Slovnaft cup

06.03.2024 17:30 , Michalovce

MFK Zemplín Michalovce

17:30

FC Spartak Trnava

Niké liga

02.03.2024 17:00 , Tehelné pole

ŠK Slovan Bratislava

17:00

FC Spartak Trnava

Niké liga

24.02.2024 15:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

15:00

MFK Dukla Banská Bystrica

Niké liga

18.02.2024 17:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 2

FC DAC 1904 Dunajská Streda

Niké liga

10.02.2024 15:00 , Štadión pod Čebraťom

MFK Ružomberok

1 : 0

FC Spartak Trnava

Slovnaft cup

03.02.2024 16:30 , Košická Futbalová Aréna

FC Košice

2 : 3

FC Spartak Trnava

Domov / Správy / Spartak získal útočníka z Rakúska

Spartak získal útočníka z Rakúska

spartak |

06.07.2023 |

Rozhovory

Do Spartaka Trnava prichádza na ročné hosťovanie rakúsky útočník Marco Djuričin. Skúsený hrotový futbalista je hráčom HNK Rijeka, no ako rodák z Viedne začínal s futbalom práve v rakúskom hlavnom meste. Ako tínedžer prestúpil do Herthy Berlín. Odtiaľ sa pred desiatimi rokmi presunul do Sturmu Graz a po jeden a pol roku do RB Salzburg. Hosťoval v Brentforde, Ferencvárosi Budapešť aj v Grasshopperse Zürich, kam napokon aj prestúpil. Jeden a pol sezóny odohral v Karlsruher SC a Austrii Viedeň. Pred rokom odtiaľ prestúpil do chorvátskej Rijeky.

So Salzburgom získal dvakrát rakúske double, v Budapešti sa tešil zo zisku Maďarského pohára a bol v kádri Herthy, ktorá pred 12 rokmi vyhrala 2. bundesligu a postúpila medzi elitu.

Najviac zápasov odohral v rakúskej bundeslige, kde sa mu aj darilo strelecky, keď v 97 zápasoch strelil 33 gólov. Djuričin má skúsenosti aj so zápasmi v predkolách Ligy majstrov či Európskej ligy a dva zápasy odohral aj za rakúsku seniorskú reprezentáciu.

„Bol som tu už pred štyrmi týždňami, stretol som sa s prezidentom Machom, prezrel som si štadión, klubové zázemie, mesto a všetko sa mi páčilo. Potom už iba ostalo doladiť podmienky zmluvy a teraz som veľmi šťastný, že sa môžem pridať k tímu, pomôcť mu, možno aj k tomu, aby sme získali nejakú ďalšiu trofej,“ povedal Marco po podpise zmluvy a pokračoval: „Vždy, keď som menil klub, tak som dal na svoje pocity. Môžem povedať, že pán prezident na mňa urobil dobrý dojem. Robil všetko pre to, aby som tu cítil spokojný a aby som prišiel do Trnavy. To isté platí o trénerovi. Navyše, Trnava je blízko Viedne, kde bývam, takže verím, že tu budem čoskoro ako doma.“

Djuričin by mohol byť pokračovateľom rakúskych útočníkov v Spartaku – Yilmaza, Egha či Szobczyka, ktorí boli najlepšími strelcami tri sezóny po sebe od roku 2017.

„Skutočne? Tak budem trocha pod tlakom. Ale je to normálne, som útočník a som tu na to, aby som pomohol tímu a strieľal góly. Možno budem potrebovať trocha času, asi taký mesiac, kým budem úplne fit a budem môcť ukázať všetko, čo vo mne je. Uvidíme, koľko tých gólov nakoniec bude,“ usmieval sa 30-ročný futbalista a dodal, že s Eghom sa pozná veľmi dobre. „Marvin Egho je mojím priateľom ešte z detstva, viem, že pred piatimi rokmi získal so Spartakom titul. Ukazoval mi videá z toho obdobia, fanúšikov, takže viem o Spartaku pomerne dosť. Počul som aj o tých ďalších hráčoch, ale osobne som sa poznal len s Marvinom. Oproti tomu, poznám sa napríklad s Filipom Twardzikom, s ktorým sa stretol pred 15 rokmi v akadémii Herty Berlín a hral v Trnave predo mnou. Na všetkých ostatných hráčov sa teším, keď sa pridám do tímu.“

Príchodu nového skúseného hrotového útočníka sa potešil aj tréner Michal Gašparík, ktorý ho mal dlhšie v hľadáčiku. „Keď sme avizovali omladenie kádra, čo sa aj deje, tak pri hrotovom útočníkovi sme na vek nepozerali. Potrebujeme do mužstva strelca, ktorý nám nahradí odchádzajúceho Taiwa. Všetci vieme, aké je dôležité, aby sme mali koncového hráča, ktorý je schopný dávať góly. Naskytla sa nám možnosť pôsobenia Marca v našom tíme, ktorú sme využili. Verím, že sa gólovo u nás dokáže presadiť. Má dobrý a zaujímavý futbalový životopis, dokázal sa presadiť v kvalitnejších ligách, ako je napríklad rakúska, švajčiarska či maďarská súťaž. Dúfam, že si aj v slovenskej lige obuje strelecké kopačky a bude nám pomáhať v podobe gólov a asistencií, a to je to prvoradé a najdôležitejšie, čo si od neho sľubujeme.

Tagy:
06.07.2023
06.07.2023

This will close in 0 seconds