Niké liga

21.04.2024 17:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

17:30

ŠK Slovan Bratislava

Slovnaft cup

17.04.2024 18:00 , Zelpo Arena

FK Železiarne Podbrezová

18:00

FC Spartak Trnava

Niké liga

14.04.2024 17:30 , Zelpo Arena

FK Železiarne Podbrezová

17:30

FC Spartak Trnava

Niké liga

06.04.2024 15:00 , Štadión pod Čebraťom

MFK Ružomberok

2 : 1

FC Spartak Trnava

Slovnaft cup

03.04.2024 15:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 0

FK Železiarne Podbrezová

Niké liga

31.03.2024 17:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 0

MŠK Žilina

Domov / Správy / Spartak je silný ako kolektív

Spartak je silný ako kolektív

spartak |

14.08.2023 |

Správy

Vo štvrtok od 20. hodiny sa v odvetnom zápase 3. predkola Európskej konferenčnej ligy stretne v Trnave Spartak s Lechom Poznaň. V prvom zápase vyhrali Poliaci tesne 2:1, no výsledok dáva šancu na postup do play off obom súperom.

FC Spartak sa v krátkom čase stretne v konfrontácii s tretím poľským súperom. V roku 2018 vyradili zverenci trénera Radoslava Látala Legiu Varšava v 2. predkole Ligy majstrov po výsledkoch 2:0 v Poľsku a 0:1 doma. Vlani sa v rovnakej fáze Európskej konferenčnej ligy ako teraz stretli s Rakowom Czestochowa. Budúci majster Poľska vyhral v Trnave 2:0 a doma 1:0.

Kým v predchádzajúcich konfrontáciách postúpil tím, ktorý v úvodnom zápase vyhral na pôde súpera. Tentoraz Lech uhájil domácu pôdu a o to isté sa pokúsia aj spartakovci vo štvrtok na Štadióne Antona Malatinského.

Lech a Spartak sa stretli minulý týždeň po prvýkrát, no viacero hráčov z kádra Spartaka už proti Poznani hralo v drese iných klubov poľskej Ekstraklasy. V súčasnom kádri sme narátali až deväť futbalistov, ktorí už mali s Lechom tú česť, desiatym je tréner Michala Gašparíka. Ten nastúpil proti Poznani v drese Górnika Zabrze a prehral 0:2.

Najviac zápasov zaznamenal proti Lechu Samuel Štefánik, ktorý do prvého zápasu minulý týždeň nezasiahol. V drese Bialsko Bialej bol pri víťazstve 4:1, v ďalších 7 zápasoch za Termalicu však získal len jednu remízu.

Najčerstvejšiu skúsenosť má z minulej sezóny Martin Šulek. S Wislou Plock zhodne jeden zápas vyhrali a jeden prehrali. V Górniku Zabrze hrávali aj Roman Procházka a Filip Bainovič. Spolu odohrali zápas, v ktorom prehrali s Lechom 1:4 a ďalšie dva zvlášť. Procházka v nich dva razy remizoval 1:1, Bainovič oba prehral 1:3.

Štyrikrát nastúpil v poľskej lige proti Lechu Martin Bukata v drese Piastu Gliwice. Dva zápasy remizoval a dva prehral. Trikrát hral proti železničiarom z Lechu Martin Mikovič za Termalicu  Nieciecza a dve skúsenosti má zo Zaglebia Lubin s Lechom Erik Daniel. Vo všetkých piatich prípadoch vyhralo mužstvo z Poznane.

Pred Takáčom, ktorý chytal proti Poznani vo štvrtok, stáli v bránke aj Dobrivoj Rusov za Piast Gliwice a Ľuboš Kamenár za Slask Wroclaw. Rusov svoj zápas prehral 1:5 a Kamenár 0:3.

Individuálne bilancie sú však len takou novinárskou hračkou, ktoré nemajú žiadnu výpovednú hodnotu. Spartakovci už neraz dokázali, že ako kolektív dokážu zdolať aj súpera, ktorý má lepších jednotlivcov a na papieri drahší káder. Stačí si spomenúť na májové finále pohára, kde sa Slovan hotoval na odplatu, ktorú bude musieť minimálne o ďalší rok odložiť.

Spartak Trnava je najsilnejší v zápasoch, keď všetci držia spolu – hráči na ihrisku, aj fanúšikovia na tribúnach. V takom prostredí je možné zmazať rozdiely, ktoré by inde boli viditeľné. Niečo vyše troch dní pred zápasom je cítiť, že sa maximálne zodpovedne pripravujú futbalisti, aj ich prívrženci. Zápas by mal byť, podobne ako na spomínané finále Slovnaft cupu, vypredaný.

V predaji je ešte niečo viac ako tritisíc vstupeniek, ktoré sa dajú kúpiť online, vo fanshope, prípadne v pokladni na Športovej ulici zajtra od 15:30 do 17:30. V prípade, že budú ešte vstupenky k dispozícii aj v deň zápasu, tak budú otvorené pokladne aj vo štvrtok od 16. do 18.hodiny. Upozorňujeme fanúšikov, aby si nákup vstupeniek nenechávali na poslednú chvíľu a zároveň, aby pred zápasom prišli na svoje miesta v dostatočnom predstihu. Štadión bude otvorený od 18. hodiny. Keďže ide o rizikový zápas, vstupenky sú predávané na meno a pred vstupom budú dvojstupňové kontroly.

Tagy:
14.08.2023
14.08.2023

This will close in 0 seconds