20.07.2024 16:00 , Štadión A. Malatinského

S nováčikmi to v tejto sezóne zatiaľ nejde

Ľuboš Sarnovský |

29.08.2022 |

Správy

Spartaku sa v tejto sezóne s nováčikmi nedarí. Banská Bystrica v Trnave vyhrala, keď v závere premenil Depetris penaltu, následne Podbrezová remizovala 1:1, hoci sa jej hráči v šestnástke ocitli len zriedka a včera si aj Skalica otvorila bodové konto v súbojoch so Spartakom. Trnavčania nepotvrdili svoju povesť najlepšie strieľajúceho mužstva a brankára donútili len k jednému zákroku.

„Chýbala kvalita, pritom tempo bolo výrazne nižšie. Neboli sme dobrí v práci s loptou, pomaly sme si prihrávali. Aj súper bol dobre prichystaný, to treba povedať. Nepresadzovali sme sa ľahko. V druhom polčase už bolo vidno, že pokiaľ zvýšime intenzitu, kvalita je na našej strane a otázka bola, či to dokážeme pretaviť do gólu a dostať to do šestnástky. Už sme začínali z toho hrať hádzanú a bolo tam málo centrovaných lôpt. Nakoniec po jednom padol gól a to ešte mohol dať po ďalšom Risto druhý gól. Zbytočne si to dlho chystal, tam nemal čo stratiť. Mal to prepaľovať cez priehlavok ľavou nohou a ja si myslím, že by dal gól,“ povedal po zápase Michal Gašparík, ktorý mal náročný týždeň. V pohári ho sklamali hráči výkonom v Boleráze a príliš to neodčinili ani včera. V oboch zápasoch prehrávali, pričom sa potvrdilo, že keď spartakovci inkasujú ako prví, majú veľký problém. Súper ide na hranicu svojich možností a bráni so všetkými hráčmi. Potom je cesta k bránke náročná. V oboch prípadoch pomohol nešťastný teč jedného brániacich hráčov.

Tlačová konferencia MFK Skalica vs. FC Spartak Trnava

„Prvý polčas sme prespali, začali sme hrať od 70. minúty a keby sme tak hrali celý zápas, tak vyhráme. Futbal sa však hrá 90 minút a musíme byť radi aj za bod, lebo dnes sme si nezaslúžili asi ani ten,“ priznal Kristián Koštrna.

Kristián Koštrna: S bodom sme spokojní, pretože sme si ho dnes nezaslúžili

V stredu hostia Trnavčania Liptovský Mikuláš, od ktorého tiež nemožno očakávať otvorenú partiu, no treba opäť naskočiť na vlnu, keď spartakovci otváracím gólom uľahčia cestu za tromi bodmi.