Ozols – Mikulič, Minkevičs, Isajevs (46. Attuquaye) – Achol (63. Piteo), Clemente, Ulimbaševs (79. Saveljevs), Bretschneider – Mane, Ramires

Vantruba – Koštrna, Gorosito, Kóša, Mikovič – Ofori (46. Zeljkovič), Procházka, Štefánik (73. Ujlaky), Bukata (77. Bainovič), Daniel (89. Breznik) – Ristovski (89. Ikugar)

ČK: 35. Gorosito, Hodulík

Rozhodoval: Kári Á Høvdaum (Faerské o.)

1134 divákov

Polčas: (0:1)

Spartak nezačal dobre a po centri z pravej strany hlavičkoval v superpozícii Ramires, ale Vantruba jeho pokus na čiare zastavil. Potom už sa tešili spartakovci, keď po rohu Bukata pekne mieril k tyčke, Ozols jeho strelu vyrazil, Procházka ju hlavou vrátil pred bránku a Kóša pohotovo otvoril skóre.

Výbornú akciu predviedli Trnavčania v 16. min, keď Ristovski pekne podržal loptu na polovici ihriska, uličkou vysunul rozbehnutého Daniela, ktorý postupoval sám na Ozolsa, ale domáci brankár vytiahol dôležitý zákrok. Na opačnej strane po priamom kope hlavičkoval v dobrej pozícii Ramires, ale Vantruba na čiare opäť podržal a Achol dorážku nezvládol.

Procházka vypichol loptu pred šestnástkou, Štefánik vysunul Oforiho, ale v poslednej chvíli mu do strely vložil nohu Isajevs a bol z toho len roh. Komplikácia prišla po polhodine hry. Gorosito dočahoval dlhú loptu, ktorú aj dočiahol, ale v súboji spadol jeden z domácich a rozhodca to posúdil ako faul na žltú kartu. Keďže Gorosito už predtým jednu mal, musel pod sprchy a nasledoval ho za protesty aj asistent trénera Hodulík.

Na Gorositovo miesto sa posunul z pravej strany Koštrna a jeho na čiare nahradil Procházka. Trnavčania už v takomto zložení bez ujmy dohrali do polčasového hvizdu. Do druhého polčasu už nevybehol Ofori, ktorého vystriedal Zeljkovič.

V druhej polovici domáci vycítili šancu, no nevedeli sa dlho dostať pred bránku. Pomohlo im až zaváhanie Vantrubu, ktorý vybehol na dlhú prihrávku pre Ramiresa, ale rozmyslel si to, chcel sa vrátiť do bránky, ale domáci útočník to využil gólovou strelou k bližšej tyčke – 1:1.

Po vyrovnávajúcom góle už Auda dominovala na lopte a Ramires mal na kopačke druhý gól, ale Koštrna jeho úmysel prečítal a hodil sa mu do strely. Michal Gašparík na to zareagoval tak, že poslal do hry dvoch čerstvých defenzívnych hráčov – Ujlakyho a Bainoviča.

Hralo už výhradne iba na polovici Trnavy, no do zakončenia sa dostal až v nekonečnom nadstavenom čase Ramizes, ktorého hlavičku chytil Vantruba a do odvety sa pôjde s nerozhodným výsledkom.

POVEDAL PO ZÁPASE:

Michal Gašparík (Trnava): „Na to, že to bol pohárový dvojzápas, tak sa začalo zhurta. Aj oni mali šancu, Vantruba nás podržal, potom sme dali gól po štandardke a škoda, že sme nepridali druhý, tretí, lebo tie situácie tam boli. Do 35. min to bol veľmi dobrý výkon, chalani hrali veľmi dobre, vytvárali si situácie pred bránou. Potom prišla červená karta. Auda má vo svojej lige najlepšie držanie lopty, a keď sme mali o jedného hráča menej, tak to bolo veľmi ťažké. V druhom polčase sme tam potrebovali dostať výšku, preto tam išiel Zeljkovič. Prešli sme na systém 5-3-1, behali sme veľmi veľa bez lopty, ale tí chalani tu upracovali. V prvom polčase sa nadstavilo päť minúť, v druhom desať a siahli si na dno svojich síl. Ten bod dnes musíme brať a verím, že doma budeme kvalitní, dokážeme si vytvárať šance a dokážeme ich aj premeniť.“