moravce U16 – FC Spartak Trnava U16 0:2 (0:1)

Aj do tretice porazili dorastenci súpera zo Zlatých Moraviec a do tretice bolo z toho rýchle vedenie. Tentokrát viedol Spartak už od 3. minúty zásluhou Priecela. V tretej minúte, ale druhého polčasu, sa strelecky presadil Trello. Domáci odmietli záverečnú drámu, keď zahodili pokutový kop.

FCST U16: Halada – Kováč, Daniel, Konopka, Bohmer, Ptačín, Ležák, Kubovič (66. Suchoň), Trello (78. Kozachok), Duchovič (C), Priecel (56. Beňo)

Góly: 3. Priecel, 48. Trello

ŽK: Daniel

Adam Chorvath: „Do jarnej časti sme chceli vstúpiť aktívne a streliť rýchly gól, čo sa nám aj v 3. minúte po krásnej strele Priecela podarilo. Počas prvého polčasu sme na ihrisku absolútne dominovali, mali sme veľké držanie lopty, niekoľko ďalších gólových príležitostí, ktoré sme zahodili, no množstvo dobrých kombinácií skončilo na sporných verdiktoch čiarového rozhodcu. V druhom polčase sme hrali proti vetru, podarilo sa nám znova po peknej individuálnej akcii Priecela zvýšiť na 2:0, mali sme niekoľko ďalších príležitostí, no v závere sme si to viacerými individuálnymi chybami skomplikovali a darovali sme súperovi niekoľko nebezpečných situácií a veľmi spornú penaltu. Nakoniec sme udržali čisté konto, z čoho sa tešíme.“

FC Spartak Trnava U15 – SDM Domino Bratislava U15 7:0 (3:0)

Pätnástka sa nechala inšpirovať svojimi staršími spoluhráčmi a takisto viedla od úvodných minút, keď strelil v 7. minúte svoj prvý gól v zápase Terenkov. Strelecky však hviezdil Veteška, ktorý sa do listiny strelcov zapísal hneď trikrát.

FCST U15:  Lukošík (41. Vačok) – Števík (41. Tittel), Benkovský (C), Pittel, Repáň, Tejzr, Slezák, Maťo (69. Bohunický), Terenkov, Veteška, Polťák (66. Chnapko)

Góly: 7. a 39. Terenkov, 26., 52. a 77. Veteška, 50. Maťo, 80. Chnapko

Tomáš Kánik: „Počas celého zápasu sme mali z hry viac ako súper, čo sa prejavilo aj na konečnom výsledku. Zameriavali sme sa na nacvičované spôsoby prechodu do útočnej zóny ihriska a následnú finalizáciu našich útokov. V tomto smere môžeme byť čiastočne spokojní, aj keď niektoré vyložené šance sme nezodpovedne zahodili. Určite by som privítal ešte väčšiu kvalitu pri prihrávaní a preberaní lopty v prípravnej zóne ihriska. Súper hrozil z protiútokov a vytvoril si aj pár gólových príležitostí, ktoré nepremenil a do jarnej časti sme vstúpili jasnou výhrou.“

FC Spartak Trnava U14 – SDM Domino Bratislava U14 11:0 (5:0)

Bratislavské Domino porazila štrnástka ešte väčším rozdielom ako ich staršia dvojička. Trojgólovému Hečkovi sekundoval až trojlístok dvojgólových strelcov.

FCST U14: Slimák (45. Pavelka) – Studený, Lenghardt, Fehér, Ušák (50. Bartaloš), Kostoláni (45. Marčiš), Furek, Zemko, Fojta (50. Mišo), Ševčík, Hečko (C)

Góly: 11. a 27. Fojta, 13. Zemko, 15. a 31. Ševčík, 39., 47. a 59. Hečko, 44. Furek, 53. a 66. Mišo

Dávid Miškovič: „V zápase na jednu bránu sme dominovali od prvej minúty. Veľkým pozitívom zápasu bolo prenesené vedenie útoku cez krajné vertikály z posledných mikrocyklov a ich úspešné riešenie. Medzi mužstvami bol veľký rozdiel v kvalite jednotlivých hráčov, čo sa odrazilo aj na konečnom skóre.“

MFK Ružomberok U13 – FC Spartak Trnava U13 2:5 (1:3)

Mladším žiakom začína liga o týždeň neskôr, konkrétne 5. marca na domácej pôde proti Púchovu. V generálke si poradili zverenci Olivera Buriana s rovesníkmi z Ružomberka, ktorí sú v skupine v rámci stredného Slovenska na piatom mieste.

FCST U13: Vlkovič – Bošanský, Lenghardt, Drevenák, Böhmer, Koreň, Bezecný, Holbík, Zajánoš, Kasan, Kralovič, Poláček, Poliak

Góly: Holbík 2x, Koreň, Böhmer, vlastný

Oliver Burian: „V poslednom prípravnom zápase sme sa chceli zamerať na medzihru a prienikové prihrávky v postupnom útoku, na ktorých sme pracovali celý týždeň. Nedarilo sa nám to podľa našich predstáv, v zápase sme strácali veľmi veľa ľahkých lôpt, čo bolo do určitej miery zapríčinené aj terénom, no každopádne nám zápas znovu ukázal veľmi veľa technických nedostatkov, ktoré u niektorých hráčov vidíme opakovane v každom tréningu či zápase. Smerom do ofenzívy mal zápas celkom slušné tempo a mali sme dobrú ponukovú činnosť, ktorú sme však veľmi málokrát dokázali správne využiť. Veľmi dobre si zastali svoje miesto hráči z kategórie U12, ktorí, už pri našej tradičnej mnohopočetnej absencii, museli odohrať väčšiu minutáž. Niekoľko hráčov ukázalo veľmi dobrý individuálny výkon, spravili nadštandardné veci, z ktorých pramenili góly a ďalšie šance, no tímovo, aj keď si Ružomberok okrem dvoch šancí v zápase nevypracoval nič, musíme byť oveľa kvalitnejší či v spolupráci v defenzívnej činnosti ako aj v ofenzíve.“

MFK Ružomberok U12 – FC Spartak Trnava U12 0:7 (0:6)

Výbornú chuť si spravili pred prvým jarným kolom aj najmladší žiaci. Tí porazili Ružomberok vysoko 7:0, pričom sa hetrikom blysol Dvorský.

FCST U12: Trebatický – Šmatlák, Kollár, Poliak, Podolinčiak, Mikulec, Poláček, Kohutovič, Miklovič, Piešťanský, Gál, Strojný, Junas, Dvorský, Fojta

Góly: Dvorský 3x, Junas, Fojta, Piešťanský, Poliak

Filip Nádaský: „Herne sme v prvom polčase dominovali, súpera sme až na naše dve individuálne chyby nepustili do žiadnej šance. Boli sme dominantní na lopte, v zápase sa objavovali prvky z tréningového procesu, čo ma veľmi teší. Na rozdiel od predošlých zápasov sme prvý polčas boli taktiež efektívni v zakončení. V druhom polčase mali chlapci zhoršené podmienky z dôvodu nepriaznivého počasia, avšak naďalej sme herne dominovali.“

FC Spartak Myjava WA – FC Spartak Trnava WA 8:3 (3:2)

Žiaľ, ženský tím nezaznamenal vstup do jarnej časti vôbec podľa predstáv. Trnavčanky síce držali v prvom polčase s líderkami ligovej tabuľky krok, ale po výmene strán neubránili šesťgólovú Bogorovú.

FCST WA: Králiková – Randová, Čeriová (C), Servátková, Mudráková (63. Cedulová), Martišková, Sluková, Hanková, Bederková, Konečná, Horváthová (73. Belicová)

Góly: 14. Sluková, 40. vlastný, 54. Horváthová

ŽK: Konečná

Peter Koreň: „Prvý polčas sme hrali dobre, plnili sme to, čo sme si predsavzali. Domáce sme chceli zaskočiť, bohužiaľ sme dostali v 11. minúte pomerne lacný gól. Nezložili sme zbrane a v prvom dejstve nám to fungovalo. Škoda začiatku druhej 45-minútovky, kde sa zlomil zápas hneď v úvode. Ešte sme ožili gólom na 3:5 a otvorili sme ešte viac hru. Mali sme v pláne neprehrať polčas o viac ako jeden gól a následne sa pokúsiť v druhom polčase o obrat, ale hra na väčšie riziko nám žiaľ nevyšla. Veľké pozitívum je, že sme strelili lídrovi tri góly a hrali sme naplno až do poslednej minúty.“

FC Spartak Trnava WU19 – TJ Družstevník Senica, časť Kunov WU19 12:0 (7:0)

Vysoké víťazstvo trnavských dorasteniek režírovali dve futbalistky. V prvom polčase sa štyrikrát presadila Tonkovičová, po výmene strán strelila hetrik striedajúca Hana Bačiková.

FCST WU19: Nemochovská – Barutová, Voščinárová, Obuchová (C), Belicová (41. H. Bačiková), Trajlínková, Horváthová (41. Krupová), Suchoňová, Eckerová, Gáliková, Tonkovičová (41. E. Bačiková)

Góly: 5., 17., 21. a 35. Tonkovičová, 13. a 62. Gáliková, 20. Suchoňová, 40. Belicová, 41., 44. a 68. H. Bačiková, 67. Obuchová

Matej Chocina: „Hneď na úvod sezóny nás čakal domáci duel s tímom Senice. V zápase sa nám strelecky darilo, dokázali sme sa presadiť v súbojoch 1 na 1, ale aj spraviť pekné kombinácie, po ktorých padli góly. Svoju defenzívu sme si splnili na 100% a súpera sme nepustili k priblíženiu sa k našej bráne.“

© Ľubomír Horňák

FC Spartak Trnava WU15 – TJ Družstevník Senica, časť Kunov WU15 13:0 (7:0)

Ešte o jeden gól viac nastrieľali Seničankám naše žiačky. V tomto prípade sa strelecky odtrhla Amrichová, ktorá sa presadila až päťkrát. Za zmienku stojí aj hetrik len dvanásťročnej Tankovej.

FCST WU15: Prešinská – Voleková, Geschwandtnerová, Stanková, Reháková, Krištofiaková, Amrichová, Tančoková, Pekárová (C), Tanková, Halásová, Hudecová, Hečková, Horváthová, Vlčková, Králiková, Vlková

Góly: 1., 22., 23., 46. a 68. Amrichová, 8. Halásová, 27., 56. a 58. Tanková, 30. a 54. Králiková, 34. Pekárová, 39. Krištofiaková

Róbert Halada: „Dievčatá nastúpili na svoj prvý jarný zápas proti húževnatému súperovi, ktorý sa zameral hlavne na bránenie a prehustenie priestoru pred svojou šestnástkou. Hralo sa za pocitovo veľmi chladného počasia, fúkal ľadový vietor pod umelým osvetlením, čo sťažovalo dostať sa do lepšej hernej pohody. Naším cieľom bolo ukázať individuálny rozdiel, ale zároveň dodržať správne rozostavenie, pohybovať sa vo svojich hráčskych priestoroch a naviac zapájať do útočnej fázy aj krajné obrankyne a využívať celú šírku ihriska. Oba polčasy sa odohrali iba na súperovej polovici, s čím si tiež museli dievčatá poradiť. Dali pekné góly aj po individuálnych akciách, aj po kombináciách, ktoré začali od obrankýň. Nie všetky akcie sa podarilo premeniť na góly, na čom chceme popracovať v ďalších tréningoch, hlavne na lepšom načasovaní nábehov po krídelných prihrávkach. Dievčatám ďakujem za tímový výkon.“