Niké liga

18.05.2024 17:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

5 : 0

FK Železiarne Podbrezová

Niké liga

12.05.2024 17:30 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

1 : 0

FC Spartak Trnava

Niké liga

04.05.2024 15:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 0

MFK Ružomberok

Domov / Správy / Rozhodol gól závere nadstaveného času

Rozhodol gól závere nadstaveného času

spartak |

06.04.2024 |

Správy

Štadión Ružomberok, Niké liga, 4. kolo nadstavby o titul, 6. 4. 2023 o 15:00

MFK RUŽOMBEROK
FC SPARTAK TRNAVA

2:1

RUŽOMBEROK

Frühwald – Luterán, Gabriel, Maslo (46. Malý), Mojžiš (46. Chobot), Selecký – Hladík (85. Jackuliak), Lavričník, Zsigmund, Domonkos (77. Múdry) – Boďa (46. Gerec)

TRNAVA

Takáč – Šulek (66. Daniel), Ujlaky, Ɖurič, Kóša, Bolaji (66. Koštrna) – Ofori (46. Azango), Zeljkovič, Bainovič, Bukata (66. Mikovič) – Ďuriš (84. Poznar)

Góly: 56. Selecký, 90+ Malý – 58. Azango

ŽK: Malý – Zeljkovič, Kóša

1629 divákov

Polčas: 0:0

Michal Gašparík zrejme viacerých prekvapil základnou zostavou, z ktorej vynechal Mikoviča, Azanga, Koštrnu aj Daniela, nútene pauzuje kvôli zraneniu Procházka. Naopak, od úvodných minút nastúpili v defenzívnej formácii Ujlaky a Bolaji, po viróze sa vrátil Ďuriš, ktorý priviedol mužstvo s kapitánskou páskou. V prvom polčase sa toho veľa neudialo. Hralo sa prevažne v strede ihriska, kde sa odohrávalo množstvo súbojov a futbal kazili aj nepresnosti na hrboľatom teréne.

15

Ofori bol faulovaný pred šestnástkou, loptu si postavil Bainovič, ale trafil len jedného z hráčov vnútri a podobne dopadla aj strela Ujlakyho z otočky.

30

O prvú strelu na bránku sa postarali domáci a hneď to bola tutovka, keď sa Hladík rútil sám na Takáča. Trnavský brankár však opäť v dôležitom momente podržal svoje mužstvo a nohou strelu vyrazil.

Do druhého polčasu prišli štyria noví hráči, z toho traja na domácej strane. Michal Gašparík vymenil v prestávke iba Oforiho za Azanga. V krátkom slede padli góly na oboch stranách, Trnavčania chceli z eufórie po rýchlom vyrovnaní vyťažiť viac a poslali na ihrisko troch čerstvých hráčov. Väčší ofenzívny prievan to však neprinieslo, a keď už sa zdalo, že zápas sa skončí deľbou bodov, Ružomberčania v závere nadstaveného času rozhodli zápas.

52

Zeljkovič sa preštrikoval na hranici šestnástky k strele z otočky, ale minul.

55

Bainovič vyslal z 20 metrov dobrú prízemnú strelu ktorú Frühwald iba vyrazil, ale z dorážky už nebezpečenstvo nehrozilo.

56

Po skrumáži v šestnástke vyplávala lopta pred Seleckého, ktorý ju uhla napálil na bránku a na prekvapenie všetkých si našla cez hráčov cestu do siete.

58

Po podobnej akcii na opačnej strane sa odrazená lopta dostala pred Azanga, ktorý ju rovnako poslal do siete, ale rozhodca Ziemba gól neuznal pre ruku Ďuriša. Videoasistent ho však upozornil, aby si situáciu preskúmal na videu  a po prezretí záberov napokon gól uznal.

83

Lavrinčík zahrával priamy kop tesne za šestnástkou, prehodil múr, ale našťastie aj bránku.

90+

Azango sa uvoľnil v rohu šestnástky, našiel si priestor na strelu, ale trafil iba do náruče Frühwalda.

90+

V piatej minúte nadstaveného času Ružomberok po rohu rozhodol zápas. Opäť skrumáž, po ktorej Trnavčania neodvrátili loptu do šestnástky a Malý ju poslal do siete.

Ondrej Smetana: „Tréner to zhodnotil presne, aj čo sa týka bojovného výkonu. Bol to skôr remízový zápas. Je pravda, že to ihrisko sa zlepšilo, ale vidíte, že v tej prípravnej fáze je to občas prekážka a futbal drhne. Myslím, že v prvom polčase bola Trnava na nás dobre pripravená, s čím sme počítali, ale nevedeli sme si s tým poradiť. V druhom polčase chlapci dobre zareagovali a naša prípravná fáza bola lepšia. Dostali sme do priestorov, kde sme mohli viac hrať, ale bolo ťažké sa do ich obrany dostať a vytvoriť si nejaké šance. Vtedy musí prísť dlhý aut, štandardky, vytvoriť tlak a na tú ich kvalitnú obranu a to sa nám párkrát podarilo a takto to dopadlo. Za víťazstvo sme radi a proti takému súperovi ako je Trnava, je veľmi cenné.“

Michal Gašparík  (Trnava): „Bojovný, vyrovnaný, remízový zápas na zlom ihrisku a tak aj ten futbal vyzeral. Veľa strát a málo šancí, veľa bojovnosti a nakopávaných lôpt. Po autovom vhadzovaní dostaneme gól, vrátime sa do zápasu a znovu rozhodla ďalšia štandardka. My sme dali chalanov, ktorí slabine hrávajú, ale tie striedania nám ublížili. Nepomohli nám a to bol aj dôvod, prečo sme sa nezmyslene na konci dostali pod tlak. Robili sme štandardky. Po rohu prišlo nedorozumenie medzi brankárom a stopérom. Ɖurič to mal na hlave, brankár mu to zobral z hlavy a v poslednej sekunde gól. Deväť zápasov sme s Ružomberkom nevyhrali a dnes bol ten záver pre nás neuveriteľný.“

06.04.2024
06.04.2024