Prípravný zápas

20.07.2024 16:00 , Štadión A. Malatinského

FC Spartak Trnava

16:00

Aston Villa

Prípravný zápas

13.07.2024 15:00 , Draßmarkt, Rakúsko

TSV Hartberg

1 : 1

FC Spartak Trnava

Prípravný zápas

05.07.2024 15:00 , Epet Arena, Praha

AC Sparta Praha

3 : 0

FC Spartak Trnava

Domov / Správy / Spartak má za sebou mimoriadne úspešný víkend, mládež zdobili najmä góly v úvodných minútach

Spartak má za sebou mimoriadne úspešný víkend, mládež zdobili najmä góly v úvodných minútach

Ľuboš Sarnovský |

22.08.2022 |

Správy

FC ViOn Zlaté Moravce U19 – FC Spartak Trnava U19 0:4 (0:2)

Po nevydarenom vstupe do nového ligového ročníka si najstarší dorastenci napravili chuť dokonalým spôsobom. Nováčikovi zo Zlatých Moraviec uštedrili na ich pôde vysokú porážku. O osude zápasu rozhodla štvrťhodina pred polčasovým hvizdom a následne úvod druhého dejstva.

FCST U19: Klimek – Rusnák, Vaško (C), Kurej, Bilčík (77. Író), Šoóš, Kumpan (83. Ilavský), Slebodník, Repa (83. Krchnár), Nagy, Masár (71. Kucharík)

Góly: 30. Kurej, 35. Repa, 49. Nagy (z 11m), 55. Bilčík

ŽK: Masár

Peter Gaži: „Proti súperovi, ktorý dokázal uhrať minulé kolo remízu v Žiline, sme podali dobrý tímový výkon. Do zápasu sme nevstúpili ideálne a určitými chybami sme sa dostávali pod tlak. Asi od 20. minúty sme začali byť nebezpečnejší aj my. Odmenou bol dôležitý gól Kureja. Následne peknou strelou zvýšil na 2:0 Repa. Tretí gól, po faule na Masára, pridal z pokutového kopu Nagy. Skóre zápasu uzavrel výborne hrajúci Bilčík. Som rád, že všetci naši ofenzívni hráči sa podieľali na góloch. Najbližšie kolo nás čaká súboj s minuloročným víťazom ligy. Ak chceme byť konkurencieschopní, musíme hrať ešte lepšie.“

FC Spartak Trnava U17 – FC ViOn Zlaté Moravce U17 3:1 (1:0)

Zápas sedemnástky sa nezačal úplne ideálne, pretože hostia sa ujali vedenia už v piatej minúte. Najlepšia odpoveď prišla už o pár sekúnd a začínalo sa od začiatku. Vo zvyšku zápasu sa strelecky presadili už iba naši hráči, a preto doma zvíťazili nad Zlatými Moravcami 3:1.

FCST U17: Hollósy – Čavojský (74. Šadibol), Turoň (C), Pristach, Karhan, Paulen (57. Molnár), Farkaš, Henyig, Beňo (57. Vyskoč), Bukovský, Ostrovský (74. Hesko)

Góly: 6. a 81. Bukovský, 21. Karhan

Patrik Malý: „S nováčikom v súťaži sme boli počas celého duelu lepším mužstvom, vytvorili sme si dostatok príležitostí, avšak efektivita bola veľmi nízka. Takisto niektoré úseky hry neboli v dostatočnom tempe, čomu by sme sa chceli smerom do budúcna vyvarovať.“

FC Spartak Trnava U16 – FC ViOn Zlaté Moravce U16 2:0 (0:0)

Aj do tretice sa proti Zlatým Moravciam tešili z triumfu naši hráči. Po bezgólovom prvom polčase sa Trnava ujala vedenia po úspešnej exekúcii pokutového kopu. V záverečných minútach sa skóre ešte kozmeticky upravilo v náš prospech.

FCST U16: Húska – Turanský (30. Noška), Velický (C), Suchoň (52. Kopaj), Duchovič, Konopka, Ležák, Kubovič (58. Kluka), Ptačín (52. Beňo), Trello, Priecel (66. Kováč)

Góly: 62. Duchovič (z 11m), 79. Kopaj

ŽK: Noška

Adam Chorvath: „Odohrali sme náročný zápas proti súperovi, ktorý celý duel bránil v hlbokom bloku. Boli sme dominantní na lopte, no ťažko sme sa presadzovali v útočnej zóne. Zápas sa nám našťastie podarilo zlomiť v druhom polčase a po peknej akcii sme pridali aj druhý gól.“

FC Spartak Trnava U15 – FK Slovan Levice U15 14:0 (8:0)

Liga sa odštartovala už aj tímom starších žiakov. Tí úplne najstarší si poradili so súperom z Levíc vysoko 14:0. Strelecky zažiarili Terenkov so štyrmi gólmi či autor hetriku Slezák.

FCST U15: Vačok – Tittel, Kunda (32. Pittel), Daniel (C), Sobota, Tejzr (41. Benkovský), Repáň, Hruška, Terenkov (41. Števík), Slezák, Veteška (41. Maťo)

Góly: 1., 6., 12. a 35. Terenkov, 17. a 37. Veteška, 22., 33. a 72. Slezák, 53. Maťo, 55. a 78. Repáň, 60. Hruška, 65. Benkovský

Tomáš Kánik: „V zápase sme v podstate riešili iba finálnu fázu, kde sa hráči snažili krátkymi rýchlymi kombináciami presadzovať v prehustenom priestore, čo nám aj často vychádzalo. Efektivita zakončenia ale mohla byť lepšia. Celkový dojem zo zápasu je taký, že súper nás príliš nepreveril, čo hráčov niekedy viedlo k pomalším a menej precíznym riešeniam herných situácií.“

FC Spartak Trnava U14 – FK Slovan Levice U14 8:0 (4:0)

Aj v zápase štrnástky viedli Trnavčania gólom z prvej minúty. Spolu nastrieľali v oboch polčasoch po štyri góly a zaslúžene získali prvé tri body do ligovej tabuľky.

FCST U14: Slimák (36. Bolješik) – Pospíšil, Bartovič, Bohunický (C), Ušák, Zemko, Hečko, Marčiš (36. Studený), Bartaloš (36. Slovák), Ševčík (52. Fraňo), Fojta (44. Mišo)

Góly: 1. a 43. Hečko, 7. a 47. Ševčík (1. z 11m), 9. Zemko, 20. Fojta, 65. Fraňo, 69. Studený

ŽK: Ševčík

Dávid Miškovič: „Do úvodného kola sme vstúpili najlepším možným spôsobom, keď sme skórovali už v úvodných sekundách zápasu. Nasledovalo viacero šancí, ktorými sme zasypávali súpera. Od 20. minúty tempo mierne upadlo a prispôsobili sme sa súperovi. Loptu sme zbytočne dlho držali a súper loptu odkopával z hlbokého bloku. V konečnom dôsledku sa počet zastavil na čísle osem a do ligy sme vstúpili víťazne.“

FC Spartak Trnava WA – AS Trenčín WA 6:1 (3:0)

Ženy sú aj po štvrtom kole naďalej stopercentné. Tentokrát ich silu okúsil Trenčín, ktorý si domov odniesol prehru 6:1. Víťazstvo sa začalo rodiť už od siedmej minúty, kedy diváci videli otvárací presný zásah stretnutia. Do listiny strelcov sa zapísalo až päť rôznych hráčok, pričom Tonkovičovej chýbalo k skompletizovaniu hetriku premenenie penalty.

FCST WA: Červíková (57. Králiková) – Konečná, Randová, Čeriová (C), Belicová (66. Servátková), Tonkovičová, Mudráková (57. Tóthová), Hanková, Žigová, Martišková, Bederková (66. Cedulová)

Góly: 7. Mudráková, 24. Martišková, 27. Bederková, 50. a 58. Tonkovičová, 81. Žigová

ŽK: Hanková

Marián Dlobík: „Vedeli sme, že nás nečaká nič jednoduché a do zápasu sme vstúpili aktívne. Boli sme rýchli a naša priamočiara hra robila súperovi problém. Dievčatám patrí veľká pochvala ako pristúpili k zápasu, len nás mrzí veľké množstvo nepremenených šancí. Zápas mohol a mal skončiť ešte väčším gólovým rozdielom. Musíme stále pracovať na odstraňovaní nedostatkov.“

FC Spartak Trnava WU19 – FK DAC 1904 Dunajská Streda WU19 12:3 (9:1)

Na dorastenky mal čakať anglický týždeň, pretože v priebehu týždňa úspešne zdolali Dunajskú Stredu, ale ich víkendový súper zo Senica sa z ligy odhlásil. Strelecky zahviezdila štvorgólová Servátková, ktorej sekundovala trojgólová Gáliková.

FCST WU19: Nemochovská – Barutová (60. Žuffová), Čoknayová (41. Gregušová), Čeriová, Obuchová (48. Voščinárová), Horňáková (C), Trajlínková, Polačková, Eckerová, Gáliková, Servátková (35. Bačiková)

Góly: 3., 11. a 27. Gáliková, 12., 15., 30. a 32. Servátková, 20. Eckerová, 23. Polačková, 45. Trajlínková, 48. a 49. Bačiková

Matej Chocina: „Už na rozcvičke bolo vidieť, že dievčatá sú dobre naladené na zápas a pripravené podať stopercentný výkon na každej jednej pozícii. To sa začalo potvrdzovať už od úvodného hvizdu, kde sme súpera takmer do ničoho nepustili a poľahky si vypracovali vyššie gólové vedenie. Vychádzali nám kombinácie, po ktorých sme si vytvorili veľké množstvo šancí, boli sme dôrazní v súbojoch a celý zápas sme diktovali tempo hry. So vstupom do sezóny som nadmieru spokojný, avšak na tréningoch musíme naďalej tvrdo pracovať a posúvať výkony jednotlivcov, ale aj celého družstva na vyššiu úroveň.“

Rovnaký program mal čakať aj na družstvo žiačok, ale ich súper z Dunajskej Stredy nepricestoval. Zverenkyne Róberta Haladu si tak budú musieť na prvý ligový štart tohto ročníka ešte počkať.

Okrem fantastických výsledkov našej mládeže a žien sa darilo aj spartakovcom hrajúcim za Malženice. V rámci tretej ligy zvíťazili v zostave s Karhanom, Azeezom, Ujlakym a Rýzekom v Martine 2:0, pričom sa do listiny strelcov zapísali prví dvaja menovaní.

22.08.2022
22.08.2022