21.04.2024 17:30 , Štadión Antona Malatinského

Domov / Správy / Spartak po statočnom výkone tesne prehral s Fenerbahce

Spartak po statočnom výkone tesne prehral s Fenerbahce

spartak |

06.10.2023 |

Správy

Štadión Antona Malatinského, Európska konferenčná liga, 2. kolo, 5. 10. 2023 o 21:00

FC SPARTAK TRNAVA
FENERBAHCE ISTANBUL

1:2

FC Spartak Trnava:

FC Spartak: Takáč –  Šulek (75. Ristovski), Koštrna, Djurič, Kóša, Mikovič (86. Breznik) – Zeljkovič,– Ofori Bernát (75. Štefánik), Daniel (86. Azango) – Ďuriš (86. Paur)

Fenerbahce SK:

Egribayat – Osayi Samuel, Rodrigo Becao (63. Djiku) , Serdar Aziz, Oosterwolde – Yandas (63. Szymanski), Crespo, Zajc (63. Fred) – King (83. Tadič), Batshuayi (83. Nayir), Kent

Góly: 88. Ofori (Paur) – 70. a 81.  King

ŽK: Kóša, Bernát – Batshuayi

Rozhodovali: Stegemann – Gittelmann, Gunsch

Diváci: 17582 (vypredané)

Polčas: 0:0

Pred vypredaným štadiónom čelil Spartak favorizovanému Fenerbahce Istanbul. Najväčšie hviezdy súpera ako Džeko, Fred či Tadič ostali iba na lavičke, ale aj tak to boli hostia, ktorí ovládli úvodné minúty duelu.

V závere prvej desaťminútovky sa k odrazenej lopte od trnavskej obrany dostal Kent, ale jeho strela našťastie mierila mimo bránku. Spartak sa zameral na obranu a protiútoky. V 28. minúte pohrozil strelou spoza šestnástky Daniel, avšak jeho pokus mieril vedľa. Turci nemali počas prvého polčasu ani jednu strelu na bránku Takáča. Navyše, hosťom ku koncu prvého začali tiecť nervy, za svoju prejavenú nespokojnosť s verdiktami bundesligového rozhodcu Stegemanna videl žltú kartu Batshuayi.

Do kabín sa teda išlo za bezgólového stavu a do druhej polovice zápasu vybehli oba tímy bez jediného striedania.

Takáč sa v 52. minúte predviedol a bravúrne vytlačil nebezpečnú strelu po priamom kope Zajca. Stav sa tak nemenil a Spartak sa musel naďalej brániť očividnej kvalite Fenerbahce. Neostalo však iba pri bránení, v 55. minúte vystrelil na Egribayata v bránke hostí Koštrna a gólman s námahou vytlačil na rohový kop.

Takáč sa blysol aj po hodine hry, technické zakončenie Batshuayiho zneškodnil a založil kontru na ktorej konci mieril tesne mimo súperovej bránky Daniel.

Turecký veľkoklub sa gólovo presadil v 70. minúte, brániaci hráči nedokázali odolať tlaku a King sa predral až do zakončenia, proti jeho strele nemal Takáč šancu – 0:1.

Šancu na vyrovnanie mali andeli v 77. minúte, ale útok trojice, Zeljkovič, Ristovski a Daniel priniesol iba strelu tretieho menovaného mimo bránky. Fenerbahce udrelo aj druhýkrát, v 81. minúte sa opäť presadil King, ktorému naservíroval prihrávku z ľavej strany Fred. – 0:2.

Gólu sa napokon dočkali aj spartakovci, v 88. využil zaváhanie súperovej obrany Paur, vypichol loptu Oosterwoldemu, posunul na Oforiho a ten znížil na rozdiel jediného gólu – 1:2.  Už o minútu neskôr hostia opäť skórovali, ale VAR po chvíli gól pre ofsajd neuznal. Pre postavenie mimo hry neplatil ani gól Tadiča v nadstavenom čase zápasu. Spartak sa nevzdával, vyrovnávajúci zásah mal na hlave striedajúci Ristovski, ale aj jeho pokus mimo bránky zastavila zástavka asistenta rozhodcu.

Po bojovnom výkone a bezgólovom prvom polčase Spartak napokon podľahol favorizovanému Fenerbahce najtesnejším rozdielom 1:2.

POVEDALI PO ZÁPASE:

Michal Gašparík (Spartak): „Málokedy je tréner s prehrou v zápase spokojný, dnes mám zo zápasu dobrý pocit, duel bol otvorený do poslednej sekundy, sme hrali proti ťažkému súperovi, chalani podali výborný výkon, dostali sa na hranicu svojej výkonnosti. V prvom polčase sme výborne bránili, možno sme mohli byť nebezpečnejší v prechode do ofenzívy. V druhom polčase sme dobre do toho šlapli, mali sme výbornú pasáž, kedy sme súpera od 50 minúty zatlačili, boli tam závary v šestnástke a jej okolí. V nevhodný moment sme dostali gól, cítil som, že si mužstvo verí a môže niečo v stretnutí uhrať. Žiaľ, individuálna kvalita skončila gólom. Následne sme dostali druhý gól. Aj pred prvým aj druhým gólom sme mali loptu na nohe, pred tým prvým gólom sme neboli dôrazní a pred druhým sme dvakrát stratili loptu. Cením si, že chalani sa nevzdali, bojovali, pressovali, vyústenie toho bol gól na 1:2, pri troche šťastia by sme mohli uhrať remízu. V takomto zápase, s tak silným súperom potrebujete trochu šťastia, ktoré sme dnes nemali. V najlepšej pasáži mal dobrú strelu Koštrna, Daniel mal výbornú príležitosť, už som sa tešil, lebo som ju už videl v site. Situácie sme mali, napokon Ristovski, o ktorom som dnes cítil, že keď ho tam dám, niečo zaujímavé prinesie a to mal byť ten gól, ktorý mal dať a bolo by to perfektné preňho aj pre nás, pretože bod by mal pre nás obrovskú cenu. Videli ste, ako sa diváci tešili, hoci sme iba znížili, to je ten dobrý pocit, ktorý mám v sebe, že sme divákov stiahli do deja. Chalani bojovali, pressovali a mohli byť odmenení za bod s Fenerbahce a je škoda, že to nevyšlo.“

Ismail Kartal (Fenerbahce): „Včera sme povedali, že sme prišli po tri body, dominovali sme, ale to nestačí a súper čakal. Vystriedali sme troch hráčov a následne strelili dva góly. Ďalšie góly nám VAR neuznal, ale vyhrali sme, berieme tri body a cestujeme domov.“