Takáč –  Koštrna, Štetina, Kóša, Mikovič (82. Azango) – Bukata (46. Oseni), Zeljkovič (82. Bainovič), Procházka (46. Štefánik) – Ofori, Djuričin (46. Ristovski), Daniel

Kinareikin – Mirošničenko, Svatok, Sarapij, Kravets – Babenko – Lednev (72.Filippov), Rubčinskij (59. Kohut), Pichalonok (87. Horin), Horbunov (59. Kaplienko) – Hutsuljak

Góly: 55. Ofori (Daniel) – 66. Pichalonok (z pen)

ŽK: Daniel, Bukata, Ofori, Oseni  – Svatok, Rubčinskij, Kohut, Kinareikin

Rozhodovali: Xhaja –  Avdo, Bregasi (všetci Albánsko)

Diváci: 16566 (vypredané)

Polčas: 0:0

Pred vypredaným hľadiskom a s osvedčenou jedenástkou na ploche sa Spartak postavil ukrajinskému Dnipru – 1.

Už v piatej minúte sa o rozruch postaral Djuričin, keď sa predral cez brániaceho Sarapiju, ktorý ho ako posledný fauloval a uvidel žltú kartu, ktorú rozhodca po porade s VAR zmenil na červenú. Spartak tak dostal možnosť hrať v početnej výhode prakticky od úvodu zápasu.

Od spomínaného momentu sa hralo iba na jednu bránku, hostia sa bránili a Trnavčania trpezlivo hľadali cesty ako sa dostať do šance. Po krátkych prihrávkach pred šestnástkou sa k strele v 28. minúte dostal Bukata, ale jeho pokus mieril iba do stredu bránky. Skvelú šancu mal v o päť minút neskôr Procházka, keď ho našla centrovaná lopta z ľavej strany od Daniela, ale strela zo záklonu dala brankárovi šancu v poslednej chvíli reagovať. Keď v záverečných minútach prvého polčasu nevyšla strela Danielovi, Mikovičovi, no najmä Djuričin neuspel z bezprostrednej blízkosti bránky Dnipra, išli oba tímy do kabín za bezgólového stavu.

Až trojnásobné striedanie pripravil tréner Gašparík cez polčas a do hry prišli Oseni, Štefánik a Ristovski. Táto trojica nahradila Bukatu, Procházku a Djuričina.

Ristovskemu stačili dve minúty hry a dostal sa do zakončenia, strelu zblízka však Kinareikin zneškodnil.

Skóre sa menilo v 55. minúte, keď Daniel prihral na pravé krídlo Oforimu, ten si počkal a po vniknutí do šestnástky poslal loptu s prispením obrancu od brvna do bránky – 1:0. Spartak následné minúty ožil a pred bránkou Dnipra to doslova horelo, ďalšie góly však zo šancí neprišli.

Smolná chvíľa pre Spartak prišla v 66. minúte, keď Štetina zle rozohral a do súboja o loptu v šestnástke musel ísť Kóša a Hutsuljak si počkal na kontakt. Rozhodca bez váhania zapískal penaltu a Pichalonok ponúknutú šancu premenil – 1:1.

Spartak sa rýchlo dostal zo šoku po vyrovnaní a zavrel hostí pred ich vlastnú šestnástku. Gól na kopačke mal v 78. minúte Daniel, ale jeho typická technická strela spoza šestnástky smolne skončila na brvne bránky Dnipra. Záverečný tlak domácich priniesol ďalšiu žltú a teda aj červenú pre hosťujúceho Kohuta a Ukrajinci dohrávali bez dvoch vylúčených hráčov.

V samom závere zápasu mal víťazný gól na kopačke Daniel, ale centrovanú loptu z pravej strany netrafil ideálne a bránku prestrelil. Prvý zápas o postup do skupinovej fázy Európskej konferenčnej ligy sa tak skončil nerozhodne a o postupujúcom rozhodne odveta o týždeň v Košiciach, kde Dnipro hráva svoje domáce zápasy. Duel sa začína vo štvrtok 31. augusta o 20.00.

POVEDALI PO ZÁPASE:

Michal Gašparík (Spartak): „Prvý moment v zápase – červená karta a potom sa akoby hráči zľakli, že môžeme vyhrať. Prvý polčas bol nesúrodý, škoda, že sme nedali v závere polčasu gól Djuričinom. Vedel som, že druhý polčas bude iný, chcel som hrať na dvoch útočníkov. Djuričin sa pýtal dole, dali sme tam dve desiatky, napokon sme dali gól a následne keď sme mali kontrolovať zápas, tak sme dali súperovi obrovský darček v podobe pokazenej prihrávky, potom penalty a namiesto toho aby sme duel kontrolovali a skúsili pridať druhý, možno tretí gól. Ostalo 1:1,  šance ako mal v závere Daniel musíme premieňať, je to pohárový zápas play-off, treba byť efektívny, čo sme neboli. Všetko je otvorené do odvety, súper ukázal kvalitu aj v desiatich. Som sklamaný, takúto šancu dostanete možno raz za kariéru, ale urobíme všetko pre postup.“

Valerij Gorodov (Dnipro): „Bol to pre nás ťažký zápas, hrali sme dlho bez vylúčeného hráča, napokon bez dvoch. Chcem poďakovať našim hráčom, celému kolektívu za výdrž, kvalitu a trpezlivosť. Ich výkon bol skvelý.“