Fortuna liga

02.04.2023 17:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

17:30

ŠK Slovan Bratislava

Fortuna liga

19.03.2023 17:30 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

17:30

FC Spartak Trnava

Slovnaft cup

15.03.2023 18:00 , Štadión na Sihoti

AS Trenčín

18:00

FC Spartak Trnava

Fortuna liga

11.03.2023 15:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

6 : 1

FK Železiarne Podbrezová

Fortuna liga

04.03.2023 16:30

ŠK Slovan Bratislava

4 : 1

FC Spartak Trnava

Slovnaft cup

28.02.2023 14:00 , Komárno

KFC Komárno

0 : 2

FC Spartak Trnava

Domov / Správy / Spartak získal posilu do ofenzívy

Spartak získal posilu do ofenzívy

spartak |

03.02.2023 |

Správy

Po odchode Kelvina Boatenga na hosťovanie do Karvinej prichádza do Spartaka iný ghanský futbalista s rovnakým menom – Kelvin Ofori. Dvadsaťjedenročný futbalista podpísal zmluvu so Spartakom na dva a pol roka.

„Keď ma Trnava oslovila, tak som zisťoval informácie o klube a usúdil som, že by to pre mňa mohla byť dobrá príležitosť pre ďalší rozvoj. Chcem pomôcť nielen sebe, ale najmä tímu, aby sme spoločne boli silnejší. Pre mňa je tím na prvom mieste a ja som tu na to, aby som mohol dosiahnuť klubové ciele,“ povedal po podpise zmluvy so Spartakom.

Ofori prichádza z nemeckého Paderbornu, z druhej bundesligy. Do Európy prišiel ako osemnásťročný v roku 2019, keď prestúpil do bundesligovej Fortuny Düsseldorf. Šancu v najvyššej nemeckej súťaži dostal však len v dvoch dueloch a po dvoch sezónach prestúpil do Paderbornu. Tam v jesennej časti nastúpil do piatich zápasov a rozhodol sa zmeniť pôsobisko.

„Boh mi dal talent, aby som robil ľudí šťastnými, lebo futbal je zábava a ja ich chcem baviť. Vždy, keď sa dostanem na ihrisko, tak je mojím cieľom dať zo seba to najlepšie, aby ľudia, ktorí prídu na zápas povzbudzovať Spartak, odchádzali zo štadióna šťastní po zisku troch bodov,“ hovorí o svojich cieľoch v Spartaku.

Svojím štýlom hry by si mohol získať fanúšikov na svoju stranu. „Budem mať najmä ofenzívne úlohy a tam chcem využívať svoju rýchlosť a súboje jeden na jedného. Verím, že dám nejaké góly, pridám asistencie a to je to, čo od seba očakávam aj ja.“

V Trnave bol prvý raz pred dvoma týždňami a absolvoval v kádri Michala Gašparíka niekoľko tréningových jednotiek, počas ktorých trénerov presvedčil o svojich kvalitách. „Je to krídlo, ktoré môže hrať z oboch strán a typologicky je to hráč, akého sme hľadali do nášho systému, keď budeme hrať do plných, do blokovej obrany súpera. Je to mladý, perspektívny hráč, ktorý v osemnástich rokoch už bol v kádri bundesligového tímu a má tam aj pár štartov. Momentálne pôsobil v druhej bundeslige, kde nebol spokojný so svojím vyťažením, preto prejavil záujem o prestup. Mali sme naňho veľmi dobré referencie a čo sme videli v jeho zápasoch v lige, tak keď naskočil, vždy priniesol oživenie. Je to výborný driblér a silný v súbojoch jeden na jedného. Chceli sme si to overiť naživo a hráč súhlasil s tým, že na tri dni sa prišiel ukázať do Trnavy, aby sme ho videli a aby aj on videl prostredie štadióna a aké tu máme podmienky. Potvrdil to, čo sme o ňom už vedeli, a preto sme sa rozhodli ho angažovať,“ povedal na margo najčerstvejšieho prírastku hlavný tréner.

„Chcel by som v prvom rade poďakovať športovému riaditeľovi klubu Benjaminovi Weberovi z SC Paderborn a všetkým zúčastneným za ústretový prístup, rýchle a korektné rokovania. Som rád, že sa nám podarilo tento dlhoočakávaný prestup Oforiho dotiahnuť do úspešného konca a verím, že hráč bude pre klub prínosom,“ povedal prezident klubu Peter Macho.

03.02.2023
03.02.2023