Štadión Štiavničky, Niké liga, 10. kolo, 8. 10. 2023 o 18:00

Hruška – Uhrinčať, Godál, Willvéber, Záhumenský – Hlinka (70. Depetris), Rymarenko, Richárech (78. Považanec), Acosta (70. Ľupták) – Polievka, Pišoja (78. Hanes)

Takáč – Daniel, Ujlaky, Štetina, Ɖurič, Mikovič (90. Kompan Breznik) – Ofori, Bainovič (68. Zeljkovič), Procházka, Azango (75. Bernát) – Ristovski (75. Ďuriš)

Góly: 82. Hlinka – 40. Ofori (Azango), 60. Ristovski (Ofori)

ŽK: Polievka – Bainovič, Mikovič, Ujlaky, Daniel

Rozhodoval: Filip Glova

Diváci 2133

Michal Gašparík nechal po štvrtkovom zápase s Fenerbahce odpočinúť niektorých hráčov, vrátane strelca Ďuriša. Namiesto neho hral na hrote Ristovski, ktorý napokon rozhodol zápas.

Prvú šancu zápasu mal už v 2. min Polievka, ale našťastie trafil presne do stredu bránky, kde stál Takáč. V 12. min Bainovič vysunul stredom Ristovskeho, ale tečovaná strela išla vedľa bránky. O päť minút nato predviedol pekný slalom Azango, ktorého zastavili pred šestnástkou, ale lopta sa odrazila pred Štetinu, ktorý ju bez prípravy napálil na bránku a Hrušku zachránilo brvno. Po ďalšom protiútoku zakončoval zvnútra pokutového územia Ofori, ale Hruška zobral loptu do náruče.

Na opačnej strane Ujlaky ustrážil Polievku, ale dorážku dostal na nohu Pišoja a v čistej šanci sa mu hodil do strely Štetina. V 25. min uvoľnil Ristovski Mikoviča, ktorý bol takmer v päťke, ale zbytočne ešte volil spätnú prihrávku namiesto strely. Mikovič sa dostal do zakončenia aj o chvíľu, tentoraz na hranici šestnástky, ale bombou minul, rovnako ako Ristovski, ktorého pokus lízal brvno.

V 40. min potrestali Trnavčania zlú rozohrávku domáceho brankára. Mikovič vybojoval loptu, Azango posunul na Oforiho, ktorý z hranice jedenástky zasunul loptu k tyčke – 0:1.

V druhom polčase mali prvú šancu hostia, keď sa Ristovski zvrtol na šestnástke, jeho strelu obrana zrazila presne pred Azanga, ale ten vystrelil slabo a Hruška mu šancu chytil. V 58. mini ešte väčšiu tutovku zahodil Ofori. Najskôr išiel sám na brankára, tomu lopta vypadla a trnavskému hráčovi stačilo trafil prázdnu bránku, ale trestuhodne minul. Napravil to až Milan Ristovski, ktorý sa opäť uvoľnil na hranici pokutového územia a strelou k tyčke zvýšil na 2:0 pre Spartak.

Krátko nato si Polievka nabiehal na spätnú prihrávku, Ujlaky mu vložil nohu do súboja, Glova odpískal penaltu. Sám faulovaný si postavil loptu na biely bod, ale Takáč mu ju skvelo chytil a hodil sa aj do dorážky Rymarenka.

Krásnu akciu predviedli v 80. min Trnavčania, keď Bernát vysunul Mikoviča, ten našiel v päťke voľného striedajúceho Ďuriša, ktorý trafil najskôr brankára a z dorážky netrafil bránku. Prišiel trest v podobe zníženia, keď si na rohový kop nabehol Hlinka a hlavou trafil do vinkla.

V závere zápasu domáci ožili, ale nedokázali sa natlačiť až do šestnástky, aby vydolovali zo strateného zápasu aspoň bod.

POVEDALI PO ZÁPASE:

Michal Ščasný (Dukla): „Som sklamaný z výsledku. Prvý polčas sme dali Trnave darček v podobe prvého gólu. Mali sme loptu na kopačkách a Trnave dovtedy nemala nič, okrem brvna Štetinu. Druhý polčas znova darček a potom sa ťažko sa otáča s Trnavou, lebo defenzívu majú výbornú. Aj my sme mali šance, zahodili sme penaltu, po štandardkách sme mali hlavičky, mohli sme to dotiahnuť do bodového zisku, no musíme popracovať cez prestávku a pokračovať vo výkonoch ako predtým.“

Michal Gašparík (Trnava): „Vlažný začiatok zápasu, také unavené to bolo, ale postupom času si to sadlo a prevzali sme iniciatívu. Dali sme gól, brvno, začal druhý polčas, nadviazali sme na ten výkon, kontrolovali sme zápas v defenzíve, pridali sme druhý gól. Škoda, že sme nezavreli zápas skôr, obrovské šance nedali Ofori, Ďuriš a urobili sme zo záveru drámu do poslednej minúty. Dôležité víťazstvo, vedeli sme, ako sa bude vyvíjať tabuľka a dotiahli sme sa na mužstvá nad nami. Som rád za Rista, podal veľmi dobrý výkon a streli dôležitý gól. Hral výborne, stále sme mu verili a on nám to dnes splatil, lebo má na to víťazstve veľmi veľký podiel.“