Štadión Antona Malatinského, Niké liga, 8. kolo, 24. 9. 2023 o 18:00

FC Spartak Trnava:

Takáč – Šulek (84. Koštrna), Štetina (84. Ristovski), Djurič, Mikovič – Zeljkovič – Ofori, Štefánik (68. Bainovič), Bernát (68. Oseni), Daniel (75. Paur) – Ďuriš

MFK Ružomberok:

Krajčírik – Mrva, Malý, Gabriel, Selecký – Lavrinčík (66. Luterán), Zsigmund – Chrien (76. Domonkos) – Gerec (66. Boďa), Hladík (83. Múdry), Šefčík (76. Chobot)

Góly: 41. Daniel (Ďuriš), 54. Ďuriš (Ofori) – 48. Šefčík (Hladík), 63. Gerec (Šefčík)

ŽK: Šulek

Rozhodovali: Marhefka – Bednár, Vass

Diváci: 2611

Polčas: 1:0

Pred začiatkom zápasu gratuloval prezident klubu Peter Macho čerstvým sedemdesiatnikom, bývalému trénerovi Spartaka Richardovi Matovičovi a niekdajšiemu hlásateľovi klubu Antonovi Halenárovi. Čo sa základnej zostavy týka, ligového debutu v drese Spartaka sa dočkal mladý stopér Djurič.

Úvodná štvrťhodina patrila domácim, tlak vyústil do nebezpečnej hlavičky Zeljkoviča po rohu Bernáta, Krajčírik v bránke Ružomberka zmenu skóre zatiaľ nepripustil. Krátko potom preveril pripravenosť gólmana aj Ofori, strela spoza šestnástky bola skôr propagačná, prevaha Spartaka však pokračovala.

Trnavský brankár Takáč si prvý zákrok pripísal po polhodine hry, keď zo vzduchu zobral tečovanú strelu po priamom kope hostí. V 41. minúte vysunul z hĺbky poľa Bernát Ďuriša, ten z ľavej strany centroval po zemi pred bránku a Daniel prekonal z prvej Krajčírika – 1:0. Za prvý polčas si gól Trnavčania zaslúžili, súperovi nedali ani na moment vydýchnuť.

Vstup do druhého polčasu domácim opäť nevyšiel a už v 48. minúte inkasovali. Hladík prešiel po pravej strane a centroval cez šestnástku, našiel Šefčíka, ktorý prestrelil Takáča – 1:1. Odpoveď prišla rýchlo, v 54. minúte našiel prudkou prihrávkou Štetina Štefánika, ten posunul na krídlo Oforimu, ktorý centroval na nestráženého Ďuriša. Strelec v trnavskom drese si hruďou loptu spracoval a prudkou strelou prekonal ružomberského brankára – 2:1. Po góle volala aj akcia v 61. minúte, keď si Ofori spravil zo súperových hráčov kužele a po narážačke poslal technickú strelu do iba do brvna.

Ružomberok bol mimoriadne efektívny, v 63. minúte prišla strata lopty v strede trnavskej zálohy a po centri Šefčíka z ľavej strany vyrovnal Gerec – 2:2.

Aj po vyrovnávajúcom góle ostal dominantný trnavský celok, na plochu prišli Oseni, Bainovič, neskôr aj Paur. Šancu vrátiť vedenie na stranu andelov mal v 80. minúte Ďuriš, ale po prihrávke od Mikoviča napálil loptu iba do rúk Krajčírika.

Na záverečné minúty prišli na ihrisko aj Koštrna s Ristovskim, ale viac ako tlak a nakopávané lopty diváci nevideli. Ružomberok sa za zápas dostal do dvoch šancí a dva razy skóroval, po remíze 2:2 sa napokon body delili.

POVEDALI PO ZÁPASE:

Michal Gašparík (Spartak): „Mne sa nechce veriť, že sme Ružomberok znovu neporazili, pretože ten zápas sme mali dobre rozbehnutý. Nedostávali sme sa k nim ľahko, ale postupom času sme dobre kombinovali, bol to z našej strany dobrý výkon. Začal však druhý polčas, inkasovali sme, napokon sme dali pekný druhý gól. Prišiel najlepší úsek zápasu, chalani začali hrať uvoľnene, vytvárali sme si šance, väčšina z nás čakala či padne tretí gól, prišla lacná strata lopty a inkasovali sme na 2:2. Zmenili sme systém, tlačili sme, nejaké šance prišli, ale Ružomberok sme opäť neporazili a pre nás sú to stratené dva body.“

Peter Tomko: (Ružomberok): „Prvý polčas sme boli aktívni, Trnava nemala šance, držali sme ich od brány, bohužiaľ, dostali sme v závere polčasu nešťastný gól. V druhom polčase sme ihneď po nástupe vyrovnali, následne hneď inkasovali, ale s dobrou reakciou. Na záver si myslím, že sme to ustáli a chalanov musím pochváliť, hoci nás Trnava zatlačila s pokorou berieme bod.“