Niké liga

18.05.2024 17:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

5 : 0

FK Železiarne Podbrezová

Niké liga

12.05.2024 17:30 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

1 : 0

FC Spartak Trnava

Niké liga

04.05.2024 15:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 0

MFK Ružomberok

Domov / Správy / Rozdielový hráč, ktorý to opäť potvrdil

Rozdielový hráč, ktorý to opäť potvrdil

admin |

01.09.2022 |

Správy

Neľahký zápas s Liptovským Mikulášom rozhodol asi najlepší hráč na ihrisku. Kyriakos Savvidis bol neúnavný, obhospodaroval obrovský kus hracej plochy, zviedol množstvo súboj a dominoval v tom, v čom je asi najlepší v celej lige -v odoberaní lôpt súperovi. Napokon to bol zaslúžene on, komu to tam padlo, hoci šancí v druhom polčase bolo neúrekom a gól mali na vlásku aj viacerí jeho spoluhráči.

„Miki mi pred zápasom povedal, Savi toto bude tvoj deň, dnes dáš gól, a keď ho dáš, tak mi platíš obed. Povedal som mu OK, tak to budem musieť splniť. Pravda je taká, že som mal už predtým zo tri dobré šance, ale padlo to až z tej poslednej. Najdôležitejšie však je, že to stačilo na tri body, ktoré sme vybojovali pre seba,“ hovoril s úsmevom 27-ročný Grék, hoci od Mikiho by isto vzišlo aj to, že to bude pred zápasom prorokovať viacerým spoluhráčom, aby ich dostal „pod tlak“.

Savvidis v predchádzajúcich sezónach v spartakovskom drese vždy trikrát skóroval a prihral na jeden gól. Tentoraz má už po 8. kolách bilanciu takmer naplnenú. Okrem Liptovského Mikuláša sa v závere blysol gólom aj proti Žiline a zabezpečil aspoň remízu. Platí, že keď dá gól, väčšinou sú to dôležité zásahy. A treba pripomenúť aj nádherný krížny pas na Erika Daniela v stretnutí proti Dunajskej Strede, po ktorom spartakovci otvorili skóre. Sám však svoju úlohu v tíme nepreceňuje a preňho je prvoradý kolektív.

„Bolo to ťažký zápas, ale nikdy to nie je o jednom hráčovi, ale o celom tíme. Všetci videli, že sme bojovali a pokúšali sme sa o ten gól až do poslednej chvíle a napokon ten gól prišiel. Toto je spôsob hry, ktorým sa chceme prezentovať.“O Savvidisovi je známe, že je maximalista a neuspokojuje sa. Vždy chce vyhrávať, no zároveň nikoho nepodceňuje. Teší sa na ďalšie zápasy a verí, že ich môžeme vyhrať, bez ohľadu na silu súpera. Len s takýmto prístupom sa to aj skutočne môže podariť.„Každý zápas nám dokazuje, že tu nie je ľahký súper. Všetky zápasy sú náročné a musíme bojovať celých deväťdesiat minút. Nič nepríde zadarmo, musíme byť zodpovední, koncentrovaní a iba takto môžeme znova vyhrávať zápasy.“

01.09.2022
01.09.2022