Niké liga

18.05.2024 17:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

5 : 0

FK Železiarne Podbrezová

Niké liga

12.05.2024 17:30 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

1 : 0

FC Spartak Trnava

Niké liga

04.05.2024 15:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 0

MFK Ružomberok

Domov / Správy / Rýchla šanca na ligový revanš

Rýchla šanca na ligový revanš

spartak |

03.05.2024 |

preview

Spartakovská séria bez prehry v pohári sa skončila na úctyhodnom čísle 23, no nanešťastie to prišlo práve vo finálovom zápase. Pohárovú Európu si tak musí Spartak vybojovať cez ligu. Už zajtra dal žreb dokopy oboch súperov opäť. Hrať sa bude v Trnave a spartakovci musia v sebe nájsť silu zlomiť ružomberské prekliatie. Už je síce po finále, ale stále ide o veľa.

„Sú dva dni od zápasu a stále cítiť obrovské sklamanie a bolesť, ale máme pred sebou ďalší zápas. Musíme sa dať dokopy, zmobilizovať sa a musíme v sobotu vyhrať, nič iné si neberieme. Bude to veľmi náročné, najmä po psychickej stránke, ale verím, že v už sobotu zvíťazíme, tie tri body do tabuľky potrebujeme,“ hovorí Roman Procházka, ktorý sa po zranení vrátil do zostavy.

Trnavčania bojujú nielen o pohárovú miestenku, ale aj o priazeň fanúšikov, ktorí ocenili bojovnosť a nasadenie. To bude potreba aj zajtra, rovnako ako podpora z hľadiska. „Treba im poďakovať za podporu, ktorú nám dali v zápase a za to, že na nás všetci nezanevreli. Verím, že tú bolesť prežívala aj väčšina fanúšikov a nikomu to tu nie je jedno. Hrozne nás to bolí, ale potrebujeme sa zmobilizovať my a aj fanúšikovia. Verím, že nejakí prídu, podporia nás a ukážu, že stoja za nami v tejto ťažkej chvíli, ktorú prežíva celý klub a spolu to zvládneme.“

Vstupenky na zápas sú stále v predaji. Bližšie informácie na: https://fcspartaktrnava.com/vstupenky-na-zapas-s-ruzomberkom-v-predaji/. Stretnutie sa začína v sobotu o 15:30 a hlavným rozhodcom bude Michal Očenáš.

V detskom sektore, ktorý bude ako obyčajne otvorený, bude pre najmenších už pred začiatkom pripravená fanzóna, kde si môžu fanúšikovia zahrať na hracích konzolách.

Bukata o barlách

Zápas v Košiciach dopadol zle nielen výsledkovo, ale pre Martina Bukatu aj zdravotne. Po jednom z hlavičkových súbojoch v samom závere zápase zle dopadol na nohu, pričom si pravý členok vyvrtol do neprirodzenej polohy. „Nevládal som sa ani odplaziť z ihriska, vedel som, že je zle. Verím, že vyšetrenia nepotvrdia nejakú zlomeninu alebo vážnejšie zranenie,“ hovorí stredopoliar Spartaka, ktorý už do hry v tejto sezóne ťažko zasiahne. Prvotné vyšetrenia v košickej nemocnici zlomeninu neodhalili, ďalšie čakajú Bukatu v najbližšom čase.

Zaujímavé predzápasy obstarajú v sobotu trnavskí mládežníci na Slávii. Sedemnástka, ktorá kraľuje tabuľke, hostí od 11. hodiny druhý Slovan, pred ktorým má 11-bodový náskok a v zajtrajšom zápase stačí Trnavčanom neprehrať, aby zaknihovali majstrovský titul, ktorý si bez pochyby zaslúžia. Veď počas celej sezóny prehrali len raz a raz remizovali.

O titul stále bojuje aj trnavská šestnástka, ktorá nastúpi po nich o 13:15. Tiež hostí rovesníkov zo Slovana a na diaľku bojuje o titul s Dunajskou Stredou, ktorá má o dva body viac.

Príďte povzbudiť naše nádeje, ktoré sú na najlepšej ceste vybojovať minimálne jeden majstrovský titul.

03.05.2024
03.05.2024