01.05.2024 15:00 , Košická Futbalová Aréna

21.04.2024 17:30 , Štadión Antona Malatinského

Domov / Správy / Spartak zdolal Žilinu gólom Azanga a upevnil si druhé miesto

Spartak zdolal Žilinu gólom Azanga a upevnil si druhé miesto

31.03.2024 |

Správy

Štadión Antona Malatinského, Niké liga, 3. kolo nadstavby o titul, 31. 3. 2024 o 17:30

MŠK ŽILINA

1:0

FC SPARTAK:

Takáč –  Koštrna, Durič, Kóša, Mikovič – Zeljkovič – Daniel (76. Šulek), Ofori (65. Bainovič), Procházka, Azango (65. Bukata) – Ďuriš (84. Poznar)

MŠK ŽILINA:

Belko – Minárik, Stojčevski (46. Ndjeungoue), Hubočan – Javorček (69. Bari), Gidi, Sauer, Ďatko – Bile (69. Nsona), Jambor, Iľko (82. Adang)

Gól: 25. Azango (Daniel)

ŽK: Zeljkovič, Duriš – Adang

Rozhodovali: Glova – Straka, Kmec

Diváci: 6513

Polčas: 1:0

V treťom nadstavbovom kole o titul privítal Spartak na svojom trávniku Žilinu. Predstavitelia trnavského klubu pred duelom gratulovali klubovej legende k narodeninám – Marek Ujlaky oslávil päťdesiatku. Za zmienku stojí účasť viac ako tisíc nahlásených detí s mamičkami, ktoré zavítali do detského sektoru zdarma.

Prvý polčas bol Spartak aktívnejší a presadil sa po akcii Erika Daniela s Philipom Azangom z 25. minúty. Druhý menovaný otvoril skóre, spornú situáciu odobril VAR. Druhý polčas Spartak hru kontroloval, hoci Žilina hrala aktívne a bojovala do poslednej minúty duel sa skončil víťazne pre trnavské farby. Náskok práve pred treťou Žilinou sa pre zverencov Michala Gašparíka navýšil na štyri body.

5

Na center z ľavej strany v podaní Martina Mikoviča si nabehol Michal Ďuriš, ale strelec minul bránku Žiliny.

12

Ďalší center z krídelných priestorov. Erik Daniel prudkou prihrávkou našiel Kelvina Oforiho a ten z prvej mieril mimo bránku Belka.

20

Michal Ďuriš sa dostal k strele z vnútra šestnástky, jeho pokus bol však blokovaný na rohový kop.

25

Philip Azango po prihrávke od Erika Daniela za zadnú tyč strelil gól, rozhodca avizoval ofsajd, situáciu preveroval VAR a napokon gól platil – 1:0.

32

Po centri Martina Mikoviča z ľavej strany napálil loptu prudko do Tomáša Hubočana Kelvin Ofori. Diváci si pýtali penaltu po ruke, ale skúsený obranca dostal loptou priamo do tváre.

41

Dominik Javorček sa dostal do zakončenia spoza šestnástky, Dominik Takáč bol na správnom mieste a loptu vyrazil pred seba a následne zneškodnil.

45+4

Patrik Iľko sa dostal cez troch brániacich hráčov a zakončil nebezpečne, Dominik Takáč však reflexívne vyrazil na rohový kop a zachranil tak čistý gól.

46

Spartak cez polčasovú prestávku nestriedal, Žilina vymenila jedného hráča.

57

Prvú strelu na hosťujúcu bránku poslal krátko pred hodinou hry Kelvin Ofori spoza šestnástky. Belko si bez problémov poradil.

67

Po dvojnásobnom striedaní, kedy prišli Martin Bukata a Filip Bainovič, sa Trnavčania dostali do šestnástky a situácia zaváňala gólom. Najbližšie úspechu bol Michal Ďuriš, ale jeho strela z otočky bolo blokovaná.

74

Po priamom kope Filipa Bainoviča sa skóre nemenilo, iskrilo sa však medzi brankárom Ľubomírom Belkom a Michalom Ďurišom, náš hráč dostal za konflikt žltú kartu.

84

Dohral Michal Ďuriš, jeho miesto na hrote obsadil Tomáš Poznar.

90+2

Kristián Koštrna si prebral loptu pred šestnástkou Žiliny, prešiel cez dvoch súperových hráčov a jeho strela bola žiaľ blokovaná mimo bránku.

Michal Gašparík (Spartak): „Súhlasím s kolegom, že prvých 10 až 15 minút patril Žiline. Následne to vyzeralo ako sme chceli, vysoko Žilinu napádať, dotláčať ich a nenechať ich aby sa nedostali do ich hry. Mali sme dobré prechodové fázy, po jednej z nich padol gól. Rovnako aj ďalšie pološance. Žilinu sme držali na dištanc, až na konci mali jednu veľkú šancu, kde nás Takáč podržal. V druhom polčase sa chalani začali zbytočne brániť, defenzíva nám teraz funguje a Žilinu sme do ničoho nepustili. Boli sme pasívni v práci s loptou, máme obdobie, keď nám funguje obrana, chalani pracujú na tom systéme. Porazili sme Žilinu, Slovan, predtým Dunajskú. Nedostali sme ani raz gól, myslím, že právom nám patrí druhé miesto.“

Jaroslav Hynek (Žilina): „Taký zápas sme očakávali, ako bude Trnava hrať, držali sme si prvých 15 minút pozície. Nasledujúcich 30 minút sme vypadli z tempa počnúc brankárom až do výstavby hry. Z našej hry pramenil gól, v zmätku po tečoch to došlo až k Azangovi. Šance sme mali pri Iľkovi, Hubočanovi. V polčase bola v šatni malá búrka, v druhom polčase sme hrali lepšie, v dobrých šanciach sme sa nepresadili a vyhral šťastnejší.“