Boleráz, 2. kolo, Slovnaft Cup 2022/2023, streda 24.8. v 17:00

Jedlička – Líška, Hlavna, Bagi (76. Orihel, 90. Drozda), Dzíbela, Brestovanský – Martinka (63. Milinkovič), Tomovič, Vangel (63. Magdolen), Kukuč – Planeta (63. Kollár)

FC Spartak Trnava:

Vantruba – Čurma, Ujlaky, Tumma (46. Koštrna) – P. Karhan (46. Savvidis) – Iván (46. Daniel), Bukata (46. Štefánik), Oseni, Bolaji – Azevedo (46. Bamidele Yusuf), Ristovski.

Góly: 22. Planeta – 70. Bagi (vlastný)

Penaltový rozstrel: Štefánik 0:1, Líška nedal Savvidis 0:2, Tomovič 1:2 Daniel nedal, Hlavna 2:2 Bamidele Yusuf 2:4, Kukuč nedal Ristovski 2:4

ŽK: Hlavna, Jedlička

Rozhodovali: Choreň – Štofik, Lauer

Polčas: (1:0)

S kapitánom Marekom Ujlakym a značne pozmenenou zostavou nastúpil Spartak na ihrisku Boleráza na duel 2. kola Slovnaft Cupu. Zápas prilákal 1100 divákov a prvú šancu mal Ristovski, ale v 8. minúte Jedlička jeho pokus nohou vyrazil. Útočník Trnavy neuspel ani v 15. minúte, keď z otočky prekopol bránku Boleráza.

Domáci udreli v 22. minúte, keď center po pravej strane umiestnil do bránky Spartaka Planeta – 1:0. Rýchla odpoveď bola blízko, ale Bukata po priamom kope namieril iba do brvna. Do konca polčasu sa hralo na jednu bránku, čistú šancu však nedokázal favorit zápasu vyprodukovať.

Po polčase prišlo na ihrisko až päť nových hráčov tréner Gašparík poslal na plochu Štefánika, Daniela, Koštrnu, Yusufa a Savvidisa. Kvalita sa prejavila prakticky ihneď, stále to však bolo v rovine tlaku po šestnástku bez nebezpečnej šance. Domáci zodpovedne bránili, vedenie v dueli ich motivovalo hrať na hranicu svojich možností. Vyslobodenie v podobe vyrovnania prišlo v 70. minúte, keď rohovom kope Štefánika sa k hráčovi lopta vrátila a druhý center už našiel domáceho Bagiho, ktorý si strelil vlastný gól – 1:1.

Spartak pokračoval v tlaku, zväčša boli nebezpečné centre zo strán, ale čistá šanca na gól opäť chýbala. V závere sa zrejme mala pískať penalta po ruke domáceho hráča, ale rozhodca bol iného názoru. Rozhodnúť tak museli strely zo značky pokutového kopu.

Penaltový rozstrel lepšie zvládli Trnavčania, keď vyhrali celkovo 4:2 a postúpili do ďalšieho kola pohára.

OHLASY PO ZÁPASE

Michal Gašparík, tréner Spartaka: „Takto to vyzerá, keď chcete dať šancu širšiemu kádru hráčov, ktorí menej hrávajú. Na druhej strane, kedy majú nastúpiť, ak nie v takomto dueli? Inkasovali sme gól, potom sme sa trápili, ihrisko bolo hrboľaté, ale to je jedno, pretože v takomto súboji sa kvalita musí ukázať a neukázala sa. Nestačí si posúvať 90 minút loptu, treba spraviť niečo navyše a to sme nespravili. Aspoň sme šťastlivo postúpili. Od súpera sme čakali, že bude hrať v hlbokom bloku. Prekvapili ma však moji hráči. Toto nebolo o zlom prístupe, ten bol v poriadku. Toto je o kvalite hráčov, vyzeralo to katastrofálne.“