Domov / Správy / Remízový vstup do turnaja po góle Azeveda

Remízový vstup do turnaja po góle Azeveda

Štadión Ta Qali, Tipsport Malta cup 2023, 11. 1. 2023 o 16:00

FC Trinity Zlín

1:1

FC Spartak Trnava:

1. polčas: Vantruba – Koštrna, Ujlaky, Twardzik, Bolaji – Azevedo, Bukata, Paur, Procházka, Taiwo – Ikugar.

2. polčas: Takáč – Čurma, Karhan, Ujlaky (61. Kóša) Mikovič – Olejník, Savvidis, Štefánik, Oseni, Taiwo (61. Boateng) – Ikugar

FC Trinity Zlín:

Rakovan (46. Dostál) – Cedidla (46. Reiter), Procházka (65. Kolář) Jeřábek (65. Simerský), Bartošák – Fillo (65. Drame), Hlinka, Hrubý, Janetzký (65. Slončík) – Vukadinović, Fantiš (46. Silný)

Góly: 13. Azevedo – 50. Hlinka

Polčas: (1:0)

Spartakovci vstúpili do turnaja na Malte zápasom so Zlínom. Obaja súperi sa napokon rozišli po remíze 1:1, keď na Azevedov gól odpovedal po prestávke Hlinka.

Už po pár sekundách obral Ikugar o loptu svojho strážcu, ale v sľubnej pozícii vyslal na brankára len malú domov. Ďalšia vážnejšia šanca už gól priniesla. Koštrna si zbehol po pravom krídle, spätne prihral do šestnástky, kde Paur ešte loptu netrafil, ale za ním rozbehnutý Azevedo umiestnil loptu z prvej k tyčke. V krátkom čase sa tak proti Zlínu presadil aj v druhom zápase za sebou. Hneď po góle mali Zlínčania dve dobré príležitosti, ale na vyrovnanie chýbala väčšia presnosť.

Azevedo mohol po Procházkovej prihrávke za obranu pridať aj druhý gól, ale v tutovke prestrelil. Z diaľky skúšal šťastie Bukata, potom zakončil peknú kombináciu technickou strelou Paur, ale ani v jednom prípade nešla lopta do priestoru bránky. Podobne dopadol na opačnej strane Filo so svojím pokusom.

Do druhého polčasu poslal Michal Gašparík takmer novú zostavu a v stopérskej dvojici nastúpili dvaja najmladší – Karhan s Ujlakym. Takáč, ktorý vymenil Vantrubu, si ani nesiahol na loptu a už ju lovil z bránky. Hlinka sa spoza pokutového územia napriahol k strele, ktorá bola pred brankárom tečovaná a skončila pri tyčke – 1:1. Hráči českého mužstva mali v druhom polčase viac šancí a Spartak od prehry zachránili zákroky Takáča. Najskôr Slončík sám pred brankárom netrafil. Takáč potom vyrazil bombu Vukadinovičovi a v najväčšej šanci, keď v prečíslení Zlín vyšachoval obranu Trnavu po strate lopty, Slončíkovi zblokoval tutovku Kóša a Takáč ju reflexívne chytil. Najbližšie ku gólu na strane Spartaka mal Oseni, ktorý si naviedol loptu, vypálil z diaľky k tyčke, ale brankár Dostál vytlačil loptu na roh.

Povedali po zápase:

Michal Gašparík (Trnava): „Naša hra nemala dynamiku, akú bude mať v tých ďalších zápasoch. V prvom polčase si myslím, že sme boli nebezpečnejším mužstvom. Išli sme do vedenia a škoda, že Azevedo nepridal aj druhý gól po peknej kombinácii. Prvý polčas sme mali takmer pod kontrolou, aj keď dva náznaky šancí mali aj Zlínčania. Druhý polčas sa mi vôbec nepáčil. Naši mladí chalani robili veľké chyby v rozohrávke, strácali ľahké lopty na vlastnej polovičke a Zlín mal z toho veľké brejkové situácie a myslím, že na šance by si zaslúžil zvíťaziť. Podržal nás párkrát Takáč. Takéto chyby by sa nemali stávať ani v takýchto prípravných zápasoch. Zápas je vysielaný u nás aj v Česku a kazí to dojem celému mužstvu a aj výkon tých mladých chlapcov nevyzerá dobre. Paťo Karhan musel hrať v stopérskej dvojici, lebo sme nemali na výber. Ešte nám chýba Štetina, aj na iných pozíciách alternovali útočníci na krídlach. Inak sa to nedá, keď chceme dať všetkým rovnaký čas na ihrisku, aby sme všetkých videli. Viacero hráčov nebolo na svojich pozíciách a je to na výkone mužstva vidno.“

Vít Vrtělka (asistent trénera, Zlín): „Objavoval sa nám tam problém, ktorý nás sprevádzal aj počas jesene, a to je nepremieňanie šancí. Mali sme ich dostatok, ale neboli sme efektívni. Druhý polčas sme boli nebezpečnejší, šance sme si vytvárali najmä v tej druhej polovici, v tej prvej bol nebezpečnejší súper. Hrozil z rýchlych prechodov, takže ten druhý polčas pre nás vyznel lepšie, ale chýbala efektivita.“