Domov / Správy / Slovnaft Cup: Úloha splnená, Bytča zdolaná, ideme ďalej

Slovnaft Cup: Úloha splnená, Bytča zdolaná, ideme ďalej

Pavol Popovec |

16.10.2024 |

Správy

Pre hráčov MFK Bytča bol náš tím doslova vymodleným súperom a ich sen sa splnil. Vo 4. kole Slovnaft Cupu sme cestovali do Bytče a tentokrát nám prijalo aj počasie.

Slnečné popoludnie a pokračovanie pohárovej cesty.

1. polčas

Do našej brány sa postavil Martin Vantruba a v základe nechýbal ani Patrick Karhan.

Hráčov oboch tímov privítali zaplnené tribúny domáceho štadióna a rovnako aj domáca mládež za sprievodu mladých mažoretiek. Nástup skutočne hodný 4. kola pohárovej súťaže.

Po slávnostných oficialitách zápas odštartoval. Prvý nepresný strelecký pokus predviedol kapitán Sabo hneď v prvej minúte. Na tribúne nechýbali ani naši fanúšikovia.

Od úvodu sme držali loptu na kopačkách a prvý gól prišiel už v 4. minúte z kopačky Ďuriša.

0:1

Domácich sme nepúšťali ani na našu polovicu a Bytčiansky brankár musel byť v pozore v 11. minúte. Vantruba si pripísal následne pohodlný zákrok po strele domácich spoza 16ky.

Peknú akciu sme predviedli v 15. minúte, Sabo ale zakončil len do rúk domáceho brankára.

Obraz hry zodpovedal výkonnostnému rozdielu tímov a my sme chceli pridať druhý gól. Ojedinelý domáci útočný prechod skončil v 21. minúte na pozornom Kubistovi. V pozore sme museli byť po následnom rohovom kope.

Po fáze, keď domáci dokázali mať loptu na kopačkách sme sa potrebovali opäť dostať do útočného rytmu a dostať hru pod kontrolu.

Faul na Oforiho v 28. minúte priniesol našu možnosť priameho kopu. Loptu si pripravil Holík a odcentroval do vápna, kde ale našiel len domácu obranu. Veľká šanca prišla o minútu neskôr, keď domácu bránu prekopol v gólovej pozícii Ďuriš.

V 36. minúte bol Ďuriš opäť v akcii a jeho pokus zrazili domáci na rohový kop.

37. minúta už ale bola pre naše farby opäť gólová. Presnou hlavičkou po centri Holíka zakončoval Pich.

0:2

Šancu na tretí gól sme mali v 42. minúte, domáci brankár ale dokázal vyraziť strelu Saba.

Domáci znížili v 43. minúte na 1:2. Vantruba strieľanú loptu len vyrazil a nasledne Bytča dorazila loptu za jeho chrbát.

Do druhého polčasu sme tak museli byť stále naplno koncentrovaní.

2. polčas

Do druhého polčasu sme vstúpili s päťnásobným striedaním. Do hry išli Procházka, Bukovský, Trello, Šulek a Daniel.

Očakávalo sa oživenie hry smerom dopredu z našej strany. V úvode polčasu ale mali viac z hry domáci.

Prvýkrát v druhej časti hry sme sa domácemu brankárovi pripomenuli v 54. minúte. Veľkú šancu sme mali v 56. minúte, Bytču zachránilo brvno. Postupne sme zvyšovali opäť aktivitu a držali loptu na kopačkách. Ďalšia šanca prišla v 60. minúte, domáca obrana ale odolala šanci Corryna.

Tretí a upokojujúci gól tak stále neprichádzal. V 70. minúte bol stav stále rovnaký 2:1 pre naše farby. Pekné gesto Fair-play ukázal v 73. minúte Nikolaou, keď pomohol pri kŕči domácemu hráčovi.

Tretí gól napokon prišiel v 75. minúte z kopačky Trella! Krásne zakončenie od talentovaného mladíka a prvý gól za náš A-tím!

1:3

Ďalší gól prišiel o dve minúty neskôr po hlavičke Corryna. Premiérový gól aj pre Milana Corryna!

1:4

Zápas sledovalo takmer 2000 divákov a spoločne vytvorili veľmi žičlivú atmosféru.

V 86. minúte sa zastreľoval Procházka, jeho pokus z diaľky ale nebol presný.

Do konca duelu sme kontrolovali hru a domácich už pustili len do jedného brejku. V závere sme ešte mohli navýšiť skóre.

Úloha favorita splnená, postupujeme v pohári ďalej.

Vidíme sa v sobotu na DERBY! TRNAVA DO TEHO!