Niké liga

12.05.2024 17:30 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

17:30

FC Spartak Trnava

Niké liga

04.05.2024 15:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

15:30

MFK Ružomberok

Niké liga

27.04.2024 15:30 , Štadión pod Dubňom

MŠK Žilina

15:30

FC Spartak Trnava

Niké liga

21.04.2024 17:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 2

ŠK Slovan Bratislava

Slovnaft cup

17.04.2024 18:00 , Zelpo Arena

FK Železiarne Podbrezová

0 : 0

FC Spartak Trnava

Niké liga

14.04.2024 17:30 , Zelpo Arena

FK Železiarne Podbrezová

0 : 2

FC Spartak Trnava

Domov / Správy / Spartakovci už sú v Dánsku, aj silná masa fanúšikov

Spartakovci už sú v Dánsku, aj silná masa fanúšikov

spartak |

08.11.2023 |

Správy

Výprava futbalistov Spartaka Trnava dnes ráno odletela z bratislavského Letiska M. R. Štefánika do dánskej Kodane. V meste Farum ich čaká štvrtý zápas H skupiny Európskej konferenčnej ligy proti FC Nordsjaelland.

V prvom vzájomnom zápase pred dvoma týždňami vyhrali Dáni 2:0 a aj a v odvete budú favoritom. Trnavčania však nechcú skončiť v skupine bez bodu a už zajtra by chceli túto bilanciu zmeniť.

„Verím, že nejaký bodík uchmatneme a tešíme sa na zápas. Určite budú doma silní, budú dominantní, ale pripravovali sme sa na to, aj na hlbší blok, aj na vyšší pressing. Neteší nás, že máme nulu v tabuľke, ale myslím, že okrem druhého polčasu v Razgrade sme odohrali kvalitné zápasy s Fenerbahce aj s doma s Nordsjaellandom a siahali sme na úspech. Musíme urobiť niečo inak, vyvarovať sa chýb, aby sme neinkasovali, boli nebezpečnejší a musíme dotiahnuť niečo do gólu,“ hovorí pravý obranca Kristián Koštrna, ktorý mal po zápase so Zlatými Moravcami drobnejšie zranenie, ale zajtra je pripravený nastúpiť.

Mladý dánsky tím ukázal svoju silu v Trnave a v domácom zápase deklasoval bulharský Razgrad siedmimi gólmi. Na svojom štadióne Right to Dreams majú navyše výhodu v podobe umelého trávnika, ktorý nie je každému futbalistovi práve po chuti.  

„Chystali sme sa na to a boli sme pár dní na umelej tráve, aby sa hráči na to aklimatizovali. Hrali sme aj na starej umelke v Trenčíne a poradili sme si. Verím, že aj toto bude v pohode, lebo oni majú tú umelú trávu vo výbornom stave a nemal by to byť veľký problém,“ povedal hlavý tréner Michal Gašparík. Vie, čo ho v Dánsku čaká, aj čo by mohlo na domácich platiť. Otázne je, či to dokážu hráči na trávniku aj využiť.

„Budeme veľa behať bez lopty a musíme byť čo najviac agresívni, aby sme sa snažili odoberať lopty, aby to nebolo len o šírkových posunoch a ich vysokom držaní lopty. Aj my musíme hrať futbal, aby sme podržali loptu. Ukázali sme to aj doma, kde sme mali pasáže, kedy sme si prihrávali a mali sme dobrú výstavbu útoku. Bez lopty museli behať oni a dokázali sme ich zatlačiť na ich polovičku. To potrebujeme aj u nich.“

Michal Gašparík si postupom do skupiny jednej z pohárových súťaží posunul métu úspechov o krôčik ďalej, no nerád by z nej vyšiel bez bodového zisku. So svojím mužstvom má ešte tri možnosti. „Každého by potešil nejaký bodík. Máme ťažkú skupinu, ale sme na nula bodoch. Máme ešte tri zápasy a verím, že nejaký bod pridáme. Toto je cieľ, či sa nám podarí neviem, uvidíme po zápase. Nikto nebude spokojný po prehre.“

Trnavčania, aj s početnou skupinou fanúšikov pristáli v Kodani okolo jedenástej predpoludním. Viacerí fanúšikovia cestovali do Dánska inými linkami a vo všeobecnosti sa očakáva, že by mohlo byť na zápase viac ako šesťsto fanúšikov červeno-čiernych, čo je už skutočne masívna podpora z hľadiska. Navyše, ak by desaťtisícový štadión vo Farume nemal byť ani zďaleka zaplnený.

Zápas sa začína zajtra od 18:45 a v priamom prenose ho odvysiela stanica Sport 1.

08.11.2023
08.11.2023