Niké liga

18.05.2024 17:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

5 : 0

FK Železiarne Podbrezová

Niké liga

12.05.2024 17:30 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

1 : 0

FC Spartak Trnava

Niké liga

04.05.2024 15:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 0

MFK Ružomberok

Domov / Správy / Spartakovci pomáhajú nemocnici

Spartakovci pomáhajú nemocnici

spartak |

21.12.2023 |

Správy

Dnes sme boli na návšteve Fakultnej nemocnice v Trnave, kde prezident klubu Peter Macho a generálny manažér Martin Hudec venovali sľúbené peniaze, ktoré sa vyzbierali pri varení vianočnej kapustnice počas zápasu Michalovcami a rovnakou čiastkou prispel aj klub.

Ako nám povedala vedúca sestra novorodeneckého oddelenia Iveta Rýzková, peniaze budú primárne využité pre jednotku intenzívnej a resuscitačnej starostlivosti, ktorá je jedinou svojho druhu v Trnavskom kraji.

Veľmi sa tešíme z tohto daru a ďakujeme. Naše oddelenie prijíma deti v kritickom stave a peniažky nám naozaj veľmi pomôžu, lebo všetky tie prístroje a náležitosti okolo detí sú nesmierne finančne náročné. Keď sa dajú dokopy prostriedky riaditeľstva, ministerstva a takýchto darcov, tak je naše oddelenie vybavené tak, ako je. Som na to veľmi pyšná, lebo môžem povedať, že veľa vecí nám nechýba a som za to veľmi vďačná. Musím povedať, že Spartak sledujeme, naše sestričky chodia na futbal, mnohé aj do kotla a prajeme klubu a fanúšikom to najlepšie,“ povedala vedúca sestra, ktorá prebrala šek na 2450 € z rúk prezidenta klubu. „Ako sme sľúbili, peniaze, ktoré fanúšikovia vyzbierali počas posledného ligového zápasu by sme chceli venovať na dobrú vec. Blížia sa Vianoce a chceme aj touto formou pomôcť tam, kde treba. Toto je suma, ktorú vyzbierali fanúšikovia za kapustnicu, ktorú sami varili pred zápasom s Michalovcami. My, ako klub sme ju zdvojnásobili a som rád, že budú zmysluplne využité,“ dodal Peter Macho, ktorý v mene klubu prisľúbil, že podobné akcie rozhodne nie sú a nebudú ojedinelé.

21.12.2023
21.12.2023