28.07.2024 18:00 , Štadión Antona Malatinského

25.07.2024 21:00 , Stadion Asim Ferhatović Hase

20.07.2024 16:00 , Štadión A. Malatinského

Aston Villa

13.07.2024 15:00 , Draßmarkt, Rakúsko

TSV Hartberg

1 : 1

Domov / Správy / Savvidisov gól zo záveru rozhodol o výhre nad Liptovským Mikulášom

Savvidisov gól zo záveru rozhodol o výhre nad Liptovským Mikulášom

Ľuboš Sarnovský |

31.08.2022 |

Správy

Štadión Antona Malatinského, 8. kolo, Fortuna liga 2022/2023, streda 31.8. v 18:00

MFK LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ

1:0

FC Spartak Trnava:

Takáč – Koštrna, Štetina, Kóša (88. Čurma), Mikovič – Savvidis – Štefánik (46. Paur), Bukata – Daniel (90. Tumma), Ristovski, Yusuf (73. Boateng)

MFK Liptovský Mikuláš:

Gröger – Totka, Bielák, Bedecs, Župa (77. Kotora) – Václavík, Filinský – Kačerík (85. Diviš) – Laura (66. Nečas), Jendrišek, Ďungel (66. Voško)

Gól: 82. Savvidis (Bukata)

ŽK: Štetina, Savvidis

Rozhodovali: Gemzický – Kmec, Zemko

Diváci: 2126

Polčas: (0:0)

Spartakovci vyrukovali proti poslednému tímu súťaže s Ristovskim na hrote, na lavičke náhradníkov už boli doliečení Procházka a Paur. Už v štvrtej minúte po rohovom kope skúsili domáci signál, Daniel však mieril po strele z voleja iba nad bránku. Gól diváci nevideli ani v jedenástej minúte, keď Štefánik našiel v šestnástke opäť Daniela, ale ani druhý pokus tohto krídelníka v sieti neskončil. Po polhodine hry sa do zakončenia dostával Yusuf, ale bránený Totkom nedokázal zakončiť podľa svojich predstáv.

Takáč mal prvú prácu až v 35. minúte, keď Kačeríkovu slabú strelu z ľavej strany hravo chytil. Súper hral jednoducho a priamočiaro, v zápase však nič viac nevyprodukoval.

Do druhého polčasu namiesto Štefánika nastúpil Paur a Ristovski vyslal hneď v úvodnej minúte strelu tesne vedľa bránky Liptovského Mikuláša. Ohroziť gólmana hostí sa o minútu neskôr pokúsil po prieniku Savvidis, dorážkou neuspel ani Daniel. Oboch vychytal pozorný Gröger.

Daniel mal prsty aj v šanci Kóšu v 64. minúte, ale mladý stopér vystrelil z vnútra šestnástky slabo. Následne hlavičkoval Ristovski vedľa pravej žrde a na gól sa stále čakalo. Po presnom zásahu volalo aj akrobatické zakončenie Bukatu v 71. minúte, ale brankár hostí v poslednej chvíli vyrazil do bezpečia.

Tlak Spartaka neustával, prišla 82. minúta, rohový kop Bukatu našiel hlavu Savvidisa, ktorý korunoval svoj skvelý výkon a poslal andelov konečne do vedenia – 1:0. Trnavčania tak napokon zvládli ťažký zápas s húževnatým súperom a po tesnej výhre sa dostali na druhé miesto tabuľky.

OHLASY PO ZÁPASE

Michal Gašparík (Spartak): „Od začiatku sme chceli hrať rýchlo a kombinačne, napokon sme v prvom polčase nehrali rýchlo, ale hekticky. Brzdili nás nevynútené straty, prvý polčas bol nevýrazný. Chalanov som upokojoval cez polčas, že musia byť v pohode, ten druhý polčas bude iný a šanca príde. Vytvorili sme si tlak, gólové situácie, škoda, že nám tam niečo nepadlo. Pomohli sme si štandardkou, za druhý polčas sme si zaslúžili o ten gól vyhrať.“

Jozef Kostelník (L. Mikuláš): „Po poslednom zápase s Podbrezovou sme sa sústredili na obranu, vedeli sme, že Trnava je silná v kombinácii na domácom ihrisku. Dobre sme bránili a chodili do protiútokov, chýbala nám kvalita v prevedení a zakončení. Ak chceme byť úspešní, musíme niečo premeniť, v druhom polčase nám na protiútoky neostali sily, prehrali sme, pre mňa lacným gólom. Stalo sa to už tretíkrát vonku. Ideme domov naprázdno.“