Fortuna liga

20.05.2023 18:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

4 : 2

MŠK Žilina

Fortuna liga

13.05.2023 16:30 , Zelpo Arena

FK Železiarne Podbrezová

0 : 3

FC Spartak Trnava

Fortuna liga

06.05.2023 18:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

0 : 1

MFK Dukla Banská Bystrica

Domov / Správy / Spartakovci potešili svojou návštevou v Špačinciach

Spartakovci potešili svojou návštevou v Špačinciach

spartak |

20.04.2023 |

Správy

Futbalistov Spartaka čaká na konci tohto týždňa dôležitý zápas s lídrom tabuľky z Dunajskej Stredy a dnes dostali tréningové voľno. Pätica hráčov ho však využila, aby potešila deti zo Základnej školy v Špačinciach.

Počas celej sezóny pozýva klub školy a športové kluby na návštevu našich domácich zápasov, kam môžu prísť úplne zadarmo. Tí najusilovnejší, ktorí chodia najčastejšie, potom ešte ako bonus môžu dostať aj takúto návštevu.

Dobrivoj Rusov, Dominik Takáč, Roman Procházka, Martin Bukata a Kyriakos Savvidis strávili v areáli školy príjemné popoludnie. Privítali ich desiatky detí oblečené v spartakovských dresoch, so šálmi a inými predmetmi, ktorými hlásili svoju príslušnosť k červeno-čiernym farbám.

Dievčatá najskôr hosťom predviedli tanečné vystúpenie s futbalovou tematikou a v nasledujúcej takmer hodinovej besede mali všetci prítomní príležitosť vyspovedať spartakovcov. Autor najzaujímavejšej otázky si odniesol dres Spartaka. Autogramiáda akoby nemala konca kraja, každý si chcel uloviť kartičku, podpísať tričko alebo si aspoň urobiť fotografiu.

Škola sa môže pochváliť pekným športovým zázemím a hráči si spolu so žiakmi vyskúšali aj multifunkčné ihrisko. Futbalisti si s mladými fanúšikmi zatrénovali a následne aj zahrali futbal. Odmenou pre všetkých boli potom bryndzové halušky v školskej jedálni.

„Bolo to milé predpoludnie v spoločnosti vďačných deciek. Pekne nás vyobracali, niektoré otázky nás aj pobavili. Spomenul som si na svoje detstvo, keď som sa tešil, že som stretol nejakých hráčov zo Spartaka. Teraz sme podobnú radosť cítili z tých detí. Keďže už máme viacerí svoje vlastné, tak sa vieme do ich kože vžiť a vážime si príležitosť, keď sa s nimi môžeme stretnúť. Na záver by som ešte chcel poďakovať kuchárkam za chutný obed, na ktorý nás pozvali,“ povedal brankár Dobrivoj Rusov, ktorý sa do obce neďaleko Trnavy prisťahoval a bývajú spoločne na jednej ulici so spoluhráčom a kamarátom Martin Bukatom.

20.04.2023
20.04.2023