20.07.2024 16:00 , Štadión A. Malatinského

Spartakovcom sa na hosťovaniach darí

Ľuboš Sarnovský |

23.09.2022 |

Správy

Viacerí mladí spartakovci, ktorí sa nezmestili do prvoligového kádra pre túto sezónu zvolili cestu hosťovania v nižšej súťaži, aby naberali prax v seniorskom futbale. Zatiaľ sa to javí ako dobrý krok, lebo väčšina patrí do základných zostáv svojich tímov a viacerí sa presadili aj strelecky. Ponúkame prehľad hráčov Spartaka, ktorí v jesennej časti nastupovali v iných klubov.

V druholigovej Myjave hosťuje dvojica Samuel Benovič, Stanislav Olejník. Nováčik 2. ligy je príjemným prekvapením súťaže, keď je po 10. kolách na 5. mieste, s rovnakým bodovým ziskom ako najväčší ašpirant na postup Košice a na vedúci Prešov strácajú kopaničiari 3 body. V pohári prešli cez Tovarníky a Kalnú nad Hronom do 4. kola.

Dvadsaťjedenročný stredopoliar Benovič nastúpil doteraz vo všetkých zápasoch v základnej zostave. Hoci nemá v popise práve strieľanie gólov, v 3. kole proti žilinskému béčku sa presadil a podčiarkol domácu výhru 2:0. „Máme dobrý tím a s naším účinkovaním v lige sme zatiaľ spokojní. Škoda možno zápasu s Považskou Bystricou. Budeme sa snažiť aj vo zvyšku jesene pokračovať rovnako, aby sme do odvetnej časti išli z čo najlepšieho miesta. Aj ja osobne som spokojný so svojím vyťažením, hrávam na svojej pozícii defenzívneho stredopoliara a chýbal som len pár minút. Druhá liga je kvalitná. Dal som dokonca gól, čo u mňa nebýva zvykom. Proti žilinskému béčku som získal loptu na šestnástke, vystrelil som a padlo to. Bol to víťazný zápas, tak to chutilo o to viac. Sledujem stále aj Spartak, škoda straty bodov z úvodných domácich zápasov s Podbrezovou a Banskou Bystricou, kde boli chalani jasne lepší. Myslím však, že keď budú takto pokračovať, tak svoje ciele naplnia,“ povedal Samuel Benovič.

Zo Spartaka prišiel na hosťovanie do Myjavy aj o rok mladší Stanislav Olejník. Tiež nastúpil vo všetkých zápasoch, hoci nie v každom hral od začiatku. Hneď v prvom kole rozhodol svojím gólom v 87. min o výhre nad Šamorínom. Ďalší ligový gól pridal v zatiaľ ostatnom kole proti Považskej Bystrici (2:2). Dva góly pridali aj v pohárovom zápase proti Tovarníkom, ktorý Myjava vyhrala 3:0.

„Posledný zápas som nedohral a ani som tento týždeň netrénoval, lebo mám zranenú achilovku, dúfam, že to nebude nič vážneho. Inak som so svojím pôsobením v Myjave spokojný. Je iné hrať päť, desať minút a potom tu 70 – 75 minút. Sme dostatočne vyťažení a máme možnosť získať najmä hráčsku prax,“ prezradil Stanislav Olejník.

Na rozohranie sa poslali spartakovci do 2. ligy aj nigérijského útočníka Kennetha Ikugara. Dvadsaťročný futbalista zakotvil v Trebišove. Mužstvu z východu krajiny sa darí lepšie ako v minulej sezóne a zatiaľ je s 15 bodmi v pokojnom strede tabuľky na 7. mieste. Zarezonovala najmä posledná výhra, keď v domácom zápase zdolal Trebišov favorizované Košice 3:1, pričom ešte v prvom polčase za stavu 1:1 prišli o vylúčeného hráča. Na 3:1 zvyšoval v samom závere práve Ikugar, pre ktorého to bol štvrtý gól v sezóne. Nigérijčanovi chýba ku kompletnej minutáži v sezóne len 10 minút a skóroval aj vo víťazných zápasoch proti Rači (1:0), Považskej Bystrici (2:1) a pri prehre v Komárne (1:2). Jeho spoluhráčom v Trebišove je aj Peter Kolesár. Ten strávil väčšinu minulej sezóny na hosťovaní vo ViOne Zlaté Moravce a ani pre tento ročník sa nezmestil do kádra Spartaka a rozhodol sa pre hosťovanie v domovskom Trebišove.

Pre návrat domov sa rozhodol aj devätnásťročný Lukáš Jendrek, ktorý zakotvil na hosťovaní v Prešove. Nováčik je prekvapivým lídrom druhej ligy a darí sa v ňom aj Jendrekovi, ktorý hráva na krídle. V tejto sezóne už dva razy skóroval a na tri góly prihral. Obzvlášť mu vyšiel zápas 3. kola, v ktorom vyhral jeho Prešov na ihrisku v Humenného 3:0. Jendrek prvý gól strelil, druhý padol z penalty po faule na naňho a na tretí prihral.

FK Humenné vs. 1.FC Tatran Prešov 3.kolo (31.7.2022)

Ďalší hráči zo širšieho kádra Spartaka, ktorí majú nižšiu minutáž, chodia v rámci striedavého štartu pomáhať do treťoligových Malženíc, ktoré bez prehry vedú svoju súťaž. Len v prvom kole remizovali v Galante, ostatné zápasy vyhrali. Pravidelne tam nastupujú legionári OseniBolaji a od svojho príchodu aj Ali Baba, spolu s dvojicou talentovaných odchovancov Karhanom a UjlakymMichal Boledovič je v Malženiciach na hosťovaní. Do streleckej listiny lídra sa zapísal Azeez Oseni piatimi gólmi, tri pridal Patrick Karhan a dva razy skóroval aj Kazeem Bolaji.