Niké liga

18.05.2024 17:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

5 : 0

FK Železiarne Podbrezová

Niké liga

12.05.2024 17:30 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

1 : 0

FC Spartak Trnava

Niké liga

04.05.2024 15:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 0

MFK Ružomberok

Domov / Správy / Spartak našiel náhradu za Štetinu

Spartak našiel náhradu za Štetinu

spartak |

10.07.2023 |

Správy

Vzhľadom na to, že zranenie Lukáša Štetinu sa ukázalo ako vážnejšie a bude pauzovať dlhšie, klub FC Spartak Trnava sa rozhodol reagovať získaním ďalšieho skúseného stopéra.

Na jednu sezónu preto prichádza čoskoro 35-ročný rodený Argentínčan Nicolas Gorosito. Na Slovenskom prišiel odchovanec Independiente v roku 2011, keď prestúpil do Senice. Už nasledujúci rok si vypýtal prestup do Slovana, kde strávil štyri roky. Po odchode zo slovenskej ligy hrával v španielskych kluboch Getafe, Albacete a Alcorcón a v druhej najvyššej španielskej súťaži si pripísal vyše sto štartov. Na Slovensko sa Gorosito vrátil túto zimu, keď jarnú časť odohral v Dukle Banská Bystrica. Plnú minutáž si pripísal aj v oboch súbojoch so Spartakom, v ktorom Dukla dva razy vyhrala a neinkasovala ani raz.

„Ťahalo ma to znova do Španielska, no už som začínal byť nervózny. V piatok som sa dozvedel, že by Trnava mohla potrebovať stopéra a povedal som si, že keď to vyjde, tak idem na sto percent do toho. Nakoniec sa to podarilo a je to neuveriteľné,“ hovorí Argentínčan so slovenským pasom.

Najviac sa teší opäť na derby zápasy, ktoré s Trnavou odohral v drese najväčšieho rivala. Teraz sa situácia otočí. „Tieto derby zápasy poznám ešte z Argentíny, Boca, River… to je ako Slovan a Trnava na Slovensku. Komu by sa nepáčilo hrať takéto zápasy? Sú to najdôležitejšie zápasy aj pre fanúšikov a veľmi dobre to poznám. Hrával som ich v Slovane, teraz som podpísal s Trnavou a urobím všetko pre to, aby to dopadlo dobre. Nie každému sa to môže podariť.“

„Ešte pred dvoma týždňami sme ani len neuvažovali týmto smerom a skôr sme hľadali k Štetinovi niekoho mladšieho. Bohužiaľ, stratili sme toho skúsenejšieho a museli sme narýchlo hľadať  náhradu, čo sa podarilo v osobe Gorosita. Veľmi dobre sa ukazoval posledný polrok v Banskej Bystrici, vie výborne po slovensky, takže môže si obranu aj organizovať. Nicolas má dobrý charakter a je to víťazný typ, z tohto pohľadu spĺňal naše požiadavky. Navyše, vo svojom veku je v dobrej kondícií a stále si ešte po tréningu pridáva. Sľubujeme si od neho, že svoje skúsenosti odovzdá mladším a okamžite nám pomôže v ťažkých zápasoch,“ povedal na margo príchodu Gorosita Michal Gašparík.

Tagy:
10.07.2023
10.07.2023