18.05.2024 17:00 , Štadión Antona Malatinského

Domov / Správy / Ružomberok ochutnal zo svojej medicíny

Ružomberok ochutnal zo svojej medicíny

05.05.2024 |

Správy

Spartak sa po dlhom čase proti Ružomberku dočkal plného bodové zisku, hoci opäť to bol veľmi náročný zápas. Tentoraz spartakovci nedarovali súperovi gól, ale pre zmenu červenú kartu ešte v prvom polčase. Našťastie, prišlo už za stavu 1:0, keď predtým skóroval hlavou Zejlkovič.

Vylúčenie Michala Ďuriša rozdelilo zápas na dve polovice a de facto zabilo futbal. Kým dovtedy na ihrisku dominovala Trnava, ktorej hráči si išli po víťazstvo, mali prevahu, šance a jednu aj premenili, potom sa, pochopiteľne, obraz hry zmenil.

Ružomberčania dostali ochutnať zo svojej medicíny, ktorú aplikujú, keď vyhrávajú. Spartakovci sa stiahli, v druhom polčase kúskovali hru, nedovoľovali súperovi, aby sa dostal do súvislejšieho tlaku. Hostia sa sťažovali u rozhodcu na zdržiavanie, ktoré sami produkovali už od začiatku a najmä v stredajšom finále. V oslabení, ktoré trvalo takmer dve tretiny zápasu, držali Trnavčania súpera na dištanc. Ružomberčania dopredu neukázali takmer nič, snáď len to, že hrať dopredu nie je ich prednosťou. Za celý zápas vyprodukovali jednu strelu na bránku, čo im zvyčajne na gól stačí, ale tentoraz to bolo málo.

Po prehre v stredajšom finále tak Spartak aspoň v lige zabral naplno a tesné víťazstvo v dlhotrvajúcom oslabení má rozhodne svoju cenu, hoci mohlo a malo prísť skôr.

Na jednej strane je to úľava, na druhej strane človek rozmýšľa nad tým, že je to neskoro. Mohlo to prísť tri dni predtým. Taký je futbal. Tam nám to nevyšlo…,“ vzdychol si po zápase tréner Michal Gašparík, ktorý bol presvedčený, že šnúra bez výhry nad Ružomberkom sa zastaví na čísle deväť.

Trnavčania tak musia bojovať o pohárovú Európu v lige, kde si na dve miestenky do Európskej konferenčnej ligy brúsia zuby ešte tri mužstvá. Spartak to má všetko vo svojich rukách, no pre rozhodujúce zápasy prišiel o najlepšieho strelca Michala Ďuriša, ktorý bol za úder lakťom vylúčený a minimálne o týždeň v rozhodujúcom zápase v Dunajskej Strede bude chýbať.

Hneď mi to blyslo hlavou, že na dôležité dva zápasy pravdepodobne nebudeme mať Miša. Na jeden určite, uvidíme ešte aký trest dostane. Je to škoda, lebo je to náš kľúčový hráč, ktorý dal 10 gólov a tie góly potrebujeme, najmä v takýchto vyrovnaných zápasoch. Taký bude a navyše ťažký a náročný z psychickej stránky aj ten v Dunajskej Strede, takže sa s tým musíme nejako vysporiadať. Teraz si dva dni odpočinieme a potom sa budeme v pokoji pripravovať. Verím, že tie posledné dva zápasy zvládneme. Teraz sú na rade oni, my sme svoju úlohu splnili a uvidíme ako to bude vyzerať po tomto kole.“

Žilina včera svoj zápas na Slovane zvládla, keď v nadstavenom čase potrestal vylúčenie Savvidisa Adang a Žilinčania sa dotiahli na Spartak. Dnes hrá Dunajská Streda v Podbrezovej a bude chcieť proti najslabšiemu mužstvu jari získať tri body a dotiahnuť sa rozdiel dvoch bodov. Vo zvyšku je teda ešte stále o čo hrať.

Bezprostredná reakcia strelca jediného gólu Adriana Zeljkoviča.
Na víťazný gól prihrával Kristián Koštrna.