Niké liga

18.05.2024 17:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

5 : 0

FK Železiarne Podbrezová

Niké liga

12.05.2024 17:30 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

1 : 0

FC Spartak Trnava

Niké liga

04.05.2024 15:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 0

MFK Ružomberok

Domov / Správy / Rakow prehral tento rok len raz a bol pri tom Erik Daniel

Rakow prehral tento rok len raz a bol pri tom Erik Daniel

admin |

03.08.2022 |

Správy

Spartak Trnava zajtra v Európskej konferenčnej lige narazí na kvalitného poľského protivníka z Czestochowej. V nedávnej minulosti však dokázali spartakovci vyradiť v predkole Ligy majstrov iný poľský klub, oveľa zvučnejšieho mena. V roku 2018 sa Spartak radoval z majstrovského titulu, ktorým si zabezpečil účasť v predkole Ligy majstrov. V tom úvodnom prešiel cez Zrjinski Mostar, no v tom 2. mu žreb do cesty postavil slávnu Legiu Varšava. Favorit bol jasný, prepočty cez výšku rozpočtu či hodnotu kádra hovorili jasnou rečou, ale na ihrisku nehrajú mešce peňazí, ale hráči. Spartakovci šokovali Varšavu víťazstvom 2:0 a doma si ustrážili postup napriek prehre 0:1.

Aj teraz je favoritom súper, ale papierové predpoklady sú jedna vec a o postupe nerozhodujú. O tom rozhodnú maličkosti na ihrisku či mimo neho. Treba urobiť všetko pre to, aby sa zlomové okamihy priklonili na našu stranu.

S poľským futbalom má skúsenosti viacero hráčov z trnavského kádra. Hrávali tam brankári Kamenár aj Rusov, hráči ako Mikovič, Bukata, Kozak, Procházka, či ešte nedávno Štefánik s Danielom.

Samuel Štefánik s jeho Termalicou podľahli silnému súperovi 0:3, no Erik Daniel bol v predposlednom kole Ekstraklasy v drese Zaglebia Lubin pri výhre 1:0 nad Rakowom. Bola to mimochodom prehra Czestochowwej po 14 zápasoch a doteraz je to jediné zaváhanie v tomto kalendárnom roku vo všetkých súťažiach.

„Nebudem prezrádzať, čo máme na nich nachystané, to si ešte pripravujeme, ale máme nejaký recept, ktorý by mohol na nich platiť. Každý zápas je však iný. My sme vtedy hrali o záchranu a teraz je to pohárový zápas v Európe a to bude niečo úplne iné. Tréner má však aj bez toho dosť informácií a poradí si s tým,“ odpovedal Erik Daniel na otázku či pozná osvedčený recept na červeno-modrých, ktorí sú rozbehnutí a už si vyberajú súpera do play off.

Erik Daniel je poslednou posilou Spartaka a v zápase proti Podbrezovej nastúpil prvý raz v základnej zostave. „Na začiatku som sa cítil dobre, ale postupne mi sily odchádzali. Sám som si povedal, že už stačí a nechal som sa vystriedať. Mrzí ma, že som veľa situácií nevyriešil dobre a ešte je stále čo zlepšovať.“

Príležitosť bude mať už zajtra v zápase, ktorý môže byť v tomto roku tým najdôležitejším. Spartakovci si budú chcieť vytvoriť pred budúcotýždňovou odvetou čo najlepšiu východiskovú pozíciu. „Budeme musieť hrať poctivo, súbojovo a chceme streliť minimálne jeden gól a verím, že sa nám to podarí. A čo je ich najlepšia zbraň? Je to veľmi dobre vidieť, že sú silní hlavne v tej ofenzívnej formácii. Tá vrchná trojica je veľmi dobrá.“

Úvodný zápas 3. predkola Európskej konferenčnej ligy sa zajtra začína od 18:30. Lístky sú v predaji online, vo fanshope alebo pred zápasom v pokladni. Bližšie informácie nájdete na: https://fcspartaktrnava.com/clanek.asp?id=9121

Tagy:
03.08.2022
03.08.2022